Traktör lazım

Durumumla ilgili ekleme yapayım.

Çok yakında memur emeklisi olacağım...

Bahçeyi ekip biçip geçim sağlama durumum yok.

3 dönüm bahçemi 26 sene yakınlarıma bıraktım, baksın eksin biçsin diye... Fakat istediğim gibi bakılmadı.
Her türlü meyve var diyebilirim. Kavaklar çok büyümüş... Tehlikeli boyutlara varmış.Tehlikesi elektrik direkleri ve tellerine zarar verecek şekilde nerdeyse... Hem de meyve ağaçlarının üzerine çok abanmış.
Çoğunu kestim. Bir kısmını kesemedim.

Bahçede ev yok.

Köyde nerdeyse herkesin traktörü var. Bazılarının birden çok. Hafta sonu köye gidince traktör sahipleri müsait olmayabiliyor.
Geçen hafta bir çok traktör sahibinden müsait birini bulamadım.
Biri halatım yok, biri askerden oğlu gelmiş onunla ilgilenmem lazım, diğeri benim işim var vs.

Ağaçlar bir yere çekilecek,

Sonra...

Ev yapmak için
1 zemin katı taştan yapmayı düşünüyorum. Taş taşımam gerek. Bir dağ yolu üzerinde kesme taş gibi çok güzel taşlar var.

2- Ormanın kenarında ev. Bir dolaştığımda rüzgardan devrilen ve kuruyan bir kaç ağaç var. Onlar hem odun hem de başka türlü işime yarar onu çekmem gerek.

3- Bahşenin etrafına bir tel örgü yapmam gerek... onlara kazık -direk yapmak için toprak delen burgu takıp delmem gerek.

4 - Bu işlerin yanında hobi amaçlı tur atarım.

İnsanlar lüks amaçlı milyarlık yat, milyarlık araç alıyor, traktör her zaman işe yarar ayrıca zaman içinde yeni yerler alırsın hatta ufaktan hayvancılığa başlarsın, Allah işini rast götürsün :)

• Beğen
Tepkiler: kerimkurt
Alabileceğiniz traktörler belirtilmiş. Benim o konuda söylecek bir şeyim kalmamış. Bu konu bana da örnek oldu. Ben de ufak tefek işlerimi görecek traktör almak istiyorum.

Traktör ve iyi kötü bir araba köy yerinde şart. Bahçen olmasa bile lazım oluyor. Sağdan soldan rica minnet istemek de bir yere kadar. Bu sebeple doğru karar vermişsiniz. Bolu gibi bir yerde zaten olmazsa olmaz. Ben de Bolu'da okudum. Ortası hariç düz yeri yok :D. En ufak bir şey bile taşımak zor olur.

Bolu'da Ford 3000 gibi traktörler oldukça fazla. Civarınızda bol bulunan bu traktörü seçebilirsiniz. Ustası da rahat bulunur, parçası da.

Ayrıca attığınız videodaki gibi traktörler bulmak zor değil. Artık sıfırdan topluyorlar bu tarz eski modelleri. Fabrikadan yeni çıkmış gibi oluyor. İlginiz varsa siz bile yavaş yavaş düzeltebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: kerimkurt