Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12
22 sonuçtan 16 ile 22 arası gösteriliyor

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Cevap: 20 aylik kaç kilo karkas verir

Yoğun besi ye gec almışsınız o yüzden kılo almamıştır bereketli olsun

delihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    6 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

bereketli olsun besisi pek yok derisi dolu değil eni uzunu iyi hayvan çok kilo alırdı ama erken kesilmiş nisan mayıs'a kadar kalsa canlı kg ağırlığı 900 e varırdı bide beside hayvana yem yedirmeniz daha faydalı olacaktır arpa ezmesi sıkar hayvanı yem açar besi hayvanına slaj niye veriyorsunuz bunun yiyeceği iyi bol yemdir ve gıda takviyesi iğneler örneğin bol bol b vitamini iğnesi iştahını açsın hayvan bıkmasın diye sonra iç dış parazit iğnesi bunlar beside çok önemli bunlar yapılmadığı sürece ne kadar besiye alırsanız alın hayvandan randıman alınmıyor hele daha da var iğneler de işin içine girildimi çıkılmaz hal alıyor

acemi_mi teşekkür etti.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Bu hayvan kendi inegimin buzagisi 620 gün oldu kestirdik yediği yem ortada simental cinsi annesi almanyadan gelme günlük 500 gr karkas et almış iş değil 4 ay önce 7000 7500 ederdi.

Adı geçen
    6 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

abi yediği yem ortada diyorsun da bende yanlış olanları aktardım besi hayvanına bakmak zahmetli iş puzzle gibi doğru parçayı yerine doğru yerleştirmeyince sonuç hüsran oluyor bakımları zamanında ve ve kontrollü bir şekilde yapılmalı bakım derken yem verme su verme değil sadece tedavisi iğnesi tımarı v.s

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Her ay ademin eksiksiz yapıldı 3 ayda bir bvp cooper b vitamin mineral kombinasyonu yapıldı 90 gün süt içti kesintisiz buzağı buyutme yemi besi geliştirme ve besi bitiş yemi sırasıyla arpa ve fig ezmesi yedi son dönem arada bir timar yaptık saman silaj pancar kuspesi bide bunlar demekki bakamamisim bu arada bütün hayvanlar şap oldu bu jayvan yakalanmadı. Yani hastaliksiz geçirdi. Nasip bu kadarmış ilginize tsk ederim

Blog Girişleri
    1
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

550-600 KG

Adı geçen
    6 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

bakamamışsınız değil eksik bakmışsınız olaya öyle bakalım darılasınız diye yazmıyorum bunu yanlış anlamayın sakın ortada var olan bir karışıklığı gidermek için söylüyorum besi hayvanına arpa ezmesi verilirse o hayvanı sıkar ve gelişimini çok geciktirir pancar küspesi çok tatlı olduğundan dolayı hayvanda iştahsızlığa yol açabilir silaj süt hayvanının temel besinidir fiğ ezmesinden ziyade fiğin otu daha faydalıdır iştah açar az miktarda günlük verilmesinde mahsur yoktur ademin her ay yapılması iyidir fakat güneş gören bir hayvana ademin çokta gerekli değildir ama yapılmasında fayda var sürekli yem saman yediği için hayvanda kurt oluşur ve buda kilo almasına çok engel olur ivoşek tarzı hapları düzenli kullanmak gerekir en iyi kurt dökücü o haplardır iğnesi hap kadar fayda göstermiyor şahsi kanaatimdir kurt olan hayvanın dışkısı farklı kokar inan abi bunlara düzenli uyulması durumunda herşey yolunda gider şaptan bende çok çektim bu sene hayvanları mahfetti elimle ekmek yedirdim suda ıslatıp ağızlarına ekmek koyuyodum 1 hafta ekmekle besledim hiç bişey yiyemediler

Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog