Bu iki same arasında ne fark var ?

14.10.2010
2,241
4,067
Amasya

Arama yapılınca 2006 Same Explorer için iki tip resim geliyor.İlanlarda bu şekilde.
Arapörenli (Murat kardeşim) ile Same hakkında özelden görüştük ama bu soruyu foruma taşıdım.
Kaporta dışında aralarında fark var mı,varsa neler?
same 1.png
same 2.png

Dün Manisa'dan satılan ve Havza'lıların aldığı Same birinci resimdeki tipti.

Orjinal kabin klima.usttekinde 4 devir kuyruk mili altakinde 2 devir kuyruk mili var diye biliyorum.goruldugu gibi hava filtresi farki ve yakit deposu farki var.tabiki orjinal kabinin verdigi ic dizayn farki.
Tşk ler.Vitesler ikisinde de 20+20 herhalde ve mekanik shuttle var.Sizinki üstteki diye biliyorum resim ve videolardan.Egzos ve filtrenin önünüzü perdelemesine alıştınız mı yoksa çekişinin muhteşemliği ve sesinin güzelliği affettiriyor mu? Motor farkı yoksa üsttekinin koca kamburunun altı boş mu?

Üstteki orjinal avrupa montajlı tek parça olarak ithal edilen bir traktör. Alttaki avrupadan gelen ana parçaların Türkiye (Balıkesir) de montajlanması ile oluşan bir traktör diye biliyorum.
Tşk.Bandırma fabrikası 2009'da kurulmuş.

Ikiside 20+20 Bendeki kabinli ustteki model.Egzos ve hava filtresine alistik sadece babam ben askerdeyken filtreyi kestirmis ben kesilmemesi taraftariyim tozu daha az alir.isterseniz filtreyi normale cevirebilirsiniz ve egzosuda yana alabilirsiniz bu size kalmis ama o muhtesem dozer sesi gibi olan sesi kaybedebilirsiniz.o kaportanin altinda guzel bi same motoru yatiyor iyi kullanimda 12 13 bin saati gorecek bi motor

Kaportanın şekli ve egzos-hava filtresi yeri farklı ve birincisinin kaportası yüksek olduğuna göre motorlarının da farklı olması ihtimali var.Alttaki Belarus tipli olan daha çelimsiz.Motoru da çelimsizse iş değişir.

Same iyi makine.4 silindirli pistonlu hidrolik kolu olan 70 lik argon gerçekten çok ama çok sağlam.ikinci el temiz eline geçircen,tepe tepe kullan.

Argon 70 3 piston diye biliyorum ve 64 HP.Deutz Agrolux 70'in Same elbisesi giymiş olanı :) .
Same ( Deutz Agrolux) 60 güç olarak 52,65 olan 59,Same 70 olan 64 HP.Same 75 ,69 HP.
Maksimum izin verilen güç iki ayrı ölçüm birimine göre verilmiş.Ben alttakileri kullandım.Üsttekiler 3-4 HP daha yüksek. Ama satıcıların ilanlarına bakarsanız Agrolux 70,70 HP,75,75 HP dir. dir.Same 'nin explorer'ları Deutz 'un 410 ve üzerine karşılık geliyor (4 pistonlar bu seviyede başlıyor)
Bunlarda fabrikanın yurtdışı sitesinden alınan belgeleri.

agrolux.png

agrolux 2.png

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Garadayi