Ziraat odaları Ne iş yapar

23.11.2016
286
181

Bu ziraat odalarının başkanları maaş almaktan ve para saymaktan başka ne iş yaparlar
Ziraat odaları neden var, ne işe yarar, ne iş yaparlar, çiftçiye ne faydaları var
dosya yaptırırken çks belgesi almak için vardıgımızda dekar başına 1 tl gibi faiş ücretler alırlar 1200 dekar yere 1 milyar 200 para isterler bi çks belgesi vermek için
Bu nasıl soygundur

Son düzenleme:
çevresi siyaseti aşireti kimin güçlü ise.. o delegeleri seçer.. delegelerde o nu başkan yapar..

Allah dan 2-3 dönem kuralı var yoksa son nefesine kadar da otururlar o koltukta..

Tzob-şemsi ağa da olan yetki bugün bi bakanda yoktur..

Örgütlu toplum iyidir lakin sozde degil ozde olacak odalar-birlikler..

Konu açılmışken buradan sormak istiyorum 2017 dosyalarını veren arkadaşlara. Biz Kangal'da dosyaları erirken bir sonraki senenin tüm aidatları ve ÇKS için istenen saçma sapan para peşin isteniliyor. Yani Vakıfbank'dan dekont getirmezsen Ziraat Odası isimli çete kılını bile kıpırdatmaz. Bu bir yıl sonrasının tüm aidatlarını peşin alma olayı sizlerin bölgesinde de var mı ?

Konu açılmışken buradan sormak istiyorum 2017 dosyalarını veren arkadaşlara. Biz Kangal'da dosyaları erirken bir sonraki senenin tüm aidatları ve ÇKS için istenen saçma sapan para peşin isteniliyor. Yani Vakıfbank'dan dekont getirmezsen Ziraat Odası isimli çete kılını bile kıpırdatmaz. Bu bir yıl sonrasının tüm aidatlarını peşin alma olayı sizlerin bölgesinde de var mı ?

bizde de o şekilde dosya yaptırmak için vardıgında gelecek senenın dosyasını veriyoruz tabiki
kaç dekar yerın var ise bu yıl dekarına 1 tl aldılar ona göre para alıyorlar
biz bankaya yatırmıyoruz ziraat odası elden alıyor (yani bir güzel soyuyor)sonra makbuz verıyor
daha sonra ilçe tarıma götürüyosun dosyayı bide orada 20 tl alıyolar
ne tarafa dönersen dön götürüyolar adamı

Okan bey ,bizim ilçedede bu biçimde iki yıllık aidat istediler gecen yıl . ben vermedim seneye benim çiftçilik yapacam garantimi kim öle kim kala diye .
Bi arkadaşımdan gecen yıl iki yılın aidatını almışlar yani bu yılınkinide . bu yılda elinde makbuz oldugu halde bir daha aidat almışlar bence vermeyin

Okan bey ,bizim ilçedede bu biçimde iki yıllık aidat istediler gecen yıl . ben vermedim seneye benim çiftçilik yapacam garantimi kim öle kim kala diye .
Bi arkadaşımdan gecen yıl iki yılın aidatını almışlar yani bu yılınkinide . bu yılda elinde makbuz oldugu halde bir daha aidat almışlar bence vermeyin

bu yılın aidatını ödediğine dair makbuzu var ise tekrar almaları suç teşkil eder gidip şikayette bulunması gerekir
ayrıca aidatı vermeme gibi bir lüks yokki o zaman çks alamıosun
en güzeli bulundugun yılın aidatını ödemek
bizdende istiyorlar gelecek seneyide verin diye
hele gelecek sene gelsin onuda o zaman alırsınız diyoruz
hatta dekar başına ödedikleri parada pazarlık bile yapanlar oluyor
tutturabildikleri kadar alıyorlar işte

Son düzenleme:
bizde öyle bişey yok..
acele etmiyorlar yavaş yavaş.......

bu yılın aidatını ödediğine dair makbuzu var ise tekrar almaları suç teşkil eder gidip şikayette bulunması gerekir
ayrıca aidatı vermeme gibi bir lüks yokki o zaman çks alamıosun
en güzeli bulundugun yılın aidatını ödemek
bizdende istiyorlar gelecek seneyide verin diye
hele gelecek sene gelsin onuda o zaman alırsınız diyoruz
hatta dekar başına ödedikleri parada pazarlık bile yapanlar oluyor
tutturabildikleri kadar alıyorlar işte
Ben kendim dosyayı teslim ettim yılı verdim .
Ama tutturdugundan taa gecen yıl bu yılın aidatınıda aldılar .bu bicimde arkadaşımda vermiş. Bu yıl yine almışlar
Bu durumu kime şikayet etceksinde .
Bizim burda tabirde affola it iti ısırmaz derler. Çiftçinin hakkını gözetecek bi kurum varmıda