TÜRK çiftçisinin orta segmentte bence en uygun traktörü

ülkemizde satılan td(65-75-90-100-110) ile yine ülkemizde satılan t5(105-115) modellerinin arasında bişey yani çokta üstün bir teknoloji göremedim
t5den eksigi td den fazlası var biraz okadar
avrupanıon td si diyebiliriz kısaca

C serisinin nh versiyonu.ancak farmall c zaten bundan daha donanımlı olarak Türkiye de satışa sunuldu.bunun yanında t4 ve case jxc veya farmallc olarak sunulan traktorlerdeki kabin dizaynını hoş bulmuyordum buna videodaki traktorde bir yenisi daha eklendi.o kuyruk mili devir geçişi kolu sol çamurluğa ne maksatla oraya kazık gibi dikilmiş anlamadım.kullanışlık olsun diye olsa el freni ondan daha çok kullanılıyor.daha önceden de torpido havalandırma deliklerini hiç hoş bulmadım.diz ve bacak hizasında olmasının mantığı ne.ana vites bayağı ileride kalıyor okadar alan varken ne maksatla en ileriye koyulmuş.yani bunların hepsi duşunulerek dizayn edilmiş denirse sadece gülmek gerekir.farmall c yi almaya gitmişken beni vazgeçiren kısımlardı

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
case jxc serisinin aynısı bir tek rengi farklı. o traktör uzun zamandır türkiye'de satışta zaten. tasarım, motor ve şanzıman da özgün bir tarafını göremedim. zaten video 2011 yılında çekilmiş. türkiye'ye 2017'de gelecekse onu alacak çiftçinin aklından şüphe ederim. türkiye hurda pazarı mı avrupa da miladı dolan traktörü getirip burada "yeni" diye satıyorlar? Para kolay kazanılmıyor onun için harcarken daha bilinçli olmak gerekir.