Nohut Ekimi Nohut Makinasi

işte bu aradığım ancak bulamıyorum .şimdi bu pullugun ustune takınca o teker yeremi dusuyor sabit değilmi

teker yere düşüyor devamlı yere baskı uygulasın diye yay var, o nerde bilmiyorum, birde pullukla aynı seviyede durması için takozu var, o olmazsa dönüşlerde teker döndükçe nohut düşürüyor, çok hassas ekim yapmaz, fakat tohum elenmemiş olsada eker, tekerin monteli olduğu iki adet profil sandıktaki milde hareketli, bunda biraz işçilikten kaçılmış aslında tohum gözleri 3 e bölünmüş olsa daha güzel, mesela yamaç yerlerde illaki tohum bir tarafa toplanıyor

Abi 3 tane mibzer gözü alsak iki bilya yatağı bı zincir arkaya bı teker 3 spiral hortum ustunede sandık yaptın mı olur bu iş

Yani.. aslında 300 tl ye şimdiki imkanlar ile çok rahat yapılabilir, üniversal mibzer dişlisi ve altıgen mil, 2 adet dişli 2 adet plastik yatak,
Biz buna 2700 kg gbi buğday satıp almıştık, en iyi verimi; MF 135 ve 8 inç pulluk üzeri bu makina ile anıza yani güzden hiç hazırlık yapmadan nisan son hafta ve mayıs ilk haftalarda yaptığımız ekimlerde aldık, dekara 300 kg gibi. Ektikten sonra sadece sürgü çekiyorduk.

Arkadaşlar selamlar. Dün (26.02.2017) nohut ekimini tamamladık Allah'ın izniyle, inşallah biçimi de nasip olur... Cins AZKAN, ekim öncesi Bayer'in ankraktoz ilacı ile tohum ilaçlaması yapıldı. Ekim yöntemi Süzen marka hidrolikli hububat mibzeri ile bir açık bir kapalı ekildi. Dönüme (1000m2) 10 kg DAP gübresi, 13 kg tohum atıldı. Ekim sonrası herbisit ilaçlaması yapıldı. Allah'ın izni ile biçerdöverle biçime kadar (tahminen ağustos başı) tarlaya hiçbir şekilde girilmeyecek veya çalışma yapılmayacak. Ürününüz bereketli olsun...

20170226_093306.jpg

20170226_093340.jpg

20170226_093354.jpg

20170226_101617.jpg

20170226_105117.jpg

20170226_120932.jpg

20170226_125531.jpg

Arkadaşlar selamlar. Dün (26.02.2017) nohut ekimini tamamladık Allah'ın izniyle, inşallah biçimi de nasip olur... Cins AZKAN, ekim öncesi Bayer'in ankraktoz ilacı ile tohum ilaçlaması yapıldı. Ekim yöntemi Süzen marka hidrolikli hububat mibzeri ile bir açık bir kapalı ekildi. Dönüme (1000m2) 10 kg DAP gübresi, 13 kg tohum atıldı. Ekim sonrası herbisit ilaçlaması yapıldı. Allah'ın izni ile biçerdöverle biçime kadar (tahminen ağustos başı) tarlaya hiçbir şekilde girilmeyecek veya çalışma yapılmayacak. Ürününüz bereketli olsun...

Ekli dosyayı görüntüle 17341

Ekli dosyayı görüntüle 17342

Ekli dosyayı görüntüle 17343

Ekli dosyayı görüntüle 17344

Ekli dosyayı görüntüle 17345

Ekli dosyayı görüntüle 17346

Ekli dosyayı görüntüle 17347

bu antraknoz ilacı kullanımı hakkında bılgı verırsenız sevınırım

Tesekkürler bu ilacı çuvallı nohutu römorka sersem ıslatıp ilaçlasam sonra cuvallayip eksem olur mu yoksa kuruması mı lazım

ben harç karma makinası ile yapıyorum ilaçlama işini gözlerinize dikkat ediniz cok yakıyor cok sıkıntı veriyor. benim bildigim sertifikalı tohumlar ilaçlı olmaz cunki ilac ekim yapılmadan kıs asure önce yapılmassa yani ilaçlı tohum biraz fazla beklerse çimlenme sıkıntısı oluyor diye aklımd akalmış .bu arada ısla k ıslak cuvala koymasan daha iyi nolur nolmaz arıza olur yagmur yagar bir kac gun ekemessin sıkıntı olur ozaman hayırlı kazanclar ..