New Holland Clayson 8070 Biçerdöver 80 model Orijinal Parçalayıcı da Var

Ynt: New Holland Clayson 8070 Biçerdöver 80 model Orijinal Parçalayıcı da Var

arkadaşlar tc lerin 2004 ve 2007 si gibi yok öyle bir şey motör fark ları var tane kayıplarından bahsediyorsunuz nedenleri çoktur elek kaybı şekil batör gereğinden fazla kapalıdır sapı fazla kırıp malamayı eleğin üstüne fazla indirmesi daha fazla kesmiğe yüklenmesi ve yahut hız sınırını aşıp sarsak kayıpları yaptırmak dahada çok nedenleri var ama sabah tan akşama kadar yaz sam bitiremem bizler biçerci olarak kanaatsız yapıdayız sürekli makinalar daha da fazla sını istiyoruz onun arkadaşlar bu site bizleri kaynaşmamızı olanaklar sağlıyor .. birbirimizi kırıcı olmadan daha güzel sözler ile duygularımızı dile getirelim .. trak kulüp ailesine kuçak dolusu selamlarımı iletiyorum saygılarımla ...... manisa.dan efsane biçerci mustafa katırcı ....

• Beğen
Tepkiler: muhammed85

hasköylü link=topic=1076.msg147107#msg147107 date=1233447274' Alıntı:
cs 6050 de yakıt nasıl acaba bilen var mı saatte kaç dekar biçiyo tşk ederim

İki Konuda gördüm bu mazot davasını. Cs 6050 büyük arazide Dekara Yani 1000 metre kareye 0.85 lt yakıyo. Ama tarla parçalı ve küçükse bu oran 1.80 lere kadar çıkıyo.

Turbo ,İntercoller, Cammon Rail motor var. Yani enjeksiyonlu. Nekadar çok boşa dönersen okadar fazla kaıyo kardeşim bu makine.

Bir örnekle. 230 dönümlük bir tarlaya depoyu doldurdum, bismillah dedim sabah 8.15 de bugday harmanında, 18.50 de tarla bitti. Petrole çektim depoyu doldurdum. 190 lt mazot aldı. Bunu Cs 540 ile biçsen arada 30 litre fark ederdi.. Yani enjeksiyonluyla enjektörlü motorun arasında litre fark ediyo.

Ama biri euro dizel yakıyo. Diğeri normal dizel. Fiyat olarak aynıya geliyo.... Takılma sen yaktığı yakıta. Makine nekadar yakarsa okadar çok çalışır. Yada nekadar çalışırsan okadar yakarsın...

gökoğlu link=topic=1076.msg147121#msg147121 date=1233448643' Alıntı:
8060 daha çok tutuluyor bildiğim kadarıyla,70 ' in biraz yakıtı fazla,derlerdi bizim köye gelen biçerciler..güzel paylaşım.

8060 ları olanlara sor bakalım Memnunlarmı. Bence değiller. nedenine gelince 4 köşe milini senede en az 3 defa sökersen memnun olmazsın. Bu sebebpten dolayı makina az yakıyodur... 8050 ve 8070 in üstüne o dönemde makina tanımam...

Bütün biçerler döker diye bir genelleme yapmak doğru değil... Zaten dane kaybında ihmal edilebilecek oranlar var... Nerdeyse hiç dökmemesi de mümkün... Doğru ayarlar ve doğru kullanım ile...

pamukçu link=topic=1076.msg147261#msg147261 date=1233496365' Alıntı:
Bütün biçerler döker diye bir genelleme yapmak doğru değil... Zaten dane kaybında ihmal edilebilecek oranlar var... Nerdeyse hiç dökmemesi de mümkün... Doğru ayarlar ve doğru kullanım ile...

Bütün biçerler Döker Kardeşim ben bu işi 15 yıldır yapıyorum. 2 adet CS 540 ile 6050 var birtanede JD 955 var.

Bir makineci olarak hiçbirzaman %1 lik dilimin altındaki buğdayı veya hasadı tarladan kardıramazsın. Bunu bilir bunu söylerim.

Yani hiçbir makine veya makineci benim makinem hiç dökmüüyo diyemez. Diyen adam da makinecilik yaptım demesin. Dökmüyo diyen adam birteek soförlük yapmıştır....

Daha öncesi de var ama 20 seneden beri ne yaptığımı bilerek makina kullanıyorum... %1 zaten olumlu bir oran ama şunu söyleyeyim %1 in altında elek+sarsak kaybı vermek mümkün...

tc 56nın üstüne makina tanımam 8070 dönemi falan bitti artık herşeyden önce teknoloji var .

ben de bi biçerci olarak konuya katılayım dedim biçer iki sebebden dolayı dane döker bir şöför iki ayarsızlık ama şöför faktörü dökme hususunda daha çok paya sahiptir
türkiye koşullarında da bi biçerin dökmemesi imkansız gibi bi şey çünkü biçerci bi dönüm tarlayı biçiyo 5 ila 5.5 liraya (iç anadolu) için konuşuyorum tabi ki onunda yarıdan fazlasını petrolcüye veriyo zaten geriye kalanında büyük bir kısmı şöför ve parçacıya gidiyo bu koşullar altında da makineyi kovalamak gerekiyo tabi ki ondan sonrada tc nin adı atıyora çıkıyo
eğer ekin biçim fiyatlarında bir birlik olsa biçerci esnafı da buna uysa bu kovalama işi de olmaz dökme işi de olmaz örneğin adamın borçsuz 8055 i var senin 6 liraya anlaştığın yere gidip ben 5 e biçerim abi deyip piyasayı alt üst ediyo ee sende borçlusun tabi boş yatmak olmaz tamam deyip 5 e düşürüyorsun piyasayı farkı kapatmak içinde mazottan tasarruf amacıyla levyele babam levyele ondan sonrada biçer döküyo olur tabiki

o senin dediğin teknoloji 8070 te daha fazla tc den bugünkü cx lerin atasıdır . tc ise 20 senelik 8055 in aşağı yukarı aynısı

laverda link=topic=1076.msg261208#msg261208 date=1268430559' Alıntı:
o senin dediğin teknoloji 8070 te daha fazla tc den bugünkü cx lerin atasıdır . tc ise 20 senelik 8055 in aşağı yukarı aynısı
Aynen. En çok da 1545 ' e benziyolar :D aynısı