özdöken çift borulu mibzer

İllaki araya bi toprak giriyor ha toprak çok tavlıysa belki toprak araya giremez ama tam ekime uygunsa toprak araya topragi alir

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bu yıl bende cok merakla yeni alınan özdoken ı ınceledım bızzat tarlada . durum vasat . yanı tek borudan bı farkı yok ekme konusunda . agızları aynı yere bakıyo aynı cızıye dusuyo

Avrupa markalarda bu tohumun alta düşürmek gibi bir olay varmıdır acaba? Senelerdir özdöken kullanırız.Aldığımızda bu düzenek vardı. Gübrelerin aktığı borular tıkanırdı kırılırdı. Kullanışlı bir şey değildi. Sonra normal düzene çevirdik. Açıkçası çok çok iyi oldu. Eski halinde de öyle tohum alta düşmüyordu. Biraz fabrika politikası gibi yedek parçaya muhtaç bırakılmak için.

Fizik kuralları anca buna izin veriyor :)
Abi avrupada bi belgeselde izlemistim adam nasıl hızlı gidiyordu ama tohum ve gübre karismiyordu adam arka arkaya cift disk koymus ön tohum arka gübre en arkada da baski yaylı teker olmaz diye bisey yok ama isin kolayina kaciyoruz

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bende var 5 senedir kullanıyorum yeterli hızda gidersen tohum ile gübreyi ayrı atıyor sırf buyuzden tercıh ettım ve verımdede fark ettıgını gordum ekının cıkısından bellı oluyor bu konuda sorun yok fakat aldıgım sene lastıklerı degıstırdım okadar adı lastık kullanılmıstırkı lastık ıcındekı tellerı iç lastıgi delıyordu ıkısınıde degıstırmek zorunda kaldık cıkan lastıkler hala duruyor ayrıca gupre bolumu ıcındekı ucken kapatmaların kenarlarını sılıkon çekmemısler gubre gırıyor nekadar yıkarsan yıka ve yaglasanda yınede curume yapıyor ve gubre haznesi paslandı çürüdü

sana tavsiyem bu sıstemde olan ve pilastik aksamı olan makına araştırması yapmandır

saygılar