2017'nin Traktörü

Bu 140-hd.. 150-hd satildi bu sene konyaya turkiyedeki EN buyuk zetor..

FB_IMG_1476900586733.jpg

Bu zetorlar bu kadar kaliteli ve kulkanışlımı. Özellikle 2010 model altı nasıl. 75 bg çiftçeker 7441 ler falan 35 civarı. Niye ucuz niye çok seviliyor

ucuz olmasi parca-servis-2. el bilinirlik ile ilgili..

Sevilmesi biraz abartiyla ozellikle benim bildigim 50-100 bg arasi dunyanin en cok ceken motorlarini uretmesi.. bunu da en az yakarak yapmasi..

Gecen 5211 yani 52 bg 3 silindir 4x2 1991 bi zetorcuyla tanistik..

Nette 55 hatta 65'lik nh leri cekerken videosu olan kisi.. pullugu sordum 683 4×4 universal var elimizde onun ekipmanlarini takiyoruz dedi.. 4-14 pullugu seri 1 ile cekiyo dedi..

Nette videosu da var.. izleyene kadar..

Inanasim gelmedi:)

Mesela bu motorun piyasasi 7-12 bin tl ulkemizde nerdeyse su motoru parasi:)

Sevilmesi biraz abartiyla ozellikle benim bildigim 50-100 bg arasi dunyanin en cok ceken motorlarini uretmesi.. bunu da en az yakarak yapmasi..

Nette 55 hatta 65'lik nh leri cekerken videosu olan kisi.. pullugu sordum 683 4×4 universal var elimizde onun ekipmanlarini takiyoruz dedi.. 4-14 pullugu seri 1 ile cekiyo dedi..

Sakarya taraflarında temiz bulabilirsem niyetim var Umut abi tam fındıklık için çekişide güzel

Abi seri 1 ile çekiyor diyorsun buda 12*12 şanzımanlı traktörde 3 takviyeye denk gelmiyormu.Yoksa ben mi yanlış hesaplıyorum. A1 A2 A3 A4 B1 B2 B3 B4 C1 C2 C3 C4
A1 A2 A3 A4 A5 A6 B1 B2 B3 B4 B5 B6:confused:

Sakaryada bulursun eski mumessil sakarya merkezliydi zaten.. ama findik arasina girermi rahat calisir mi sormadan alma..
Abi internette satılık yok boş bi vaktimde sanayiye gidip bakacam komsu koyde birisi aldi 70lik tek ceker 7211 mi ne olmasi lazim traktor bedavaya geldi ona 3 bin tlye geldi traktor takla atmis yeni motor yapılmış abide aldi kaportayi kendi cabasiyla elden gecirmis duzeltmis sadece bi boya ve lastik istiyor traktor buyuk findiklikta isim yok abi yeni findiklik var 3 sene oldu dikeli 20 donum kadar onlarin arasini surmek icin erkuntla girdim surmeye traktor buyuk olunca donemiyorsun steyrle neguzel rahat hareket edebiliyordum

Özgür.. zetor 5211.. 10 ileri 2 geri. Seri 1'i takviye 5'ten daha yavas yani sirali degil vitesleri. Zaten takviye 5 ile cekmedi dedi ki sahibi dogrudur.. cogu bilmez karistirir zetorun vitesler-sanziman sirali degil.. tahminim buyuk ihtimal bucuk-ara vites ihtiyacini boyle cözmusler..

Konuyu "efsane zetor 52" diye videolar kisminda paylastim.. sahibine de ozellikle sordum deneme amacli mi taktin yoksa bu pullukla normal bi sekilde tarla suruyon mu? Normal cekiyo dedi:)

Ben 5211'i sadece gordum binip denemedim.. yalniz bizde 64 vardi 4x2.. ona 4-11 taktik.. seri 2-3 hic duymadi.. 6 vitesti.. goren hayret etti.. videolari var.. Gps ile 6 km hiz olctuk.. onun 4-14 cekebilecegine eminim.. bulsak 4-14'te takardik..

Sırrı ne dersen.. özetle; kendi motoru + kendi sanzimani + mukemmel motor/sanziman uyumu ve 70 yillik araliksiz/tavizsiz mazisi..

---

Alp o yuzden dedim.. 4x4 motor biraz zor olur findiklikta.. hic denemedim ama tahmin edebiliyorum.. zetorda biraz kaba bi motor.. zaten gormussun.. o dedigin motor buyuk ihtimal 5211'in 4 silindirli abisi 7211'dir..

Son düzenleme:
Degil tamami kendi motoru..

Deutz'la gecen yil anlastilar ve sadece;

Major80 'de opsiyon deutz motor var (ki ulkemize getirilenlerin tamamina yakini zetor motorlu)

Crystal 150-160 suan standart 6 silindir deutz motorlu (ki ulkemizde hic yok, getirilmedi)