TRAKKULÜP DOSTLUĞU BUDUR

Geçen sene aralık ayının sonunda Nail Yetek'ten 35.9 İveco kamyonet aldım. Geçen hafta 8 aralıkta memlekete İzmir'e bu kamyonetle gittim. !0 Aralık'ta dönüş yolunda, Dumlupınar'da kamyonetin debriyajında arıza meydana geldi. Altıntaş'a geldiğimde debriyaj kazık gibi oldu. Milim basılmıyor. Akşam saat 9 olduğu için açık tamirci filan yok. Nail abiyi arayıp fikrini aldım. Mecburen arabanın devrini ayarlayarak vites değişimini sağladım ve yoluma devam ettim. Kütahya'yı geçtikten sonra Sofça ve Sobran köyü arasında araba durdu. Marşa bastım çalışmıyor. Benzinliğe yaklaşık 2 km mesafe var. Hava buz gibi, arabanın içinde üşüyorum. Yolda kaldım aklıma trakkulüp üyelerinden Hüseyin Aslan aklıma geldi. Hüseyin Sobran köyünde ikamet ediyor. Gecenin saat on buçuğunda Hüseyin'i aradım. Allah razı olsun 70-66 ile gelip benim kamyoneti benzinliğe kadar çekti. Eşimde Eskişehir'den araba ile gelip beni aldı. Hüseyin ile biz Bala ve Aksaray'daki buluşmalara katılmıştık. Oradan tanışırız. Trakkulüp ve buluşmalar olmasaydı ben bu durumdan bu kadar rahat bir şekilde kurtulamazdım. Allah Hüseyin'den, bizlerin tanışmasını, kaynaşmasını sağlayanlardan ve böyle dost ortamda bulunanlardan razı olsun.
Hüseyin 12 Aralık'ta askere gitti. Şimdi Alaşehir'de vatani görevini yapıyor. Kendisine şimdiden hayırlı teskereler diliyorum.
Buda bizim kamyonet

Resimler ve ekler

• IMG_0145.JPG
    IMG_0145.JPG
    4 MB · Görüntüleme: 164
Hocam, güzergah bana uzak olsa da, arasan yine gelirdim. Hüseyin bahsettiğin bölgeye çok yakın, yardımcı olmasa döverdim zaten :D
Arabanın sıkıntısı neymiş? onu merak ettim, debriyaj hidrolik merkezi mi? yoksa baskı balatamı?

Benimde trakkulüp ten bikaç arkadaşla buluşma dışında görüşme fırsatım oldu
Rıdvan aslan la eskisehirde hastaneye gitmiştim yer bildirimi yapınca sağolsun hemen yanıma geldi dogancan da bilecikte okuduğu için bikackez gorusmustum bizim ilçeden Eyüp Uysal Lada her fırsatım da görüşüyoruz sakarya dan osman çalışkan var birde onu ziyaret etmiştim yine eskisehirden lütfu vardı byeseses nikcli yol üzeri her geçişte mutlaka uğradım ama bi alışveriş yapcak tık 2 adet pancar motor ariyodu satılık bende düğün yapcam acil para lazım satıcam geldi gördü ikisine 1500 verdi fırsat kolluyor bizde 500 diyor arkasında sıfır sadravic var 350 ye aldım dedim bizde 500 600 dedi sonra gitti bidaha arayıp sormadı keşke böyle şey yasamam is olsaydık her geçişte üzülüyorum eskisehire gecerken

Bu hareketler bizim birliğimize beraberliğimize dostluğumuza yakışan hareketler. Şaban abi ile 2 kez buluşmaya beraber gittik geldik yol arkadaşlığı, Hüseyin Rıdvan Bilal ile sayısız buluşma...
Bir başka ilde falan işiniz oldu mu ordaki tanıdık arkadaşlardan fikir almak bile yeter insana.