Crd 90 lık için

6 seneden beri 80.4 lüks kullanıyoruz. Çekiş zayıf olduğundan pompa ayarlattık.şuan çekiş çok güzel. 2000saat olmadan debriyaj balatası değişti bu can sıktı. Senkromenç bozuldu değiştirildi. Klima sürekli tıkanıyor. Sürekli cartlayan ve bazen geçmeyen vitesler bize zor anlar yaşatıyor. Yakıttanda çok memnunuz .90 lık lükslerde bu sorunlar olmadığını söylediler ama ikisinide kullanan biri 80 lik daha az yakar 90 lık almayın dedi. Crd lerin çıkmasıyla bu durumu tekrar düşündük .crd 90 lıkların yakıtı sağlamlığı nasıl deutz mu perkins mi iyi 80.4 lüksten sonra nasıl olur

6 seneden beri 80.4 lüks kullanıyoruz. Çekiş zayıf olduğundan pompa ayarlattık.şuan çekiş çok güzel. 2000saat olmadan debriyaj balatası değişti bu can sıktı. Senkromenç bozuldu değiştirildi. Klima sürekli tıkanıyor. Sürekli cartlayan ve bazen geçmeyen vitesler bize zor anlar yaşatıyor. Yakıttanda çok memnunuz .90 lık lükslerde bu sorunlar olmadığını söylediler ama ikisinide kullanan biri 80 lik daha az yakar 90 lık almayın dedi. Crd lerin çıkmasıyla bu durumu tekrar düşündük .crd 90 lıkların yakıtı sağlamlığı nasıl deutz mu perkins mi iyi 80.4 lüksten sonra nasıl olur
90lık 100 ve 110 larda perkins crd ve deautz crd yani iki motordada crd var perkinslerin torku deautzdan 2 puan daha assagida yakitini bilemem ama perkins crd daha az yakar gibi kullanan abilerim soyler simdiki erkuntlarda mekatronik shuthel ve hilo var debriyaj gereksimi duymadan vitesi bolebiliyorsun iç dizaynı daha ergonamik olarak konumlandı traktörler güzel bende 80e+kullanıcısıyım 2015te aldim gayet memnunum yakiti cekisi guzel viteslerde caetlama curtlama yok vites dusururken vitesi dusurdugum bile anlasilmiyor okadar rahat gecisler ilk zamanlar zordu ama simdi tık tık tık diye geciyor malının arkasında duran bir fabrika var hem yerli malımız sağlamlığını çekişini kanıtlamış bir yerli traktör yakıtınıda tabii karar senin 90lıkları 80lik gibi yaptılar 90lık demem ben senin yerinde olsam 100lük düsunurum

Yerliler içinde en sağlam baskı balata debriyaj erkunt da var. 800 saatte td90 in 900 saatte de Tümosan 8095 in bal atalarını değiştiren tanıdığım var. En ufak zorlamadan gidiyor. Erkunt da duymadım pek düşük saatte değiştiren.

Merhabalar...
Bu yıl itibarı ile 90 lüksler artık nimet servet serisi ile aynı şanzımanı ZF T537 16+16 Hİ-LO özelikleri taşıyor.
CRD 90 için değişim yok aynı ZF T557 16+16 Hİ-LO şanzıman devam.

Sorunlara gelince başta klima artık sıkıntısız tüm modeller Webosta marka ile donatıldı.
Tüm seriler tam senkromeçli ZF serilerinde 2013ten sonra tam senkromeçli H-L-R kademsine ayar verildi.
Artık cartlama yok bu genel bilgi olsun okuyanlara...

CRD 90 ben daha göremedim eğer düşünürseniz 100-110 CRD görün derim.
Deutz motorlu CRD modeller daha çok satıldı perkins olanların torku biraz daha yüksek ama tabi tercih meselesi.
Ve herkese dediğim şu aklınızdan geçen traktör marka ve modelleri gidin görün bakın son kararı kendiniz verin kimseye bağlı kalmayın derim zaten 6 yıllık erkunt kullanıyor muşunuz.
:)

• Beğen
Tepkiler: FEBRUCCİNİ
Merhabalar...
Bu yıl itibarı ile 90 lüksler artık nimet servet serisi ile aynı şanzımanı ZF T537 16+16 Hİ-LO özelikleri taşıyor.
CRD 90 için değişim yok aynı ZF T557 16+16 Hİ-LO şanzıman devam.

Sorunlara gelince başta klima artık sıkıntısız tüm modeller Webosta marka ile donatıldı.
Tüm seriler tam senkromeçli ZF serilerinde 2013ten sonra tam senkromeçli H-L-R kademsine ayar verildi.
Artık cartlama yok bu genel bilgi olsun okuyanlara...

CRD 90 ben daha göremedim eğer düşünürseniz 100-110 CRD görün derim.
Deutz motorlu CRD modeller daha çok satıldı perkins olanların torku biraz daha yüksek ama tabi tercih meselesi.
Ve herkese dediğim şu aklınızdan geçen traktör marka ve modelleri gidin görün bakın son kararı kendiniz verin kimseye bağlı kalmayın derim zaten 6 yıllık erkunt kullanıyor muşunuz.
:)
Bizim burada da alan yok.görsek bilsek eski 90 lıkları çok yakıyor dedi adam balyacıydı. 80.4 lüksü varmış onunda

Bizim burada da alan yok.görsek bilsek eski 90 lıkları çok yakıyor dedi adam balyacıydı. 80.4 lüksü varmış onunda

Ben en çok 100-110 crd gördüm eski 90 lıklar bilmiyorum forumda kullanan arkadaşlarda var görürlerse yazarlar bizde biliriz. :)

Belki o da pompa ayarı istiyordur ;)
Ben kalıp ve şekil olarak 90 lüks eski kasaları çok seviyorum ama yok ki :(

Açıkçası erkuntu severim kendine geliştiren bir firma fakat fiyatları yerli bir traktör için çok fazla. Şöyleki 100 lük new holland bluemaster yani full olanı için 103 bin fiyat aldım iş ciddiye kalsa 100 bine verecektir. Erkunt ise kıymet lüks için 114 binden 100 bine indi ama gene pahalı. Bence Td100 alın bakın keyfinize hem satarkende değer kaybı olmaz. Td100 ün kabin yalıtımı ise kıymete göre çok iyi. Çekiş olarakda 100 lükler gayet beğeniliyor 110 luklar gibi yakıtta müsrif de değil daha stabil bir gücü ve torku var.

• Beğen
Tepkiler: sabri26
Bizde sizin gibi 6 yıldır erkunt kullanıcısıyız. 2010 bereket 60e ve 2013 kudret 100 lüks traktörümüz var. Vites geçişleri kullanım konforu olarak kudret daha iyi ama yakıt ve saglamlık olarak bereket iyi bereket suan 4120 saatte orjinal debriyaj balatası üzerinde ufak tefek arızalar haricinde aldığımızdan buyana büyük bir arıza acmadı. Eger ara işler yapmak için küçük traktörünüz varsa 100lük erkunt alın eğer yoksa 80 liğin yenisini alın yoksa 100lüğün yakıtı size fazla gelebilir.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01

Vallahi kardes yasadigin sorunlarin bi çoğunu bende hasmet 110 crd yasiyorum ve erkunt aldigimdan büyük pismanlik icerisindeyim en büyük sikayetim ise kabin icerisindeki aşırı ses motorun sesi oldugu gibi icerde Allah sabır versin bu sorunları yasayanlara

• Beğen
Vallahi kardes yasadigin sorunlarin bi çoğunu bende hasmet 110 crd yasiyorum ve erkunt aldigimdan büyük pismanlik icerisindeyim en büyük sikayetim ise kabin icerisindeki aşırı ses motorun sesi oldugu gibi icerde Allah sabır versin bu sorunları yasayanlara
Ne sorunu şanzıman motor mu? Amortisör serililk ve yakıt tüketimi hakkında ne söylersiniz

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ne sorunu şanzıman motor mu? Amortisör serililk ve yakıt tüketimi hakkında ne söylersiniz

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

65 e de 110 hasmette radyator su esiyor harici motor aksaminda bişey yok ileri geri sekromec arızalı traktörün arka tarafi surekli yag icerisinde yag kacirmayan yeri yok hidrolik kollari arazide sürüm yaparken sürekli kitleniyor traktöru stop et çalıştır düzeliyor

• Beğen