Yine Bi Tümosan BÖLÜNDÜ

Bazı yörelerde traktör kullanımı gerçekten de sınırların çok üstünde;adam john deere traktöre 75 ton pancar ile yerinden oynatıp hareket ettiriyor.newholland td izledim bir tane yine pancar römorkları tarladan çıkartıyor.işte böyle denemelerde traktör ağır hasarlar yaşıyor.traktör en çok yük altında esnetildiği zaman zarar görür.halk dilinde dartalamak.

Hangi marka olursa olsun bir traktör kolay kolay bölünmez. Videodakinle bir halt yemişlerdir yoksa imkanı yok. Videodaki Valtra Tümosanla mukayese edilemeyecek kadar iyi bir traktör. Öyle arka arkaya traktör bağlanmaz.

yedikleri halt videoda sabit zaten.
hangi marka olursa olsun (şaseli traktörler hariç) kızana gelmiş teke gibi hoplatırsan bölünmesi çok normal.

• Beğen
Tepkiler: altanasc
5a5110c56cea90e48ef97863cbf1c713.jpg

İnsanoğlunun ürettiği her üründe sorun çıkabilir, A markası daha çok B markası daha az sorun yaratabilir, aradaki kalite farkıda mutlaka satışlara yansır
Ama bazen öyle bir durum olurki aradaki fiyat farkı o kaliteye değmeyecek noktaya gelebilir. Son zamanlarda en fazla satılan traktör markalardan biriside Tümosandır. Bizim bölgede satılan her 2 traktörden biriside tümosandır. Çevremde en az 10-15 kişi bu markayı kullanıyor, şikayetlerini hiç duymadım
İnsan düşünmeden edemiyor, Tümosanın satışlarının artmasıyla beraber bu tarzda olumsuz haberlerin yayılması acaba bazı markaları rahatsızlığından kaynaklanıyor olabilir mi?

Trakya bölgesinde.kendi yaşadığım civarlardada baya tumosan olmasına rahmen bolunmeyle ilgili bişey duymadım.baskı dağıtan şanzuman arızası yaşayan olmuştu.ama onlarında hangi şartlarda kullanıldığı belli değil.kapasitesinden fazla birşeye maruz kalmıştır.

• Beğen
Tepkiler: ibrahim yılmaz 66
Ben Tumosan 8075 aldım 2016 model saplamalardan 3-4 tanesi tam sıkılmamış olduğunu fark ettim sanırım tabanca ile sikalamayan yerde olduğu için gözden kaçmış farklı zamanlarda bikac kez anahtarla kontrol ettim arada bakmak gerekir diye düşünüyorum

Arkadaşım 1982 den 90 lı yıllara kadar nh tümosan motorunu kullandı. Ozaman hava atıyolardı benimkinde tümosan motoru var diye ozaman iyiydide şimdimi kötü
Bu traktörde baskı balata değişmiştir saplamaları yalama olmuştur büyük bir ihtimalle 15 -20 yıl önce 265 o şekilde bölünmüştü şahit oldum bende daha önce 480 vardı ondada böyle saplamakarı yalama olmuş erken farkettim de yaptırdım her markanın başına gele bilir dikkat edilmezse kullanıcı hatasıda olabilir .

Arkadaşım 1982 den 90 lı yıllara kadar nh tümosan motorunu kullandı. Ozaman hava atıyolardı benimkinde tümosan motoru var diye ozaman iyiydide şimdimi kötü
Bu traktörde baskı balata değişmiştir saplamaları yalama olmuştur büyük bir ihtimalle 15 -20 yıl önce 265 o şekilde bölünmüştü şahit oldum bende daha önce 480 vardı ondada böyle saplamakarı yalama olmuş erken farkettim de yaptırdım her markanın başına gele bilir dikkat edilmezse kullanıcı hatasıda olabilir .
1982 de nh varmıydı 1. Si bildiğim kadarıyla 98 99 da nh traktör üretti 2. Si

Kullanıcı hatası böyle oluyor.
[video=youtube;9ttO7KGLWQA]https://www.youtube.com/watch?v=9ttO7KGLWQA[/video]

Ben Tumosan aldim saplamalari kontrol ettim bikac ay sonra 3-4 tanesi gevsekti sanırım tabancayla sıkılan yerleri siktilar diğerlerini gözden kaçırdılar neyse belli aralıklarla yokladim bi daha problem olmadı hâlâ sıkılmış durumda duruyor.. aldığın zaman arada bakmak gerek hangi marka olursa olsun fabrika hatası olsa bile sonuçta senin işin aksıyor..

Neden 78 model fiat 640 bölünmüyorda daha 2 3 yaşında tümosanlar iki kambur oluyor bizim köyde boş römorkla asvaltta giderken bölündü 52 70 tümosan bana tümosanı anlatmayın 89 senesinde beri fiat kullandık hala kullanıyoruz 78 model 640 89 model 54c 91 model 54c 94 model 54c 97 model 54c 2008 model tt55 ortadan vites hepsine yağ ve balata değiştirdik bunların hepsi patoz da çalıştırdı arazide sürdü bir yerinden yağ bile terletmedi hala tümosan diyorsunuz 2012 model 52 70 tümosanı satayım dedi sahibi takas a verip yeni alayım dedi 25 bin verdiler onu da sat öyle gel verelim dediler biz balya için traktör alımım 2008 model tt55 verip 80 66 için takas yapalım dedik 41 bin veririz dediler

öyle çekersen tabiki traktör bölünür öyle ınsanı çeksen ona bölünür adam romorku bı tarafa çalmış motoru bi tarafa çekiş yönu alllaha emanet ondan sonra motor bölündü tabıkı bölünür sonuçta tutan da saplama somun vida