hidrolik römork frenini havalıya çevirmek

arkadaşlar iyi günler römorklardaki hidrolik fren liftini söküp yerine pnömatik silindir bağlasak
erkuntun hava basıncı bu pistonu itmeye yetermi

pr_01_5123_min.jpg
mevcut hidrolik fren lifti bunu söküp yerine diğer resim deki havalı pistonu bağlasak çalışırmı

resim_18620133716483554307.jpg

Arada fark var, özellikle pnömatik pompalar çok hızlı çalışır ve üretim makineleri için yapılmıştır;

Hidroliğe göre daha düşük basınçlarda çalışırlar, bu sebeple pnömatik donanımlar daha ucuzdur. Yüksek çalışma hızları yakalayabilirler.

Römorka çok yüksek basınç gerekir ve ayrıca sorun damperi indirirken olacaktır, pnomatik tak diye bırakır.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci91
Basınç değeri normal... hiç kurcalama bence derim sistem olarak uydurulur bi turlu ama sorunları da beraberinde getirir. Sürekli fren hava tankının boşalmasına sebep verir traktörden gelen hava giden miktarı karşılamaz belki...

• Beğen
Tepkiler: Ceryancı
Arada fark var, özellikle pnömatik pompalar çok hızlı çalışır ve üretim makineleri için yapılmıştır;

Hidroliğe göre daha düşük basınçlarda çalışırlar, bu sebeple pnömatik donanımlar daha ucuzdur. Yüksek çalışma hızları yakalayabilirler.

Römorka çok yüksek basınç gerekir ve ayrıca sorun damperi indirirken olacaktır, pnomatik tak diye bırakır.

damper kaldırmak istemiyorum mevcut hidrolik fren sistemini havalıya çevirmek istiyorum

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci91
damper kaldırmak istemiyorum mevcut hidrolik fren sistemini havalıya çevirmek istiyorum

O iş kolay, gerekirse damper altına bir hava tankı konur yeterli olur, hatta Doç veya İveco kamyonların ki gibi arkaya havalı fren körüğü ve fren merkezi konabilir...

Aslında hazır çıkma havalı kamyon dingili de alınır veya mevcut traktör römorkları var HAVALI fren sistemli, onlarla görüşülüp yapılabilir

http://www.trakkulup.net/archive/index.php/t-70053.htm

Havali fren körügu ve frene kadar hava hortumu çekilip yapılır iyi bir römork ustası yapar o sistemi erkuntu olup römorkunun frenini havalıya çevirenler var gayet kullanıslı oluyor zaten erkuntun havalı fren çıkısları var hava oradan alınıyor.

• Beğen
Tepkiler: ENES4422
  • Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU