NİTRAT GÜBRESİ YERİNE ÇÖZÜM NE OLMALI?

Geçen yıl Ocak ayının ilk haftası küçük parçalara elle attım.büyük parçalara sabah gün doğumunda birlikte yaklaşık 12kg traktörle attım Şubat ayının 10 gibide yaklaşık 14 kg attım %46 azot. Bu yıl 30 kg %46 granür lü ure atmayı düşünüyorum. 21 nitrat ile ilgili başka bir bilgi varmı?

33 ve 26 yasaklandı bildiğiniz gibi amonyum nitrat calsiyum nitrat yasak. fabrikalar üretim yapmıyor şuan ancak depolarında var ne olacağı belli değil. 21 atarız diyen arkadaşlar olmuş atamazsınız boşa uğraşmayalım olmayan bir şey atılmaz. üre atarız diyen olmuş onuda atamazsınız. daha öncede konu açıp anlatmıştım bir daha anlatayım. karnımız aç ama yiyecek bir şey yok siz diyorsunuzki et yemesede olur tavuk sebze falan ye karnını doyur. ekmek dahi yok nasıl doyuracaz karnımızı. devlet malesefki yoğun gündeminden dolayı çözüm bulmuyor bu işe. organik gübre atacaz dedi hem cbaşkanı hem başbakan hem tarım bakanı. yani o ilaççılarda 1 litrelik 5 litrelik 20 litrelik bidonlarda sıvı organik gübreler var ya paramız yeterse ondan atacaz yoksa yok.

33 ve 26 yasaklandı bildiğiniz gibi amonyum nitrat calsiyum nitrat yasak. fabrikalar üretim yapmıyor şuan ancak depolarında var ne olacağı belli değil. 21 atarız diyen arkadaşlar olmuş atamazsınız boşa uğraşmayalım olmayan bir şey atılmaz. üre atarız diyen olmuş onuda atamazsınız. daha öncede konu açıp anlatmıştım bir daha anlatayım. karnımız aç ama yiyecek bir şey yok siz diyorsunuzki et yemesede olur tavuk sebze falan ye karnını doyur. ekmek dahi yok nasıl doyuracaz karnımızı. devlet malesefki yoğun gündeminden dolayı çözüm bulmuyor bu işe. organik gübre atacaz dedi hem cbaşkanı hem başbakan hem tarım bakanı. yani o ilaççılarda 1 litrelik 5 litrelik 20 litrelik bidonlarda sıvı organik gübreler var ya paramız yeterse ondan atacaz yoksa yok.

E peki bir deste para vericez atıcaz. Aynı etkiyi yapacak mı? Sonuçta bu tarz gübrelerin maliyeti epey yüksek, bizim kar marjımızı aşağı çekecek.

Üre niye atılamıyor sonuçta ürenin son hali tüm azotlu gübrelerde olduğu gibi nitrat 10 gün önce atarsan nitrat atıcağın tarihten aynı faydayı sağlarsın

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Gubretasin bir yetkilisiyle görüştüm amonyum ve kalsiyum nitrat yerine kullanilabilecek yeni bir gübre üretecez calisma tamam dedi ancak henuz ona da izin çıkmamış izin çıktığı an üretime başlayacaklarmis, benim anladığım ölme eşeğim yaz gelsin hesabı, üretime baslasalar bile asla yetişmez gibi, her ne olursa olsun bu yıl üreden başka alternatif yok..

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: rifkiseker
arkadaşlar üre şundan atılamıyor türkiyenin üre üretim kapasitesi 600bin ton kullanımı ise 580bin tonlarda yani başa baş gibi. nitrat kullanımı 2 milyon ton o açığı kapatacak üre üreten fabrikamız yok. bu sene dolar kurundan ve stokçuluktan ürenin tonu muhtemelen çok uçuk olacak. ben tekrar tavsiyede bulunuyorum kooperatife şuna buna güvenmeyin ürenizi bir an önce alın. normal atacağınız üreden bahsediyorum şubat ayındaki. diğer amonyum sülfatın üretim talep oranıda aynı şekilde. yerine atacak aslında bir şeyimiz yok ona organik gübrede yetmez ama tvye çıkıp banane ne atarsanız atın diyemeyeceklerine göre organik gübreye sarıldılar. yani bu sene ülkenin içinde bulunduğu ekonomik şartlar vs kuraklık çok çetin geçecek kredili işlem yapmayınız arkadaşalar temkinli davranın ihtiyacınızdan fazlasını almayın eski şaşalı dönemlere bir müddet ara vercez gibi.