döner kulaklı pulluk ve tt55

merhaba sevgili dostlarım arkadaşlarım abilerim uygun bir ikinci el alpler marka 3 lu 12 inç döner kulaklı pulluk buldum sizin fikriniz nedir tek çeker 2007 tt55 var bende. topraklarımız biraz ağır bünyeli genelde ama çok sert değil yardımcı olur musunuz fikirleriniz benim için değerli

3 lü 12 inç pulluğu rahat çekiyor benim motor döner kulaklı pulluk ağır olduğu için mi zorlar diyosun abi
Yani normale göre ağır yolda giderken falan savurma yapabilir. Tarla sürerken çiziden çıkarabilir. Yoksa traktörün normal pulluğu çekebiliyorsa başka sıkıntı çıkmaz zannımca. Yada traktörün önüne ağırlık takviyesi de yapabilirsin.

3 lü 12 numara 55'lik traktörü zorlar ama fazla daldırma sorun olmaz, özellikle tavlı zamanda sürersin kolay olur eğer pullukta arıza yoksa ve kaynak-kırılma-tamir yoksa al derim, aynaların bıçakları eskiyse değiştirirsin önemli değil

O pulluk ileride 65, 70 lik traktör alırsan yine lazım olur

3 lü 12 numara 55'lik traktörü zorlar ama fazla daldırma sorun olmaz, özellikle tavlı zamanda sürersin kolay olur eğer pullukta arıza yoksa ve kaynak-kırılma-tamir yoksa al derim, aynaların bıçakları eskiyse değiştirirsin önemli değil

Birde yeni pulluklar da +1 diye birşey var. Traktörü büyütünce ilave yaptırabiliyorsun.

Yani normale göre ağır yolda giderken falan savurma yapabilir. Tarla sürerken çiziden çıkarabilir. Yoksa traktörün normal pulluğu çekebiliyorsa başka sıkıntı çıkmaz zannımca. Yada traktörün önüne ağırlık takviyesi de yapabilirsin.

teşkkür ederim verdiğin fikir için sıfır alacak olsam daha hafif markalara bakarım veya 10 inç alırım diyorum zaten abi ama bakacağız bi duruma göre

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10

enes abi kaynak falan yok pulluk yüz dönüm yer ya sürdü ya da sürmedi cazip yanı da o zaten. ama seneye motoru değiştirirsem çok rahat çeker gibi geliyor bana zorlamaya zorlar benim motoru biliyorum ama normal pulluk fyiatına yakın bir paraya verecekmiş duydum

• Beğen
Tepkiler: ENES4422
enes abi kaynak falan yok pulluk yüz dönüm yer ya sürdü ya da sürmedi cazip yanı da o zaten. ama seneye motoru değiştirirsem çok rahat çeker gibi geliyor bana zorlamaya zorlar benim motoru biliyorum ama normal pulluk fyiatına yakın bir paraya verecekmiş duydum

Eğer öyleyse kaçırma derim, hatta traktöre tak ve dene hoşuna giderse al, pulluk fiyatları çok yükseldi

• Beğen
Tepkiler: SERDAR TUNA