Büyükbaş besi için yardımcı olun lütfen

selamlar ben afyon ili emirdağ ilçesi bademli köyünde büyükbaş işi yapmak istiyorum ilk etapta 50 baş hayvanla başlamak istiyorum köyde şehirden gidip bu işi 3-5 senedir yapanlar var her geçen yıl artarak devam ediyorlar hayvanları karstan ocak-şubat aylarında getirip yıl sonunda direk kesime veriyorlar kışa kalmadan satıyorlar bende karstan alıp baharın otlatıp taki otlar kuruyana kadar yem vermeden merada otlatıp son 4 ay falanda besi yapıp aralık ayında falan kesime göndereceğim şimdi merak ettiğim ..

1. hangi ırk hayvan alınmalı
2. kaç aylık hayvan alımmalı (bahsettiğim zamanda verimli olsun)
3. kaç tl ye alınmalı tane başı bu şartlarda kaça satılır yıl sonunda
4. devletten hibe destek varmıdır oranı nedir
5. besi aşamasında ne tür yem verilmeli

uzun lafın kısası bir hayvanın maliyeti ,yiyeceği yem tl olarak ve satışta toplayacağı para nedir teşekkurler

selamlar ben afyon ili emirdağ ilçesi bademli köyünde büyükbaş işi yapmak istiyorum ilk etapta 50 baş hayvanla başlamak istiyorum köyde şehirden gidip bu işi 3-5 senedir yapanlar var her geçen yıl artarak devam ediyorlar hayvanları karstan ocak-şubat aylarında getirip yıl sonunda direk kesime veriyorlar kışa kalmadan satıyorlar bende karstan alıp baharın otlatıp taki otlar kuruyana kadar yem vermeden merada otlatıp son 4 ay falanda besi yapıp aralık ayında falan kesime göndereceğim şimdi merak ettiğim ..

1. hangi ırk hayvan alınmalı
2. kaç aylık hayvan alımmalı (bahsettiğim zamanda verimli olsun)
3. kaç tl ye alınmalı tane başı bu şartlarda kaça satılır yıl sonunda
4. devletten hibe destek varmıdır oranı nedir
5. besi aşamasında ne tür yem verilmeli

uzun lafın kısası bir hayvanın maliyeti ,yiyeceği yem tl olarak ve satışta toplayacağı para nedir teşekkurler

bu şekilde bu işi yapan varmı hayvaları karstan getirip merada otlatıp yıl sonu besi yaparak kesime gönderen bilgi verirseniz sevinirim