Tümosan nasıl

Verende alanda şüphesiz Allah. Eskiden Rus ve Zerin buğdayı olurdu yıllarca tohumluk olarak kullanıldı ekmeden önce selektörde temizlenirdi. Çok zamandır sertifikalı tohumluk alınıyor 2 yıldan sonra büyümüyor dişardan ithal tohum ekilir ondan sonrada çiftçinin suçu olur.

Aynı bölgede bir çiftçi 12-13 protein değerine sahip ürün üretirken yanındaki tarla sahibi 9-10 protein değerine sahip aynı ürünü üretiyorsa bunu nasıl doğaya çevreye bağlanabilir?
Şüphesiz rızkı veren Allahtır, Avrupalı çiftçi dönümde ortalama 700-800 kg verim ve besin değerleri yüksek ürün üretirken Türk çiftçinin ortalama 200-250 verim ve besin değeri düşük verim elde etmesi sadece iklimle veya tohumla açıklanacak bir durum değildir. Bunlar sadece birer etmendir

Konu amacindan uzaklasmasin
Ben tumosan yetkililerinin su an kullanici istek ve şikayetleri ne kulak asmadiklarina inaniyorum ki bu daha kaliteli is iscilik konusunda onemli etken
Kendilerine iki gün evvel bi şikayette bulundum bugün öğlen 11:30 gibi geri dönüp fabrika üretim.mudurunu ve kalır kontrol şefini ve sorunlu mühendisi uyandıklarıni ve bölge beyine traktör kontrollerini tamamlanmamasiyla ilgi cezai işlem uygulayacakarina dair bilgi verdiler

• Beğen
Tepkiler: ismail_17

Bende de 8095 klasik 2011 model var şunu söyleyim ki çekimine söylenecek söz yok. Ama düz motor konfor yok. Dönüşleri ağır. Parasına göre o güç bence bedava. Çok ağır işleriniz yoksa günde 10 saatten fazla çalışma yapmayacaksan yağ ve bakımları düzgün yaparsan tümosan. Yoksa 24 saat çalışma ve ağır iş düşünüyorsan vede konfor da olsun diyorsan ithal traktör derim. Şunuda unutmayalım ki arıza açtığında tümosan ile 2-5 milyar iken ithal allah bilir ne kadardır? Açmaz açmaz açtımı iyi açar. Elektronik sistemler her an sıkıntı açmaya ağırlık lıdır. O paraya iki tümosan alın hem işinizi daha çabuk görür hemde bir tanesi arızalanması bile diğeri ile işiniz yarım kalmaz. Hem tümosanı yabana atmayın derim. Rus tankı gibi. Basit ama etkili.

Eski tümoların nekadar iyi olduğunu hepimiz biliriz ama yeniler İçin aynı şeyi söylemek mümkün değil herhalde. Bizim burada birisi 7170 aldı 2 yıl sonunda 1.vites ve geri dişlisi kırdı pompa elmanı bitirdi. Herhalde 2000 saate yakın diye hatırlıyorum.
8085 ile td 100 ve landini( 85 lik birşey) çekiştirdiler .td 100ü hoplata hoplata landini yi yağdan kıl çeker gibi çekti ve herkes hayran kaldı.ama 8185ile farklı şanzıman varmış dediler bu 12+12.
Bunu gören bi tanıdık zevkine maxima aldı yakıttan çok memnunum dedi.
Kullanan arkadaşlar yakıtı nasıldır.?
Hangi şanzıman daha iyi 60 61 70 71 80 81 değişik serileri var. Hepsi carraro mu
Hayır sadece 9115 te var diğerleri tümosanı kendi şanzımanı

• Beğen
Tepkiler: FEBRUCCİNİ