Steyr 8053 Yağli pompada bi sıkıntı var ?

hocam mantık şu sibop dedigin tek yönlü valf yani mazot depodan mazot otamatigine gelecek ordan mazot pompasına ve enjektörlere valf mazotun geri kacmasını saglar genelde mazot otamatiklerinin içinde olur mazot pompası enjektörlere yüksek basıncta mazot gönderir enjektörden arta kalan mazot depoya geri döner sen mazot deposunu iyice kontrol et orada boru takılacak bir yer varmı diye boruyu tıkama cözüm deyildir zararıda olmaz eninde sonunda bir yerden kacırır oda boşa israftır bazı motor guruplarında otamatikten gelen basınclı yakıtı filtreden geriye döndüren sistem vardır enjeltör geri dönüş hortumu mazot otamatiginin alış kısmına takarsan otamatik hava yapabilir buda senin motorun stop etmesine sebeb olur eger otamatigin cıkış tarafına takarsan yine dönüş olur fakat boruların saglam olması lazım çünkü basınc orda biraz daha fazladır
Tamam usta ben depoya bakayım takılacak yer varmı diye ama kontrol etmiştim yok gibi hatırlıyorum.Otomatiğin çıkış tarafına takmak daha mantıklı geliyor diğer türlü enjektördeki boruyu depoya geri götürürsem hem o boru çok göze batar hem de boşuna orda sırıtır.