John Deere 6R- Series DirectDrive

önümüzde ki yıl kompak 5r serisi geliyor onlar nasıl olacak bakalım ?

John deere 5 serilerini yapısal olarak çok kısa yapıyor.
5E 3 silindir aks aralığı 205 cm.
5E 4 silindir 217 cm.
5M 4 silindir tier-3 217 cm.
5M 4 silindir tier-4 225 cm.
5R 4 silindir tier-4 225 cm.
Kendi segmentinin en kısa traktörleri yalnız 5R serisinde ön ve arka suspansiyon olması konforu arttıracaktır yinede kafa kaldırmasına bir çözüm değildır. Bunun dışında 5R yeterince teknolojik donanımlara sahip diyebiliriz.

bu tip şanzuman teknolojisinin mimarı fendt galiba değil mi yanlış mı biliyorum

Bu şanzıman VW'de bulunan yada bilumum araba üretiilerinde bulunan çift kavrama bizim Türkiye'de dsg denilen şanzumanın iş makinesine uyarlanmış halidir. Yük altında hızlı ve hissettirmeden vites geçişi sağlar tam mekanik sanzumandır. İVT ve Vario ya göre tekerlere iletilen güç daha fazladır. Fendt'in bu şanzumana rakip olarak ürettiği bi şanzuman yok daha.

bu tip şanzuman teknolojisinin mimarı fendt galiba değil mi yanlış mı biliyorum
Fendt te kullanilan vario tarım makinasında ilk olarak bilinse de massey ferguson 100 serisinde kullandıgı power teknolojisi bu transmisyonun miladıdır ama fendt bunu iyi geliştirip pazara zaglam girdi şimdi gelelim jd ivt sistemine
Vario sanzimanda motoru kaptıramazsın yani vurduramazsın bu da güç kaybına neden olur ama ivt teknolojidinde jd farklı bi geçiş saglayarak şanzımanı agir devir ve yol devrine bölmüştür bu da tarlada daha saglikli bi asılma vermiştir yani demem o ki jd ivt teknolojisiyle varionun önüne geçmiştir diyebiliriz

Her yeni yapılan muhakkak daha iyidir. Bu büyük 9R serilerinde directdrive kullanılıyor 8 ileri 3 geri daha iyi güç iletimi için. Zaten Jd şanzuman ve motor teknolojisinde tüm dünyayı aşmış birsürü tip ürünler çıkarmıstır. Ama çoğu kişi beğenmez.

Her yeni yapılan muhakkak daha iyidir. Bu büyük 9R serilerinde directdrive kullanılıyor 8 ileri 3 geri daha iyi güç iletimi için. Zaten Jd şanzuman ve motor teknolojisinde tüm dünyayı aşmış birsürü tip ürünler çıkarmıstır. Ama çoğu kişi beğenmez.
Begenmeyen
1.uzanamadigindan
2.fiyatlarindan
3.yakitta fark olmasindan begenmez ama ne kalitesine ne teknolojisi ne nede saglamligina laf edemez

Bu şanzıman VW'de bulunan yada bilumum araba üretiilerinde bulunan çift kavrama bizim Türkiye'de dsg denilen şanzumanın iş makinesine uyarlanmış halidir. Yük altında hızlı ve hissettirmeden vites geçişi sağlar tam mekanik sanzumandır. İVT ve Vario ya göre tekerlere iletilen güç daha fazladır. Fendt'in bu şanzumana rakip olarak ürettiği bi şanzuman yok daha.

Aynen katılıyorum.
Çift kavrama teknolojisi. DSG John deere desek daha doğru olur.

Fendt te kullanilan vario tarım makinasında ilk olarak bilinse de massey ferguson 100 serisinde kullandıgı power teknolojisi bu transmisyonun miladıdır ama fendt bunu iyi geliştirip pazara zaglam girdi şimdi gelelim jd ivt sistemine
Vario sanzimanda motoru kaptıramazsın yani vurduramazsın bu da güç kaybına neden olur ama ivt teknolojidinde jd farklı bi geçiş saglayarak şanzımanı agir devir ve yol devrine bölmüştür bu da tarlada daha saglikli bi asılma vermiştir yani demem o ki jd ivt teknolojisiyle varionun önüne geçmiştir diyebiliriz

Maşallah maşallah :)
Güzel ve kaliteli bilgi. :)

• Beğen
Tepkiler: fatihcastle
Begenmeyen
1.uzanamadigindan
2.fiyatlarindan
3.yakitta fark olmasindan begenmez ama ne kalitesine ne teknolojisi ne nede saglamligina laf edemez
Abi senin altındaki traktör muadillerinden fazla yakmaz keza bu markayı 7 sene olcak kullanalı kendimden biliyorum. Bazı modellerine hidroliği yetersiz diyor adamlar sanki kapısının önünde 5 tonluk kombine ekim varda onu kaldıramıyor. Şimdiki yeni teknolojik motorlarıyla fazla yakmadığını milletin köhnemiş zihnine zamanla kazıyacaktır.

Abi o zaman jd nin kullandiği ivt gücü variodan daha iyi iletiyor dıyebilirmiyiz...

Begenmeyen
1.uzanamadigindan
2.fiyatlarindan
Katilmiyorum biri x biri y biri c markasini alir kimi parasina gore kimi zevkine gore alir doganin kanunu hersey tek birsey ustune yogunlasamaz dogaya aykiri :) haa ben kotu veya iyi diye elestirmiyorum E serisi haric digerlerini cokta begeniyorum o ayri onlar zaten bize gore degil bizimki 65,75 bg araliginda motorlar

Abi o zaman jd nin kullandiği ivt gücü variodan daha iyi iletiyor dıyebilirmiyiz...
Aynen oyle ahmet jd nin teknolojisi daha sert calismaya uygun
Katilmiyorum biri x biri y biri c markasini alir kimi parasina gore kimi zevkine gore alir doganin kanunu hersey tek birsey ustune yogunlasamaz dogaya aykiri :) haa ben kotu veya iyi diye elestirmiyorum E serisi haric digerlerini cokta begeniyorum o ayri onlar zaten bize gore degil bizimki 65,75 bg araliginda motorlar
Ben neye katılmadıgını anlamadım[emoji3]

• Beğen
Tepkiler: 'Ahmet ARSLAN'

Vario yani CVT'nin anlamı devamlı değişken şanzıman

Autopower yani İVT'nin anlamı bağımsız değişken şanzıman

İki şanzumının da yaptığı yani vitesi bölme konusu neredeyse aynı vitesi 12 veya 24 e değil her 0.1 km gibi hızlara bölmek.
ikisinin farkına gelince ivt; cvt'nin yaptığını dişlilerle yapıyor, cvt ise yağ basıncı ile yapıyor yağ basıncı oluşturmak için motor güc kaybına neden oluyor. İVT'de hem yağ basıncı hemde dişli kullanıldığı için kayıp oranı daha az. Hatırladığım kadarı ile krank milinden çıkan gücü cvt %82'sini ivt %88'ini Directdrive ise %93'ünü tekerleklere iletiyor.

Bu arada JD ingiltere'de Directdrive şanzımanlı 7r sınıfı traktörün sınıfında yolda en yaktığının garantisini veriyor. Hatta reklamları diğer firmalar gibi az yaktığımızı iddia etmiyoruz garanti veriyoruz tarzında birşeydi..