Çelikel challenger

45813faf6644953178075a4bc7654289.jpg
081465275f27d096a41170b7c59b6eae.jpg

Fabrika yeni davlumbaz kapağı göndermiş servise önüne resimlerdeki gibi parça eklemesini söylemiş bu şekilde takıldı boyamadılar ayrıca bana problemin tam çözüldüğü izlenimi vermedi inşallah çözülmüştür... deneme şansımız yok mısır kalmadı biçilecek makinanın tamiri uzun sürdü

10 gün durmuş serviste aradığımda parça bekliyoruz dedi arkadaş. Bizim buralarda mısır baraj sularının çekildiği yerlere ekilir yani kısa süre içinde ekilir ve kısa süre içerisnde hasat edilir. Ben bu sürede parça bekledim ve pyasaya yapacağım işleri kaçırdım bari makinanın tamiri içime sinseydi. Kullanıcı hatası bari demediler garanti kapsamında tuttular bunada şükür:)

• Beğen
Tepkiler: sahin5440
Evet yaklaşık 1 yıl olmuş son mesajdan sonra.. olanları anlatayım.. sezon sonlarına denk geldiği için 3-5 dekar daha biçip sezonu kapattık. Bi süre sonra çelikel ssh dan muhsin bey forum üzerinden bana mesaj gönderdi. Makinanın arkasında olduklarını, yardımcı olmak istediklerini söyledi. Telefonla görüştük fabrikanın kendi servisinin gelip bakacağını söyledi ve özür için 1 takım bıçak hediye edeceklrini söyledi. Fabrikanın servisiyle iletişime geçtim arkadaş bi süre sonra geldi. Makinaya biçerken bakması gerektiğini söyledi hediye bıçaklardan haberim yok dedi. Sezon başlarken yine aradım ben. Servisteki arkadaş bi işini bitirip gelemedi. Biçerken dane döküyor makina bunu belirttim hem fabrikanın servisine hemde burdaki servise gelip bi parça sac kaynattılar. Sonuç olarak makina hala dane döküyor. Acaba mısırdan mı kaynaklı diyorum aynı tarlada farklı makina dökmüyor. Makina sallanınca bacanın esnetmesiyle volan biyere sürtüyor ve ince bi ses yapıyor mecburen yavaş gitmek zorunda kalıyorum. Bileme taşının girdiği kısma ek yapıldıpı için artık yakalayamıyor fakat ilerde ne olur bilmiyorum. Sürekli dikkat ederek yavaş yavaş biçiyorum. Bıçak hediyesi konusunda hiç bir gelişme yok. İyi yanı makina sapı güzel yiyor boğulmuyor fakat sağlam değil ve servis konusu sıkıntılı

Bir Çelikel klasiği... Yine tam sıra başına çıkmışken durduk yere bıçaklar üst davlumbaz kapağını yarıp dışarı çıktı. Sonuç 5-6 tane bıçak, komple Volan, taraaklardan birkaç tanesi mefta tahmini 2000 TL masraf var. Artık piyasaya iş yapmayacağım biçerse kendi Mısırı mı biçer çıkarırım makinayı
IMG_20190827_145946.jpg
IMG_20190827_145933.jpg

Bir Çelikel klasiği... Yine tam sıra başına çıkmışken durduk yere bıçaklar üst davlumbaz kapağını yarıp dışarı çıktı. Sonuç 5-6 tane bıçak, komple Volan, taraaklardan birkaç tanesi mefta tahmini 2000 TL masraf var. Artık piyasaya iş yapmayacağım biçerse kendi Mısırı mı biçer çıkarırım makinayıEkli dosyayı görüntüle 40580Ekli dosyayı görüntüle 40581
Bugünde halaoğlu çelikel sıra bağımsız aldı.umarım 2019da bu sıkıntılar devam etmiyordur

Aynı şey benimde başıma geldi.Sıfır makinayı tarlada bıçakları bilemek için çalıştırdım ve sizdeki durumun aynısı oldu.Bıçaklar davlumbazı kesti ve bileme taşının önündeki sacı fırlattı.Allah tan bana çarpmadı.Fabrikayla konuştum.Servis değil fabrikadan geldiler yaptılar makinayı.Ama ben hala direniyorum çünkü sıfır makina eski bir makina haline büründü.Halen fabrikayla konuşuyoruz değiştirilmesi için.ŞU BİR GERÇEKKİ ÇELMAK BU MAKİNADAN ÇOK ÇOK İYİYMİŞ.Satıncaya kadar herşeye tamam sonrası yok.Çiftçiyi herzaman soyuyorlar.

Gecmiş olsun malesef Turk firmalarinin gercek yuzu bunu nasil test etmezler en zor sartlarda denemezler bunu tasarlayan muhendis kadrosu bu sorunu bilgisayarinda goruyor beyler bnce tamamen vurdum duymazlik baska birsey degil durum ne zaman bir cana mael olursa o zaman korkuya hemen sorunu çozerler aman donen aksamlara dikkat ediniz beyler

Eren ben yeni gördüm bu durumu geçmiş olsun gardaşım halbuki reklamlar felan çok güzeldi hem sezon kaçtı dediğine göre hem makine ıyı çıkmadı böyle malzemelerin garantileri çok kuvvetli olmalı bence gerekiyorsa ıkıncı bır makıne sunmalılar sana

Salı gününden beri parçayı kargolayacaklar diye bekliyoruz serviste. Gönderdik diyorlar sonraki gün kargoya soruyoruz gelmemiş, arıyoruz bugün çıkacak diyorlar öyle öyle cumartesi yi bulduk. Bugün de gelmezse pazartesiye kalır. Yarım silajı bozulmaya başlamış. Bekir Türkmen e Facebook üzerinden yazdım okumadı.. Birdaha Çelikel in yakınından geçmem. Takas etmek isteyen varsa başka markayla edebiliriz

Salı gününden beri parçayı kargolayacaklar diye bekliyoruz serviste. Gönderdik diyorlar sonraki gün kargoya soruyoruz gelmemiş, arıyoruz bugün çıkacak diyorlar öyle öyle cumartesi yi bulduk. Bugün de gelmezse pazartesiye kalır. Yarım silajı bozulmaya başlamış. Bekir Türkmen e Facebook üzerinden yazdım okumadı.. Birdaha Çelikel in yakınından geçmem. Takas etmek isteyen varsa başka markayla edebiliriz
Yorum olarak yazın gönderilerinin altına

Yaşadığınız sorun için üzgünüz. Yoğunluktan dolayı kargo ile ilgili aksaklıklar ortaya çıkabiliyor. Sorununuz devam ediyorsa özel mesajla iletişim bilgisi gönderir misiniz?

Tam 1 hafta sonra parça geldi ve sonraki gün biçtik. Makine ertesi gün olacak diye silajı kapatmadık ve her gün yarın göndericez dediğiniz için silaj bozuldu çöpe attık. Benden sonra da köyden birinin mısırını biçecek tik 1 haftada mısır iyice kurudu makine yaprağını üfledi tahmini 3 ton fire verdi. Yani sezonda 1 hafta beklemenin bize bayağı bir maliyeti oldu. Artık başka makina siparişi verecektim farklı markadan. Artık piyasaya biçmiyorum kendi mısırımı biçip çıkaracağım makinayı. 2016 model ama arızalar sayesinde hurda oldu 1-2 yıl daha idare eder sonra çöp

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı