Universal 445 calismiyor

Slm aleykum iyi aksamlar arkadaslar.universal 445 aldim evin onune kadar getirdim bir hafta sonra firsat bulup calistirayim dedim.traktor calisti on saniye sonra gaza bohulmus gibi stop etti sonra calistiramadim aksam tekrar denedim yine aynisini yapti sorun ne olabilir daha once basina boyle bir is gelen var mi

Yukarıda [MENTION=60079]erenkilic[/MENTION] arkaşımız yazmış, yakıt sistemi en büyük zanlı. Fitre vb. kontrol edin. Bir yerde bir yakıt kaçağı, yada rekorlarda falan bir gevşeklik olabilir. Ya da yakıt sisteminin bir yerinde bir tıkanıklık olması muhtemeldir.

Birkaç aynı köyden bir abinin 445'inde benzer bir şekilde boğulma olmutu. Sebebi Yakıt deposu ile yakıt filtresi arasındaki metal hortum tıkanmış, mazot zorla geçiyordu. Tıkanıklığın sebebi ise metal borunun içine kaynak çapağı kaçmış. Artık nereye kaynak yaptılarsa artık. Zor temizlediler ama.

• Beğen
Tepkiler: Alkar6488
Slm aleykum iyi aksamlar arkadaslar.universal 445 aldim evin onune kadar getirdim bir hafta sonra firsat bulup calistirayim dedim.traktor calisti on saniye sonra gaza bohulmus gibi stop etti sonra calistiramadim aksam tekrar denedim yine aynisini yapti sorun ne olabilir daha once basina boyle bir is gelen var mi
Arkadaşların tavsiyelerine katılıyorum bunları yaptıktan sonrada aynı sorunla karşılaşırsanız mazot hortumlarinda delik olabilir...

• Beğen
Tepkiler: Alkar6488
Yakıt akışında sıkıntı olabilir arkadaşlar yazmışlar filtreler şişmiştir.Arızanın kolay tespiti açısından depo çıkışındaki hortumu söküp dışardan bidonla deneyin.
Simdi araba olsa anliyorum da traktorde hic deneyimim yok.mazot nerden giriyo nasil gidiyo bilmiyorum aradim galericiyi yarin usta gonderecek artik neresinde sorun varsa ayarlayacak