ŞAKALAK Hububat Mibzeri

06.12.2012
4,450
2,132
ISPARTA

Güzel çalışma yapmışlar
https://www.youtube.com/watch?v=2tDnenzW-Os

8-sk_hm_01.jpg

indir.jpg

• Beğen
Tepkiler: ismail_17
Şakalağın tabak yapısı daha kavisli nemli toprakta tıkama yapmıyor özdumanın da malzeme kalitesi daha iyi bende muallaktayım inanki çizel ayaklılar çıkmış hiç tabakla ugraşmayım da diyorum bi yandan
Bizde hiç yok abi cizel ayaklı nasıl olir bilmiyorum sıkıntı olursa o zaman patronla uğraşırım.Bizim köydeki sakalak kullanıcıları gayet menmun...

Fatih biz alirken de cok muallakta kalmistik ama simdi iyiki balta ayak almisiz diyoruz. Bolgemizde Ekermak kullanicilari halen kabul etmese de sert yerde ve agir tavda hic sıkıntı yasamadik. Ayaklar 3 sira şase ustunde oldugu icin taş ve kesekler tikanma yapmadan aradan kacip gidiyor.
Balta ayaktan ziyade nail abi çizel ayaklı al diyor daha dayanikliymiş

Balta ayaktan ziyade nail abi çizel ayaklı al diyor daha dayanikliymiş
Hem diskli hem baltali mibzer kullanma firsati olan biri olarak [MENTION=8099]nailyetek[/MENTION] dediyse vardir bi bildiği. Bizim buralarda cizel ayakli kullanan hic yok hatta balta ayakli kullanan sayisi da baya az. Cizel ayakli mibzer ayak yapisi sebebiyle toprak altindaki otu copu toplar mi acaba? Balta ayak geriye dogru kavisli oldugundan toprak altindan ot cop cikarttigini gormedim.

Hem diskli hem baltali mibzer kullanma firsati olan biri olarak [MENTION=8099]nailyetek[/MENTION] dediyse vardir bi bildiği. Bizim buralarda cizel ayakli kullanan hic yok hatta balta ayakli kullanan sayisi da baya az. Cizel ayakli mibzer ayak yapisi sebebiyle toprak altindaki otu copu toplar mi acaba? Balta ayak geriye dogru kavisli oldugundan toprak altindan ot cop cikarttigini gormedim.
Nadasta o sıkıntı olmaz da anız ekilecegi zaman da ben zaten en az 2 yada 3 işleme yapiyorum topraga ot çöp kayboluyor