Arkadaşlar yorumlarınıZı beklıyorum

Bugün ekım yaptığımız yerleri gezdim çamurdan tarla yollarında zor gittim aracımla ekinleri ekeli bir ay oldu lakin daha yüzeye soguktan çıkmamışlar toprak altında patlamışlar daha önce hiç böle bi durumla karşılaşmamıştım bu durum hakkında yorumlarınıZı beklıyorum

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: rifkiseker
Bugün ekım yaptığımız yerleri gezdim çamurdan tarla yollarında zor gittim aracımla ekinleri ekeli bir ay oldu lakin daha yüzeye soguktan çıkmamışlar toprak altında patlamışlar daha önce hiç böle bi durumla karşılaşmamıştım bu durum hakkında yorumlarınıZı beklıyorum

"toprak altında patlamışlar" derken filizlenmişler mi? Yoksa ölü durumda şişmişler mi?

Filizlenmişler

İyi çok şükür, şimdi yapman gereken 10-15 gün dur ve tekrar kontrol et eğer çıkışlar iyiyse her şey normal, eğer arazilerde ara ara çıkmayan alanlar kalmışsa oralara tekrar ekim yap.

Geçen yıl bir tarlamı öyle yaptım ve çok güzel oldu o tarla, öyle yapmayanlar zarar etti, ayrıca biz çevremde arkadaşlarla karar aldık artık havalar güzün hep kurak olursa KASIM 15 ve sonrası ekeceğiz, bu yıl ben ve arkadaşlar öyle yaptık.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
İyi çok şükür, şimdi yapman gereken 10-15 gün dur ve tekrar kontrol et eğer çıkışlar iyiyse her şey normal, eğer arazilerde ara ara çıkmayan alanlar kalmışsa oralara tekrar ekim yap.

Geçen yıl bir tarlamı öyle yaptım ve çok güzel oldu o tarla, öyle yapmayanlar zarar etti, ayrıca biz çevremde arkadaşlarla karar aldık artık havalar güzün hep kurak olursa KASIM 15 ve sonrası ekeceğiz, bu yıl ben ve arkadaşlar öyle yaptık.
Kesinlikle ne olursa olsun ekim tarihleri artıl 15 kasım ve sonrası. Gecen yıl 27 aralıkta ektiğim parsel yıl kurak gitmesine rağmen çok iyi verim yaptı.

• Beğen
Tepkiler: ENES4422
Şu anda bişey yapamazsınız. Mart , nisan ayında bugdaylar iyiyse, yapacağınız masrafları kismazsiniz standart uygulamanizi yaparsınız. Bugdaylar tam ckis yapmaz ise yapacağınız uygulamaları kısıtlayarak zararı dusurebilirsiniz...

ekinler halen çıkmamış gidişat pek iyi değil gibi gecen kontrol ettim 2 3 cm olmus toprak altında bekliyorlar.

2-3 cm olan kök mü. Yukarı patlaması önemli değiş şimdilik. Havalara baksana yüryemiyor hayvan. Geçen hafta tarlalar dazlaktı bakıyom bu gün yeşermeye başladı meralar. Buğday toprak altında çalışıyorsa sorun yok.
d173f2bbe5262c496ea78f86fbde7135.jpg