150 dönüm tek parça mısır nasıl sulanır ?

30.04.2009
169
39
Ankara

150 dönüm tarlamız var 550 metre boy 300 metre en ölçüleri.tarlanın 350 metreden sonrası eğimli 20 25 metre civarı.

elimdeki ekipmanlar
1000 adet 75lik boru
150 adet 110luk boru
100 adet 125lik boru
8 adet skipper fiske

magrus 4 silindir 80 hp motor + akmisan 2 kademe saatte 140 m3 su atan pompa

sorum şu, bu motor ile 6 litre mazot yakıyorum ve deviri bulamadığımdan şanzumansız düşük devirlerde 110-120 m3 arası su atıyorum.motorla pompa arasına kasnak ve şanzuman koysam rolantide aynı suyu daha az mazot ile yakabilirmiyim deneyen gören duyan var mı şimdiden teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: ahmetk.kaya
Elinizdeki ekipmanlar tarlaya komple hat kurmaniza yetmeyecektir.Ve elinizdeki ekipmanlarla hem cok yorulur hemde cok mazot yakarsiniz dusuncesindeyim.Tarla salma sulama yapmayada musait degil sanirim.En mantiklisi ve verimlisi damlama sulama.Hem rahatlik acisindan hem verim acisindan

Elinizdeki ekipmanlar tarlaya komple hat kurmaniza yetmeyecektir.Ve elinizdeki ekipmanlarla hem cok yorulur hemde cok mazot yakarsiniz dusuncesindeyim.Tarla salma sulama yapmayada musait degil sanirim.En mantiklisi ve verimlisi damlama sulama.Hem rahatlik acisindan hem verim acisindan

damlama yapamıyorum kuyu olmadığı için kanaldan denedim 100 dekarlık damlama borularım boşta bekliyor salma sulamada olmuyor 15 metre eğim var üst taraflarda.yani büyük tabanca şart.175 dönüme ne kadar boru gider 75 lik ve 110 luk hesaplayabilirmisiniz.

• Beğen
Tepkiler: arapörenli
Benden size tasfiye bizde 160dekar aycicegi ektik uzun boylu cinsti ben senin gibi dusundum 3-4 defa sularim diye dusundum ama 1kere zor suladim cunku o fiskiyelerin yerini degistirmek tam bir zulum hele bu misinrin icinde hatti degistirmek 1gununu alir sen en iyisi tek yillik damlama yap ucuza maal olur.isci tutarim diye dusunuyosan bu sana daha cok pahaliya gelecek bendeki tabancalar 2 tane klicker senin pompanin aynisi su anca yetisiyo