case lift o matic çok set ve ters çalışıyor

arkadaşlar 2014 nisan üretimli 75c traktörümün lift o matiği tam tersine çalışıyor ayrıca çok sert bildiğim kadarıyla 2014 model ve sonrası lift o matic sıtandart üretiliyor servise sordum sonradan takma dedi ,orjinal olanların arkasına takılan mekanizma takılınca hem yumuşar hemde bastığın zaman indirir tıklattıgın zaman kaldırır dedi orjinal lift kullanan arkadaşlar traktörünüzün arkasındaki lift mekanizmasının fotosunu burda gösterebilirmisiniz nasıl bişey merak ettim doğrusu ve orjinale döndürmek mümkünmü nasıl yapıcaz parça ne kadar ve nasıl nerden tedarik edicez yardımcı olursanız çok sevinirim.bu sertlikten dolayı düğmenin içindeki damağı kırıldı komple telle beraber lif düğmesi değişti tam 75 tl ye mal oldu 2 yılda bir lift düğmesimi değişir ağrıyan parmaklarımda cabası

bendeki sertliğin sebebi lift telinin en ucundak lifti harekete geçiren parçadan kaynaklanıyor düz bir demir parçası direk içe bağlı işte sorun burdan kaynaklanıyor bende tam bu parçayı merak editorum orjinaldede düz bi çubukmu nasıl bişey birde sizinkide tersmi indirip kaldırıyor

yarın detaylı bişekilde atarım motor burda değil şu an.mümkünse bu akşam sen yukle resmi gene belli olur orjinal olup olmadığı .inanki çok sinir bi durum küçük düğmeye bastınmı küt diye indiriyor basıncada ağır kaldırıyor görevini laıkıyla tam tersini yapıyor:) sonradan takılanlarda hep böylemi yav. yada benimki orjinaldi söktüler başka motora taktılar banada çakmasını taktılar bilmiyorum...

valla benim motorun tüm parçalarında ayıyla beyaber 2014 yazıyor zaten 2014 aşağısı koltuk arkası demirleri ve çamurlukdemirleri kırmızı benimkisi siyah renk tabi bu platformlularda geçerli menimkide pilatformlu

arkadaşlar 2014 nisan üretimli 75c traktörümün lift o matiği tam tersine çalışıyor ayrıca çok sert bildiğim kadarıyla 2014 model ve sonrası lift o matic sıtandart üretiliyor servise sordum sonradan takma dedi ,orjinal olanların arkasına takılan mekanizma takılınca hem yumuşar hemde bastığın zaman indirir tıklattıgın zaman kaldırır dedi orjinal lift kullanan arkadaşlar traktörünüzün arkasındaki lift mekanizmasının fotosunu burda gösterebilirmisiniz nasıl bişey merak ettim doğrusu ve orjinale döndürmek mümkünmü nasıl yapıcaz parça ne kadar ve nasıl nerden tedarik edicez yardımcı olursanız çok sevinirim.bu sertlikten dolayı düğmenin içindeki damağı kırıldı komple telle beraber lif düğmesi değişti tam 75 tl ye mal oldu 2 yılda bir lift düğmesimi değişir ağrıyan parmaklarımda cabası
Merhaba yeni baktımda resimi yarın atarım benimkisi gayet yumuşak başta bi sorun vardı serviste hallettiler

20161210_181219[1].jpg bu benim motorun lif o matic attırıcısı sizinki nasıl böylemi ?niye çok sert ve niye ters çalışıyor anlamadım siz bu knu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Servisin orjinal gibi yapması gerek aslında.eğer model yılları arasında farklılıklar yoksa hepsine uyar.şuan ki yenilerdeki orjinal sistem 2014 dede uyması gerek.eğer sonradan serviste boyle yapıldıysa bu ustanın sorunu.hangi maksatla ters çslışabilir bu yuzden