Buğdaylarımız Çıkışı ve Amonyum Sülfat Atımı

Doğrudur. Diğer tarlaların da bakımı tamamen aynıysa faydalı bir uygulama hem azot azar azar verilmiş olur daha iyi. Ekerken bizde 20kg toros 20.32 15kükürt + 1çinko ile ektik. Ekilen yerlerin tümü kanola yeri. Bu yıl nitrat olmayacakmış onun yerine 10kg sülfat 10kg da ilave üre kullanmayı düşündüm ama sonra sülfattan vazgeçtim. Bizim buğdaylar daha sırayı dizmedi bakalım ilerleyen zaman ne gösterecek.

Nitrat tahminimce olacak 21 nitrattan bahsediliyor bu aralar hiç olmazsa bizde 15kg üç sefer üre atıcaz kısmet hayırlı diyelim artık

Sent from my iPhone using TrakKulüp

Çıkıştan hemen sonra sulfat atılıyomu ben hıc duymadım ve bizim buralarda da bilinmez.ne ise yarar anlatırmısınız.ve kısın gübrenin etkisi nasıl oluyor daha yeni çıkış yapan buğday yararlanıyomu.gubreden

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Normalde ekim zamanı tabana düşmesi daha uygun diyolar ama iyi bir yağış yakalarsan aralık sonuna kadar atabilirsin.yani bölgenin iklim koşulu ve toprağıylada alakalı. "İçinde kükürt olduğu için toprak pH derecesinin düşürülmesinde etkin ayrıca toprağa nefes aldırır, toprağın tansiyonunu ayarlar. Toprağın özellikle soğuk mevsimlerde toprak ısınının ayarlamaya yardımcıdır. Yine yüksek pH den dolayı toprağın bitkiye veremediği makro ve mikro besin elementlerinin bitkiye geçişini kolaylaştırır. Bu durumda verim üzerine olumlu olarak direk etkilidir. " yani toprağının sağlığını ve ürününün dirençli olmasını istiyorsan atılması gereken bir gübre

Sent from my iPhone using TrakKulüp

Arkadaşlar amonyum sülfat ın ton fiyati nerelerde?ayrıca bu gübre anladığım kadarıyla kumsal yerlere kesinlikle kullanılmamalı doğrumu.

Amonyum sülfat plus tarım kredi 570tl ton dün işlem yaptık. Toprakta ph ı düşürüyor ama tabi ne kadar düşürecek o da ayrı mevzu. Buğday için 7.4-7.5 ideal ph. Aslında yanlış yapıyoruz herkes toprak tahlili yaptırmalı böyle çok bilimdışı oluyor. İş detaya indiğinde aynı tarla içinde farklı gübre ihtiyacı olan bölgeler var. Biz düz ara atıyoruz her yerine, hem maliyet açısından hemde kazanç açısından çok ta iyi değil.

• Beğen
Tepkiler: kerem.donmez