2 dk bakarmisiniz lutfen ...

Selamin aleykyum.
2 hafta once bir galeriden Steyr traktor aldim ve bendeki Austin leyland traktoru de onlara verdim.Steyr in satisini ustume aldim.Benim leyland in satisini yapmadim sadece ordaki bi adama vekalet verdim o adam biz kendi aramizda satisini aliriz dedi bizde tamam dedik.Ama su an halen leyland benim gözüküyor ve yeni aldigin steyr a sigorta yapcam fakat yuksek miktarlarda sigorta cikiyor cunku leyland in yani benim eski sigortadan devam etmem lazim yoksa sifirdan sigorta acicam bu yuzden miktar yuksek cikiyor.Adamalari cok aradim.Alicaz falan diyip gecistiriyorlar.Napmam Lazım benim traktor orda galeride de yok ve adamlar internete satis icin de koymamislar.Bana akil verin acil..

Vekaletname vermek traktörü satmak demek değildir, siz aracın yasal sahibi olduğunuz süre içinde aracın çevreye ve 3.şahıslara verebileceği tüm zararlardan sorumlusunuz, aracı o an kimin kullandığı değil ruhsat sahibinin kim olduğuna bakıyorlar.
Trafik sigortası bir yana alan kişi motoru devirir de bir kazaya falan karışırsa daha büyük sıkıntılar doğar.

Vekaleti verdiğiniz kişiyi arayıp emniyete gidip yakalama emri düzenleteceğim deyin.
Galeri takasa aldığı motoru satamadığı sürece onu elinde tutacak.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Cevap: Lütfen 2 dk bakip yardim edin

yakın bir akrabana noterde satış ver onun üzerinde kalsın eskisi.
sen sigorta işini git hallet..
adamlar geldiğindede akraban gider satış yapar..
arada 150 tl gibi bir noter masraf fazlası olur.onuda onlardan al sonra vekalet verin..

Vekaletname vermek traktörü satmak demek değildir, siz aracın yasal sahibi olduğunuz süre içinde aracın çevreye ve 3.şahıslara verebileceği tüm zararlardan sorumlusunuz, aracı o an kimin kullandığı değil ruhsat sahibinin kim olduğuna bakıyorlar.
Trafik sigortası bir yana alan kişi motoru devirir de bir kazaya falan karışırsa daha büyük sıkıntılar doğar.

Vekaleti verdiğiniz kişiyi arayıp emniyete gidip yakalama emri düzenleteceğim deyin.
Galeri takasa aldığı motoru satamadığı sürece onu elinde tutacak.

Aynen bi sorun olursa bizi bulacaklar bizde ondan cekiniyoruz.Emniyete gidip bu konu hakkinda daha iyi bilgi alicam tesekkurler vaktinizi ayırdığınız icin

yakın bir akrabana noterde satış ver onun üzerinde kalsın eskisi.
sen sigorta işini git hallet..
adamlar geldiğindede akraban gider satış yapar..
arada 150 tl gibi bir noter masraf fazlası olur.onuda onlardan al sonra vekalet verin..
Galeri baska bir ilde yaklasik4 saat uzaklikta.Aslina eski traktoru babamin uzerine verebilirsem dediginiz olur.Ama bu sefer yine noter masrafi var bunu onlar vermezler anca onlaea satış verirken onlar oder.Bide su var simdi ben vekalet verdim ben dediginiz gibi yapip babamin uzerine satis yapsam eski traktoru bu sefer daha onceden benim ordaki adama verdigim vekalet iptal olurmu yoksa halen gecerli midir?

Galeri baska bir ilde yaklasik4 saat uzaklikta.Aslina eski traktoru babamin uzerine verebilirsem dediginiz olur.Ama bu sefer yine noter masrafi var bunu onlar vermezler anca onlaea satış verirken onlar oder.Bide su var simdi ben vekalet verdim ben dediginiz gibi yapip babamin uzerine satis yapsam eski traktoru bu sefer daha onceden benim ordaki adama verdigim vekalet iptal olurmu yoksa halen gecerli midir?

vekalette senin ismine kayıtlı olanı satabilir..
yani vekalette ne yazıyorsa o geçerliliğini devam ettirir.

• Beğen
Tepkiler: OğuzUsta
Sıkıntılı bir durum. Alıcı aracı üzerine almak istemiyorsa son çare olarak satış masrafını kendiniz ödeyin ama gene de sattığınız malı alıcının üzerine verin. Çalıntı diye ihbar etmek falan sakıncalı suç işlemiş olursunuz bir de savcılıkla mahkemeyle uğraşırsınız. En baştan işi sağlama almak gerek.

Sıkıntılı bir durum. Alıcı aracı üzerine almak istemiyorsa son çare olarak satış masrafını kendiniz ödeyin ama gene de sattığınız malı alıcının üzerine verin. Çalıntı diye ihbar etmek falan sakıncalı suç işlemiş olursunuz bir de savcılıkla mahkemeyle uğraşırsınız. En baştan işi sağlama almak gerek.
ya trafikten dusurcem yada calinti olarak ihbar vermeyi düşünüyordum bende bunlari yapsam onlar hakli cikma ihtimali varmi

vediğin vekaletname süreli mi süresiz mi? bilmiyoruz galeriyi ara Üzerlerine almazlarsa vekalete azinname düzenleyeceğini yani vekaletnameyi iptal edeceğini bildir. halen almazlarsa sırayla işemi başlatabilirsin. en son da karakola gidip haber verirsin.

Galeriyi ara satışı almaları için süre ver almazlarsa çalıntı ihbarı yap. Çünkü araç senin üstüne olduğu müddetçe sorumluluktan kurtulamazsın. Bugün en küçük trafik kazasında 4-5 bin lira hasar kaydı çıkıyor. Sen çalıntı ihbarı verirsen onlar senin peşinden koşar.

ya trafikten dusurcem yada calinti olarak ihbar vermeyi düşünüyordum bende bunlari yapsam onlar hakli cikma ihtimali varmi

elinle teslim ettiğin bir malı caldılar demek gibi bişe olur iftira olur. sigortada okadar cok fark olmaması lazım. vekaleti verirken süreli verseydin problem olmazdı ayrıca alım satım masrafları eskiden cok yuksekti oyuzden vekalet duzenlenirdi şimdi alım satım masrafı vekalet ucretindende daha az neredeyse oyuzden galeriye vekalet bırakmak tarihte kaldı sanıyordum. galeri yeni aldıgın traktörü verdiğin vekalaetle tekrar baskasına satabilecegini alan kişinind etraktörümü çaldılar diye seni şikayet ettiğini düsünsene?

• Beğen
Calinti olarak sikayette bulunursaniz galeri derki biz mali takas ettik kendisindende vekalet aldik buyrun vekalet ve su tarihte biz kendisine traktor sattik seklinde ispatlar. Sizde adaleti saptirmaktan yalan beyanda bulunmaktan yargilanirsiniz.Bilginize...

• Beğen