Jd 6115R ve esener pullukla taşlı tarlada cebelleşme -fatihcastle-

Paran varsa :) ki var :D JD aldığına göre, çözüm bu, ya taş toplama makinası alacaksın, hem topladığın taşları ufak yollu bi mobil konkasör ile mıcır ve kuma çevirisin, sizde inşaat potansiyelide var,
Yada çözüm bu :) ortak alsanız yine alırsınız.

https://www.youtube.com/watch?v=1QeCqARg3Ek
Abi toprak üstündeki değil altındaki sıkıntı [emoji2] bunlar boş iş avrupa gibi kepce sokup tarla yapmak lazım bi jcb alıyım diyorum kırık dökük her işime kullanırım😂😂

Allah Yardımcın olsun..Bizim Daşlı Tarlalar Geldi Aklıma Sürerken resmen burnun kanardı
Eskiden pimli pulluklar vardı insana ölümdü in bin, şimdi yaylılar çıktıda rahatladı çiftçi biraz
Usta pulluk eski tip pimli olsaydı o tarla gözünde büyüyüp dururdu bitmezdi yeminle

Tarlayı dönerek sürerken dönüşlerde boşta kalan yerleride en son ortadan köşelere dogrumu sürüyorsunuz

Adsız.jpg

Allah Yardımcın olsun..Bizim Daşlı Tarlalar Geldi Aklıma Sürerken resmen burnun kanardı
Eskiden pimli pulluklar vardı insana ölümdü in bin, şimdi yaylılar çıktıda rahatladı çiftçi biraz
Usta pulluk eski tip pimli olsaydı o tarla gözünde büyüyüp dururdu bitmezdi yeminle

Tarlayı dönerek sürerken dönüşlerde boşta kalan yerleride en son ortadan köşelere dogrumu sürüyorsunuz

Ekli dosyayı görüntüle 15559
Sagolasın biz alıştık desek yalan olur çok zorluyor fotograftaki gibi yapıyoruz ama köşeyi içten kapak tutup dışa doğru 2 gidip gelmede bitiyor
kolay gelsin güzel traktör.
Sagolasın Allah daha iyilerini versin
Traktör boyu kadar yer götürürse pulluk bu çizgiler olmaz.
Çizgiler derken pulluk çiziyi kapatmıyor derseniz pulluk krankını kaydırdım bi diş krankta yer yapmış civata kırılmasın diye o kadar da çok bırakmıyor

• Beğen
Tepkiler: efehakan

Abi toprak üstündeki değil altındaki sıkıntı [emoji2] bunlar boş iş avrupa gibi kepce sokup tarla yapmak lazım bi jcb alıyım diyorum kırık dökük her işime kullanırım

Mantıklı, Ş.Urfa Viranşehir'de taş sökme ve sökülmüş taşları tarla sınırına taşıma işini yaptım, aynı sizin orası gibiydi, adamlara şapka çıkartmak lazım, su ulaşana kadar tarlaları temizlediler,
Bizim çalıştığımız Ağa da L 95 4x4 vardı, 8066 lar vardı, belki bi remork kırılmış pulluk boğazı vardı.

Mantıklı, Ş.Urfa Viranşehir'de taş sökme ve sökülmüş taşları tarla sınırına taşıma işini yaptım, aynı sizin orası gibiydi, adamlara şapka çıkartmak lazım, su ulaşana kadar tarlaları temizlediler,
Bizim çalıştığımız Ağa da L 95 4x4 vardı, 8066 lar vardı, belki bi remork kırılmış pulluk boğazı vardı.
Devlet bizede su getirsin alayim 600kg verim 1 tane taş bırakan ... Bilmem anlarabildimmi abi 250kg verimle insan iş yapamiyor çok gözüme büyüyor 200 dönüm çok taşlı tarlamız var gerisi orta, az ve taşsız tarla ama bu 200 dönüm öldürüyor