Fendt 211 P

06.12.2012
4,450
2,132
ISPARTA

Fendt 211 P (Orta sınıf traktör)

Motor----------AGCO Power
Şanzıman-------Fendt'in Vario şanzımanı hidrostatik-mekanik
GÜÇ------------110bg 81kw
Silindir sayısı-----3
Silindir hacmi------3300cc
Yakıt tankı---------125lt
Hız------------40km
Vites------------- aralıksız, kademesiz

57b5a93f44d24db9278b4576_1472039298_en.jpg

57b57a8144d24d1c2b8b4568_1472030519_en.jpg

57b57be644d24d71278b4568_1472481239_en.jpg

57b5792b44d24d372a8b4568_1472481159_en.jpg

558bdeca0237fb65729610c8_1465010026_en.jpg

fendt-vario-200-vfp-8.jpg

85 yada 90 bin avro olması lazım. 110 luk Erkunt at arabası kalır bunun yanında. 211 ara iş traktörü ilaç gübre tohum ekmek için bitirim. Erkunt beceremez o işleri.
Erkunt niye beceremiyomus fendt yaptığı işleri bence ondan fazlasını yapar erkuntu yerin dibine sokmusunuz olmaz

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

bu Fendt'leride nh gibi mf gibi ülkemin toplarında yangınlaştıgını ve tozu dumana kattıgı günleri görecekmiyiz aceba
Her kapıda bir Fendt oldugu günleri görürmüyüz ki

Erkunt niye beceremiyomus fendt yaptığı işleri bence ondan fazlasını yapar erkuntu yerin dibine sokmusunuz olmaz

Fendtte vario şanzıman, ön arka kabin süspansiyonu var. Bir kere yüksek konfor vaad ediyor. Fendt tanınmış saygın kalitesinden şüphe duyulmayacak bir marka. Vitesli bir traktör asla vario özellikli bir traktörden verimli olamaz. Hem sonra Erkunt çok çok ağır bir traktör ne ilaç atar ne gübre ne de tohum eker. Traktörün geçtiği yeri beton gibi yapar. Fendtte TMS sistemi var hıza yada güce odaklı kullanıma göre programlayabiliyorsun. Erkuntun yapacağı iş var yapamayacağı iş var ama Fendt her işi yapabilecek kapasitede. Şöyle söyleyim hıza duyarlı dozajlama yapabilen ilaç yada gübre serpme makinanız olsun. Bu tarz yüksek teknolojili makinaları maksimum verimde kullanmak istiyorsanız traktörünüzde aynı yeterlilikte olması gerekir. Siz tarlanıza ne kadar iyi bakım yaparsanız harmanda da o kadar yüzünüz güler.

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
Fendtte vario şanzıman, ön arka kabin süspansiyonu var. Bir kere yüksek konfor vaad ediyor. Fendt tanınmış saygın kalitesinden şüphe duyulmayacak bir marka. Vitesli bir traktör asla vario özellikli bir traktörden verimli olamaz. Hem sonra Erkunt çok çok ağır bir traktör ne ilaç atar ne gübre ne de tohum eker. Traktörün geçtiği yeri beton gibi yapar. Fendtte TMS sistemi var hıza yada güce odaklı kullanıma göre programlayabiliyorsun. Erkuntun yapacağı iş var yapamayacağı iş var ama Fendt her işi yapabilecek kapasitede. Şöyle söyleyim hıza duyarlı dozajlama yapabilen ilaç yada gübre serpme makinanız olsun. Bu tarz yüksek teknolojili makinaları maksimum verimde kullanmak istiyorsanız traktörünüzde aynı yeterlilikte olması gerekir. Siz tarlanıza ne kadar iyi bakım yaparsanız harmanda da o kadar yüzünüz güler.
Valla arkadaşım bir zamanlar 135 likle 240likla ekin ekiyoduk biciyoduk her işimize yetiyodu dedelerimizin hic konuşmaya gerek yok erkunt çoğu çiftçinin hayali biz şimdiye kadar hiç fendt kullanmayı bırak görmedik erkunt yükselen yıldz 12yilda baya yol aldı sen fendt al kullan ama erkuntu gomme

Fend ile erkunt kiyaslanabiliyorsa.
erkuntun başarısı demektir

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fend ile erkunt kiyaslanabiliyorsa.
erkuntun başarısı demektir

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sizce kıyaslanmış mı oluyor bu durumda? Erkunt u o kadarda gözünüzde büyütmeyin nesi var da Fendt ile boy ölçüşecek. Her iki traktörüde tarlada deneyin farkı görün öyle kıyaslama yapın. Fendt alan belli erkunt alan belli. Fendt alabilecek kapasitede olan kaç kişi Erkunt alır söyleyin bana. Yada kim Fendt ini takasa verip Erkunt alır.

Gerçekten fendt sınırların ötesinde bir şey olsaydı avrupada herkes kullanırdı. Görüldüğü gibi avrupada j.deere,n.holland,m.ferguson ve kubota gibi traktörler fendt ten daha çok tercih ediliyor. Euro onların isterlerse alırlar bizden daha ucuza ama case ıh yide ihmal etmiyorlar. Fendt in diğer traktörlerden farkı az yakıt,konfor ve ergonomi. Yani yuksek beygir gücündeki traktörlerin hepside sağlam ve kullanışlıdır. Fendt kötü bir marka tabiki değil ama euro nun yüksek olduğu ülkelerde hayallerin ötesinde bir şey gibi görünüyor.

Erkunt bakımı 300 tl bunun ki de 500 Eurodur. Erkunt kıyaslanmak için çok iddalı bir marka ile kıyaslanmış o kadar marka 110 modelini elemiş ki rakip fendt olmuş, helal olsun erkunta. Hani TD tümosan hattat deseydiniz bişeyler olurdu. Almanya olarak adamların üretim teknolojileri vs. çok ileri seviye bizde başta adam gibi kalite üretim sanayi yok varsa da avrupaya istenen kalite yerliye idare etsin kalite konuşuyor. Bu firmalara çalışan yan sanayilerin kabahatini üretici firmalar ile çiftçiler çekiyor.

bence tam olarak oyle olamamlı ueretıme gelen malzemeler o fırmanın kalıte konturolunden gecıyor madem sıtandartlara uymuyor takacaksın kırmızı red kartını alsın yan sanaı malını tekrar gozden gecırsın ama Turkıyede bazı ınsanlar buna goz yumuyor gıder bu malzeme dıyor sonuç cezasını kullanıcı cekıyor yok kullanıcı hatası yok garantı kapsam dışı ınsanları o makınadan soğutp vaz geçırıyorlar bence her fırmanın kalıte konturolu tam çalışsa bır okadar malları sağlam ve kullanışlı fabrıkadan çıkar ınsanlara guven verır

yalnız ben bır alman fırmasına egıtıme gıttım adamların kalıte konturollerı okadar ıyı kı her montajı yapılan malzemeyı hemen gelıp konturol edıyorlar uygun ıse yeşıl kar degılse kırmızı kartı takıp gıdıyorlar boylece bır makına veya araba uretımden geçtığınde konturol edılmış olarak fabrıkadan cıkıyor ve boylece o (sıfır) hata ıle uretım oluyor ve adamlar dunyada bu konuda lıderler uretılen araçlarına makınalarına bakın bana hak vereceksınız arkadaşlar bızde malesef durum boyle degıl bence ulke olarak bu şablonu uygulamazsak ılerleyemeyız bu fabrıklaraın uretım mudurlerınde başlıyor arkadalar

yalnız ben bır alman fırmasına egıtıme gıttım adamların kalıte konturollerı okadar ıyı kı her montajı yapılan malzemeyı hemen gelıp konturol edıyorlar uygun ıse yeşıl kar degılse kırmızı kartı takıp gıdıyorlar boylece bır makına veya araba uretımden geçtığınde konturol edılmış olarak fabrıkadan cıkıyor ve boylece o (sıfır) hata ıle uretım oluyor ve adamlar dunyada bu konuda lıderler uretılen araçlarına makınalarına bakın bana hak vereceksınız arkadaşlar bızde malesef durum boyle degıl bence ulke olarak bu şablonu uygulamazsak ılerleyemeyız bu fabrıklaraın uretım mudurlerınde başlıyor arkadalar

Fendt in parası bundan dolayı yüksek işte adamlar yaptıkları işi büyük bir titizlikle yapıyorlar. E haliyle maliyet yükseliyor. Fendt kullanan çiftçinin işi yarım kalmaz. Düzgün kullandıktan sonra uzun yıllar sıkıntısız hizmet verir.