Buğday Ekimleri 2016 [Lüleburgaz]

Merhaba arkadaslar.Bu yılki buğday ekimlerimizi hayırlısıyla tamamladık.Bilindiği uzere Trakya da yaz boyunca olan yağmur kıtlığından dolayı süre gelen bir kuraklık var.Yağmuru hava durumlarından takip de ettiğimiz için onceki haftalardada yağış olmıyacağını görünce ekimleri mecburen kuruya yapmaya karar verdik.29 ekimde ilk ekimimize başladık ve dün tamamen bitirdik.Bugün sabaha karşı ve gün için ara sıra devam eden ince yağmur yağışları oldu.İnşallah çimlenmeye yeter diye umut ediyorum.Hakkımızda hayırlısı inşallah.yaptığım çekimler arpa ekimi için bir arazinin ince bir sürümüyle birlikte gübre,yer hazırlığı,ekim şeklinde toplu olarak paylaşacağım.Herkeze bol bereketli yeni bir sezon dilerim.

Bereketli olsun İskender hocam, biz de dahil bu yıl kurak ekmek nasip oldu çoğu kişiye. Hâlâ yağmur gelmesini bekleyen de var. Toprak işleme sisteminiz güzel. Bu yıl tohum ile gübreyi mibzer ile aynı anda atmıştık. Bir sonraki sefere biz de taban gübresini tohum yatağı hazırlığı öncesi atıp, mibzer ile sadece tohum ekmeyi düşünüyoruz.

Hey maaşallah ALLAH nazardan saklasın. Bereketli olur inşallah. bizde 10 gün sonra ekeriz.
Eyvallah sağ olasın.zaman henüz daha var geç kalınmadı henüz.biz yağmur üzerine gelsin diye istedik kısmet bitirdiğimiz günün akşamı biraz yağdı şukur.
Bende burgazda oturuyorum bu kurakta tiller yürüdümü ve ne kadar derinliğe indi

Bazı yerlere iki kez disk tiller çektik kardesim onlarda daha iyi oldu.resimdeki araziler geçen ayda az bi miktarda olsa yağmur çiselemişti.diğer arazilere göre daha iyi toprak çıktı aysanlarla sadece gubreleri karıştrdık
TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bereketli olsun kolay gelsin. Bu sene yağışlar çok az. Olsada hafiften. Bakalım ilerleyen zaman nasıl olacak.
Sağolasın Mustafa hepimize inşallah.sonumuz hayır olsun
Bugün azda olsa yağış aldı tekirdağ. Bekliyoruz ekmedik haftaya yağış gösteriyor kaçıp gitmezse ekeceğiz inşallah. Bereketli olsun.
Dediğim gibi zaten henüz geç değil halen yağarsa dahada iyi hazırlanır.biz yerleri hazırlamışken üzerine yağar diye kuruya ektik
TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bereketli olsun
Insallah sonu guzel olur
Sağolasın abi inşallah dediğin gibi
Bereketli olsun. Bizim burada sizin bölge gibi kurak geçiyor ve uzun vadede yagış gözükmüyor. Arpa bugday ekenler şimdiden sulama yapmaya başladı.
Sağolun teşekkürler.ciddi bi kuraklık var.evvelden yazdan yerleri surenler vardı bu sene kimse işçilik yapamadı anızlar halen surulmedik duruyor
Kolay gelsin bizde bugün başdık
Sağolasın Celal sizede kolay gelsin bereketli olsun
Kolay gelsin.avrupadan tarım bu olsa gerek.toprak kara kepir traktörler desen piyasanın en iyileri.maşallah diyelim.iş dayanırmı bu ekibe.
Sağolasın adaş.zamana ayak uydurmaya çalışıyoruz.yeterki sağlık sıhhat olsun hepimize bu dünyada iş bitmez.temiz bakıp kollamaya çalışıyorum herşeyi,kollanmazsa zaten herşey mındar oluyor.bunlar eski traktörler gibi basit teferruatlıda değiller.elimizden geldiğince dikkat ediyoruz.kendi şahsım olarak çok titizm temizlik,bakım en iyisini yapmaya çalışıyorum
Kolay gelsin Bereketli olsun
Sapolasın Osman hepimizşe
Kolay gelsin abi ne kadar yiğit varsa sürmüşün tarlaya :)
Maşallah.
Ercan çok sağol.herkeze kendine göre bi iş uyduruyoruz :)jd nin disk tillerlere yetişmesi iyi oldu casenin birini o yukten kurtardı :)
Bereketli olsun kolay gelsin.
Eyvallah sağolasın
Kolay Gelsin bereketli olsun İskender Abi ekibin maşşalahı var :)
Disk tillerin çok hoşuma gitti çok sağlam etli gözüküyor markası ne?
Gorkem çok sağol abicim.disk tillerlerin gorunumune bende hastayım özellikle Jd ye çok yakıştırıyorum.bunlar bulent tarımın yapısı Hayrabolu dan.iki tane aldık ama çoğunlukla ayrı arazilerde çalıştığımız için birlikte resimlerini çekemedim tarlada
Güzel paylaşım. Bereketli olsun.Ben artık harmana yetişecem. Ekimi göremedik...
Sağoladın Erkan,artık hayırlı teskereler.yaza bekliyoruz seni :)
Bereketli olsun İskender hocam, biz de dahil bu yıl kurak ekmek nasip oldu çoğu kişiye. Hâlâ yağmur gelmesini bekleyen de var. Toprak işleme sisteminiz güzel. Bu yıl tohum ile gübreyi mibzer ile aynı anda atmıştık. Bir sonraki sefere biz de taban gübresini tohum yatağı hazırlığı öncesi atıp, mibzer ile sadece tohum ekmeyi düşünüyoruz.
İsmail çok sağol hepimize bereketli olur inşallah.gubreyi önden saçınca daha rahat işçilik oluyor bize,diğer turlu hepsi bi arada çıkıyor ama ekim işini yavaşlatıyor.birde mibzerde çuvallarla uğraşırken çok belim ağrıyor.tohum çuvalları anca yetiyor.birde gubreleri makina içine doldurmaya çalışsam daha kotu olurum.paylaşımlarını bekliyoruz.
Bereketli olsun, allah hayırlısı ile hasat etmeyi nasip etsin.
Sağolun tesekkurler.tum çiftçilerimize inşallah
Kolay gelsin Allah bereket versin

Sağolasın fatih hepimize