Komşu parsel Arazi alım kredisi acil yardım

23.04.2009
13,966
23,923
35
Bilecik

Merhaba arkadaşlar arazi alcam ama kredili alcam benim tarla 6 parça
13000
2650
2000
1800
1200
1150m2 bunlar hepsi sinir birbirine
Alacağım tarla 2950 m2 birde tam arazi ortasında ben tarlayi komple birlesriripmi kredi alsam yada busekildemi alsam ben tek tapu yapıp müracaat etsem yinede kredi alabilirmiyim yardım arkadaşlar birde tarım kredi de veriyormus tarla kredisi bilgisi olan varmı toplamda 23650 m2 toplu yer olcak 35 bin kredi düsünüyorum arazi sulu nekadar kredi çıkar tahminen teşekkür ediyorum verdiginiz bilgiler icin

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Alacağım tarla sarı renkli olan yer diğerleri 105/22-23-24-25 olan parseller
31a62223aae9506b1625b0c33a664982.jpg

Cemal Alacagin yere sinir olan baskasinin sahip oldugu parsel yoksa senden baskasi zaten basvuru yapamaz birlestirme yapmadan alabilirsin...
Abi benim yapmak istediğim zaten birleşme önce tarlayi alıp birleştirme yapıp başvuru yapsam daha iyi olmazmi 23650 m2 tek tapu olcak böyle parça parça olmaktansa

birleştirmeden ziraat bankasina Tapulari götürüp alacağin tarlanin ortada olduğunu gösteren harita kadastrodan alacağin belge ile gidersen kredinin çikma ihtimali çok yüksek birde soy isim tutmamasi gerekiyor bu şekilde düşük faizli kredi çekip devleti dolandirmak için her yolu deneyenler var o yüzden Biraz süreç uzun ama çikma ihtimali yüksek hocam.

Sent from my iPhone using TrakKulüp

• Beğen
Tepkiler: NAİL KIZIL

birleştirmeden ziraat bankasina Tapulari götürüp alacağin tarlanin ortada olduğunu gösteren harita kadastrodan alacağin belge ile gidersen kredinin çikma ihtimali çok yüksek birde soy isim tutmamasi gerekiyor bu şekilde düşük faizli kredi çekip devleti dolandirmak için her yolu deneyenler var o yüzden Biraz süreç uzun ama çikma ihtimali yüksek hocam.

Sent from my iPhone using TrakKulüp
Zaten tarlalar benim sadice bir tanesi başkasının söy isimde tutmaz aldığım tarla yabancı görmeden almış şimdi satıyor 15 senedir ben kullanıyorum zaten

Birleştirme işine kadastroda Tevhid denir. Bölgenizde bir Harita bürosu bulursanız size yardımcı olurlar. Tek parsel no alıp tek tapu sahibi olabilmenin yolu oradan geçer. Tarım İl ya da ilçe müdürlüğü ile herhangi bir alakası yoktur. Önce tek tek tüm parseller ölçülüp mevcut kadastral durum ve sonra ortaya çıkacak olan durum ve alan hesaplarının olduğu yeni bir harita oluşturulup bunu bağlı olduğunuz kadastro bölge müdürlüğüne onaylatarak, sonrasında yine aynı yerde mevcut pafta güncellenip tapuya yazi yazılır.. Tapuda onaylanan yeni tapunuzu alabilirsiniz.

Birim fiyatlar bölgelere göre değiştiği için net bir rakam söyleyemiyorum, harçlar, haritacınin alacağı para filan derken 5 bin civarı bir rakam çıkabilir

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci87
Birleştirme işine kadastroda Tevhid denir. Bölgenizde bir Harita bürosu bulursanız size yardımcı olurlar. Tek parsel no alıp tek tapu sahibi olabilmenin yolu oradan geçer. Tarım İl ya da ilçe müdürlüğü ile herhangi bir alakası yoktur. Önce tek tek tüm parseller ölçülüp mevcut kadastral durum ve sonra ortaya çıkacak olan durum ve alan hesaplarının olduğu yeni bir harita oluşturulup bunu bağlı olduğunuz kadastro bölge müdürlüğüne onaylatarak, sonrasında yine aynı yerde mevcut pafta güncellenip tapuya yazi yazılır.. Tapuda onaylanan yeni tapunuzu alabilirsiniz.

Birim fiyatlar bölgelere göre değiştiği için net bir rakam söyleyemiyorum, harçlar, haritacınin alacağı para filan derken 5 bin civarı bir rakam çıkabilir
Ben haritaci ile gorustum 400 tl gibi bi rakam çıktı 5 bin neyin masrafı tarla dönümü 3 bin burda

Gayri resmi bir evrak hazırlamak içindir o rakam. Hepsini tek paftada göstermek için alacağı rakamdır.

Tüm parselleri birleştirip tek tapu yapmaktan bahsettiğini düşünerek yazdım bu rakamı ki daha fazla bile olabilir.