Pancar küspesi

04.11.2009
775
423

Selamünaleyküm arkadaşlar pancar küspesi kullanan arkadaşlar varmi aramızda ben kurutulmuş pelet küspe kullanıyorum fakat pahalı geliyor dökme alabileceğim yer varmı ton fiyatları nerelerdesin bilen arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim.

Fabrika galiba pancar veren kisilere veriyor diye biliyorum ama yinede bir arastir ben oyle bir duyum almistim arasinda birsey oynamiyor dokmeyi muhafaza etmek daha zor olur diye dusunuyorum gunluk yiyecegi kadar veriyorum sonrada kalanlar hava almamis oluyor ve bozulmuyor yinede tercih sizin

fabrika çiftçilerin kotalarının %20 si kadarını çiftçilere küspe olarak dağıtıyor. her yerde bu işin simsarlığını yapanlar var. çiftçilerin küspe kartlarını nakit olarak alıp sizin gibi hayvancılıkla uğraşan ihtiyacı olanlara ufak bir kar payı ekleyip satıyor. sizde o kartla günü geldiğinde fabrikadan küspenizi çıkartıyorsunuz. fabrika sizin aradığınız gibi dökme veriyor zaten. yani sizin ya elinde küspe kartını satmamış bekleten çiftçiye yada simsara ulaşıp almanız gerekir. fiyatlar da yazın tonu 56-60 arasıydı.

Bir tir ne kadar küspe alir
Iyi aksamlar abi 1 tır 30 40 ton alıyo şuanda kalmışmıdır bilmem sakaryada tonu 130tl ben 125 tlye alıyorum çürüyecek diye korkma benim dediklerimi yaparsan çürümez
Şimdi òncelikle 2 tane buyuk naylon al yere sereceğin naylonun altina varsa eski naylon falan yeni naylonun altina ser sonra tırlamı alacaksın traktörlemi getireceksin boşalt naylonun uzerine sonra obur aldigin 2. Yeni naylonu uzerine ser yerdeki yeni naylonla kuspenin uzerindeki yeni naylonu birlestir sonra rulo gibi guzelce kıvır hertarafını kıvırdığın yerlerin üzerine altta kalan eski naylon ile kapat sonra o eski naylonla kapattığın kıvrık yerlere kalın kalin ağır güzel ağaçlarla kapat hertarafi hava almadigi icin omurboyu kalsa birsey olmaz uzerine kopek falan cikarsa deler naylonu uzerine eski taksi lastikleri bulabilirsen doldur uzerini lastikle ben lastik kullanmiyorum kopek falan gelmedigi icin sadece naylonla duruyor gecensene kuspeyi yiktigim yerde armut agaci vardi armut dusupte naylonu delmesin diye branda cekmistim naylonun uzerine fareler brandadan cesaret alarak naylonu delik desik etmisler 1 ramork kuspe curumustu attim senelerden beri ben bu sistemi kullaniyorum uzerinden ve yanlardan hava almadigi surece birsey olmaz.

Iyi aksamlar abi 1 tır 30 40 ton alıyo şuanda kalmışmıdır bilmem sakaryada tonu 130tl ben 125 tlye alıyorum çürüyecek diye korkma benim dediklerimi yaparsan çürümez
Şimdi òncelikle 2 tane buyuk naylon al yere sereceğin naylonun altina varsa eski naylon falan yeni naylonun altina ser sonra tırlamı alacaksın traktörlemi getireceksin boşalt naylonun uzerine sonra obur aldigin 2. Yeni naylonu uzerine ser yerdeki yeni naylonla kuspenin uzerindeki yeni naylonu birlestir sonra rulo gibi guzelce kıvır hertarafını kıvırdığın yerlerin üzerine altta kalan eski naylon ile kapat sonra o eski naylonla kapattığın kıvrık yerlere kalın kalin ağır güzel ağaçlarla kapat hertarafi hava almadigi icin omurboyu kalsa birsey olmaz uzerine kopek falan cikarsa deler naylonu uzerine eski taksi lastikleri bulabilirsen doldur uzerini lastikle ben lastik kullanmiyorum kopek falan gelmedigi icin sadece naylonla duruyor gecensene kuspeyi yiktigim yerde armut agaci vardi armut dusupte naylonu delmesin diye branda cekmistim naylonun uzerine fareler brandadan cesaret alarak naylonu delik desik etmisler 1 ramork kuspe curumustu attim senelerden beri ben bu sistemi kullaniyorum uzerinden ve yanlardan hava almadigi surece birsey olmaz.
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim 1 tir sipariş vericem nakliye dahil 170 dediler edirneye

• Beğen
Tepkiler: teen.farmer