Fiat 411R Gallignani balya makinesi ile..

Eleman eski Fiat 411R traktöre klasik Gallignani balya makinesi koşmuş, işini görüyor. Normal şartlarda ilk defa bu kadar ufak bir traktöre böyle bir makine koşulduğunu görüyorum. Bizim şartlarda çalıştırır mı, çalıştırmaz mı orasını bilemem. Bir de daha üstün traktörlerin kol gezdiği yerlerde nerdeyse birkaç 415 parası bir makineyi böyle traktör ile gezdirmek ne kadar akıl işi orası da sizin takdiriniz. Kısacası keyfi yapılmış bir hareket.

Bu arada Türkiye ve Dünya üzerinde Fiat bu kadar fazla bir traktör satışı yaptıysa , bunu videodakine benzer modellerin kalitesine borçlu.

Keyifli seyirler..

[video=youtube;APTkqN3nSy8]https://www.youtube.com/watch?v=APTkqN3nSy8&t=34s[/video]

5 bine 415 almış bi dostumuz 640 fıat motorlu evraksız :) 5 bine motor yaptırmışlar :( şimdide şanzumandan geri kalan kısmını 640 yapma niyetinde. Siz hesaplayın artık.
Balya konusuna gelince; imkansız diye bişey yoktur, İMT ile bağlayanı gördüm, TD 80 ile, 266 Gold ile, Erkunt 80 ufak geldi veya 288 gold ufak geldi diye 100 ve 110 luk erkunt alanıda gördüm.

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR
5 bine 415 almış bi dostumuz 640 fıat motorlu evraksız :) 5 bine motor yaptırmışlar :( şimdide şanzumandan geri kalan kısmını 640 yapma niyetinde. Siz hesaplayın artık.
Balya konusuna gelince; imkansız diye bişey yoktur, İMT ile bağlayanı gördüm, TD 80 ile, 266 Gold ile, Erkunt 80 ufak geldi veya 288 gold ufak geldi diye 100 ve 110 luk erkunt alanıda gördüm.

Allah Allah zaten 640 ların 73 leri falan 13 civarı var ki? Hem de plakalı ruhsatlı!

Allah Allah zaten 640 ların 73 leri falan 13 civarı var ki? Hem de plakalı ruhsatlı!
Geçen bizim köyde 73-76 arasında turuncu jant 640 satıldı galeriye abi. Başkasının yalancısıyım 9500 tl vermişler. Ama kabin hidrolik direksiyon yoktu. Kaporta çürük vardı.

2013 yılında kulağıma geldi, komşu köyden biri 8500 tl ye satmış galeriye. Durumu nedir bilmiyorum.

Temizi 13-15 eder en düşük model 640 ın. Daha ucuzunda eksik vardır.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

benim arkadaşımda da var 1965 model 411. adam nar bahçesine 2 tonluk fanlı turbo ilaç makinesi ile ileç atıyor alçak olduğu için nar arasına girmesi güzel oluyor 411 iyi motordur arkadaşlar
Bizim taraflarda birkaç tane var abi, hem de orijinal etiketli bile var. Kibrit gibi makineler. 415 ise halen yaygın, bizde vardı 415. Çok ekmek yedirilir ufak çiftçiye..

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: SERDAR TUNA