ERKUNT'TAN AROUND VİEW 360° ÇEVRE GÖRÜŞ KAMERA SİSTEMİ 12-2016

Arkadaşlar herkese merhabalar...

İlklerin öncüsü Erkunt Traktörden bir yenilik daha...
Erkunt Around view sistemini sunar...

Bu yıl ilk olarak Bursa Tarım Fuarında görücüye çıkan Erkunt Around view sisteminin ilk test videosunu uzun zamandır sizlerle paylaşmak istiyordum. Artık paylaşabiliriz. Sistem 4 kamera ile 360°bir açı ile traktörünüzün etrafını görmeye yarıyor. Bu sistem traktörlerde opsiyonel olarak gelmektedir. Genellikle büyük segment 100-110 serisinde ama isteyen bir çiftçi diğer alt modellere de isteyebilir. siz de tutup ta kısmette böyle bir sistem istemeyin :) şaka şaka...

İlk olarak Kıbrıs'a sonra trakyaya derken talep edenler oldu bu sistem biraz pahalı görülebilir, opsiyon fiyatı 3500 TL gibi bir rakam aralığında.

Tercih edenler olacaktır gereksiz bulanlar olacaktır vs. herkesin görüş ve düşüncesine saygımız var. Ama erkunt yine de yapmış Türk çiftçisinin hizmetine sunmuş bir emek verilmiş sonuçta, Erkunt traktöre teşekkür ederiz.
Ben sistem hakkında sizi bilgilendirmek için fotoğraf ve test videosu çektik. Fotoğrafların çoktu yanlışlıkla sildik :( bunlar la idare edin artık ;)

Umarım beğenirsiniz emeğe saygı. :)

iyi seyirler...

14625380_10154019660387379_493465555_n.jpg

önn.JPG

yan.JPG

arka.JPG

[video=youtube;35jgkdK3tys]https://www.youtube.com/watch?v=35jgkdK3tys[/video]

Arkadaslar hicbir mali kotulemek istemem evet en azndan birseyler yapilmaya calisiliyor takdir ederim ama yani nedir o sonradan monte edilmis gbi koysana onu sag komsolla bir parca gbi o sagdan inerken sofore hep engel olck sallanip durcak surum yaparken o on kamera cok dik durmus koysana onu kaput acma kolunun oraya ben pek begenmedm konum yerlerini ama iyi fikir

Sent from my iPhone using TrakKulüp

Sistem pahalı ama yinede güzel düsünülmus bir sistem sadece ön ve yan kamera biraz kaba durmus.Birde icerideki monitore baska birseyde baglanabiliyormu örnegin bizim balya makinasında geri görus kamerası var öyle bir kamerada o ekrana görüntü verebilirmi.Paylasim icinde tessekürler abi.

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ
Teşekkürler Ercan, çok harika özellik ben ekim yaparken çok arıyorum, fuarda özellikle hava sistemlerini inceledim Erkunt gerçekten güzel traktörler yapıyor ...

Teşekkür ederim Enes abi.

Arkadaslar hicbir mali kotulemek istemem evet en azndan birseyler yapilmaya calisiliyor takdir ederim ama yani nedir o sonradan monte edilmis gbi koysana onu sag komsolla bir parca gbi o sagdan inerken sofore hep engel olck sallanip durcak surum yaparken o on kamera cok dik durmus koysana onu kaput acma kolunun oraya ben pek begenmedm konum yerlerini ama iyi fikir

Yorum için teşekkürler. Bu biraz demo ürün ekranın orası da mekanik ileri geri kolu yuvası. Kara haşmette kamera belli bile değildi kaput içinde gömülü idi. illa bir ince ayar olur, amacım size sistemi göstermekti.

Sistem pahalı ama yinede güzel düsünülmus bir sistem sadece ön ve yan kamera biraz kaba durmus.Birde icerideki monitore baska birseyde baglanabiliyormu örnegin bizim balya makinasında geri görus kamerası var öyle bir kamerada o ekrana görüntü verebilirmi.Paylasim icinde tessekürler abi.

Saol Rıdvanım. Ön kameranın yerini bende beğenmedim ve diğer durumları da dile getirdim. Geri görüş kamerası için giriş mevcuttur veya ortak porttan giriş olur.

Paylaşım için teşekkürler abi, sistem çok güzel cidden fakat 3500 TL'nin 3te 1i kadar maliyeti yoktur ekranın aynısı bizim motorda var sonradan aldık piyasa değeri şuan 250 tl

Yorum için teşekkür ederim. Fiyatı pahalı evet katılıyorum, kendimiz çok aşağılara mal edebiliriz onda sıkıntı yok eyw. ama bu traktör üzerinde geliyor vs. sistem zaten ops. isteyen tercih edecek. Fabrikalar da bilmiyor mu maliyetini ama ordan bakış farklı burdan farklı.

hakan abım dıokı hasmetı erken almısım :)

Deli haşmet nicki göremiyorum artık Ramo söyle gelsin bi kahveye. O crd'yi güle güle eskite dursun daha da iyi olacak.

eline sağlık Ercan..
çoğu çiftçi kardeşimin işine yarayacaktır..
erkunt traktöre bu başarısından dolayı teşekkür eder..
trakkulüp buluşmasında sponsorluk fedakârlığında bulunmasını temenni ederiz..

DEĞİLMİ ARKADAŞLAR..

Saol Yusuf emmi.
Zaten amaç çiftçilerimizin işini kolaylaştırmak.
İnşallah emmi. Erkunt çiftçinin yanında olur temennisiyle bekliyoruz. Geçen yıl saolsunlar soru bile sormadan kabul ettiler ve bizimle beraber buluşmaya katıldılar.
Daha da iyisi olacak, inşallah.

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Ellerine saglık ercan abi sonunda paylaştın AROUND VİEW sistemini
Adamlar benım sistemimi çalmışlar olamaz :))))))
Ancak ben 3500 tl gibi bir rakama yapılan bu sistemı çok amatörce buldum
öncelikle traktörün önündeki kamera ne abi öyle koycak başka yermı bulamamışlar
kameraları kabin üzerine yerleştirerek çok daha fazla görüş açısı elde edilebilirdi ve bu şekilde kameralar kabin uzerınde kamufle edilebilirdi
orada mis gibi kabin üzeri dururken kameraların yerını konumlandıran arge ekibi neyin kafasını yaşıyordu bilemiyorum
düşünce güzel ama uygulamayı begenmedim
Umarım bu sistemi ileride biraz daha geliştirme ihtiyacı duyarlar sanki alel acele yapılmış gibi çok amatörce

ayrıca en fazla 500-600 liralık maliyeti olan sistem 35000 çok fazla
Ben şu traktörü bi alayımda Erkunt görsün AROUND VİEW sistemi profesyonel olarak nasıl yapılırmış :):)

Son düzenleme:
3500 opsiyon çok fazla 3500 liraya daha farklı şeyler yaparsın. Arkayı önü anladım ama sağ sol ne işe yarayacak çözemedim heralde kafa çevirmek yerine ekrana bakılacak :p:D
Çamurluk üstü sağa sola koyulacağı yere sağ-sol arkaya koyulsaymış geniş ekipmanlarda fayda sağlardı en azından :)

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ
ercan açacağın konu bumuydu dün bahsettiğin eğer buysa 1 kat daha soğudum erkunttan :) la bu ne sokak direklerine yerleştirilmiş mobese gibi olmuş aynı şaka bir yana bunu düzeltirler geliştirirler ama 3500 tl çok uçuk bir rakam acaba bunlar çiftçiyi ne gözle görüyor biz yapalım bi fiyat diyelim nede olsa alıyolar gözüyle yola devam ama bu şekilde bu fiyatlar ile kendi sonlarını kendileri getirecek kalite düşük fiyat yüksek piyasa yok bayisi bile almıyor ama sorsan yere göğe sığdıramıyolar markalarını bir erkunt kullanıcısı olarak erkunt yetkililerine buradan seslenmek istiyorum acilen kaliteyi yükseltin yoksa hakikaten durum iyiye gitmiyor geçen sene forumda bir çok kişide erkunt vardı bu sene bir çoğu sattı motor 1500 saat civarına gelmeden başlıyor sağdan soldan fire vermeye

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.