TORNET

06.12.2012
4,450
2,132
ISPARTA

TORNET de nedir diye soran olmaz sanırım, yinede anlatalım;

Tahtadan yapılan tekerleri eski rulmandan olan ve sadece yokuş aşağı kendisi kayarak giden çocukların eğlence aracı,

e32c112842c698e2902f62aaead1fa44.jpg

28155286463c49f1f89dde2.jpg

Tamircilerden 3 eski rulman aldık mı ve tahta ile işlem tamamdı,,, Şimdi uzun yıllar oldu görmeyeli

Ara sıra insanlar paylaşıyorlar çocukluk fotoğraflarını

cocukLar-ve-tornetLeri-guzeL-foto__30198395_0.jpg

tornet_64154.jpg

Ankara Keçiören belediyesinin geçmişe dair etkinleri, bir fotoğraf

c4de8ced6214345614d33fb0b16a8acd_kecioren_belediyesi_1972_c6a7a9908afa41390d0a.jpg

Sizinki asfaltıa gore
Bizimkilerde ayni sistem tekerlekler agactandi , enine kesilmis saglam yuvarlak agac ,
O zaman arazide de gidiyordu bizimkiler
Kosa kosa çık yokusu inerken yaris ne gunlerdi
Simdi sadece bilgisayar
Aynen, toz toprakta rulman teker yürümez. Kütükleri dilim dilim kesilip teker yapip oyuncak kamyon yapardik ama üzerine binemiyorduk, iple çekerdik.

• Beğen
Tepkiler: ismail_17
Boya kapağına deynek cakardik teker gibi surerdik abim sanayide küçük rulmanlar takarak 3 adet araba yapmıştı demirden. plastik kamyonuma gözüm gibi baktım ben liseye giderken yegenim komsu çocukları bile oynadı kamyonumla o kadar kıymetlidi :) ve sonunda kırdılar çok güzel...

• Beğen
Tepkiler: ENES4422
Ben mazot filtrelirini kızağa takıp bundan yapmıştım.Hey gidi çocukluk kar yumuşadımı kızaklar kaymazdı gübre çuvalından çıkan kalın naylonu otla doldurur ayak su içinde dünya umruduzda değildi. Köy evinde dışarda lapa lapa kar yağarken sobanın kenarından sızan ışıkla perde açık uyumak ne güzeldi.

• Beğen
Tepkiler: ENES4422
Ben mazot filtrelirini kızağa takıp bundan yapmıştım.Hey gidi çocukluk kar yumuşadımı kızaklar kaymazdı gübre çuvalından çıkan kalın naylonu otla doldurur ayak su içinde dünya umruduzda değildi. Köy evinde dışarda lapa lapa kar yağarken sobanın kenarından sızan ışıkla perde açık uyumak ne güzeldi.

Şimdi o kadar kar yağmıyor Çocukluğum hep karda geçti:D