Canını verir ama sürüyü asla teslim etmez

23.11.2016
286
181

ÇÜNKÜ O BİR KANGAL
SÜRÜYE SALDIRAN KURDU NAKAVT ETMESİNİN ARDINDAN ÇEKİLEN FOTO
15589630_1857312887859437_5175827067779973072_n.jpg

Fotoğraftaki köpek %100 bir kangal değil. Kırma bir çoban köpeği. Ayrıca muhtemelen bu fotoğraf kurt boğması sonrası değil, dövüş sonrası çekilmiş bir fotoğraf.

Böyle kırma köpekler genelde dövüştürülmek için üretilir.

Her kuyruğunu kıvıran, boz köpeğe kangal dememek lazım. Fotoğraftaki köpeğin kafa ve göz yapısı kangaldan uzak. Google görsellere "kangal" yazdığımızda karşımıza çıkan köpeklerin %90'ı kangal kırmasıdır.

Fotoğraftaki köpek %100 bir kangal değil. Kırma bir çoban köpeği. Ayrıca muhtemelen bu fotoğraf kurt boğması sonrası değil, dövüş sonrası çekilmiş bir fotoğraf.

Böyle kırma köpekler genelde dövüştürülmek için üretilir.

Her kuyruğunu kıvıran, boz köpeğe kangal dememek lazım. Fotoğraftaki köpeğin kafa ve göz yapısı kangaldan uzak. Google görsellere "kangal" yazdığımızda karşımıza çıkan köpeklerin %90'ı kangal kırmasıdır.

facebookta arkadaşım koymuş bende oradan aldım paylaştım ve bu kişiler kangal üretimi yapıyor asla köpek dövüştürmezler

facebookta arkadaşım koymuş bende oradan aldım paylaştım ve bu kişiler kangal üretimi yapıyor asla köpek dövüştürmezler

Bu fotoğraf uzun zamandır internette dolaşıyor. Ben de bazen denk geliyorum bu fotoğrafa. Arkadaşınıza mı ait bu fotoğraf?

Fotoğraftaki köpek kesinlikle kangal değil. Ülkemizde kangal çiftliği diye isimlendirilmiş çoğu çiftlikte kangal yok. Genelde kırma köpekler üretiliyor. Hatta devlet çiftliklerinde bile onlarca kangal kırması köpek bulabilirsiniz. Kendimi bildim bileli Türk Çoban Köpeklerine ilgiliyim. Araştırırım, üreticileri takip ederim. Eskiden kangallarımız da vardı ama köy hayatından kopunca onlar da gitti. Bu sebeple yukarıdaki yorumu yaptım.

Ülkemizde köpek dövüşü sektörü çok büyük. Bu tarz kırma köpekler de ya dövüş için ya da daha iri kangal görünümünde köpekler üretmek için üretilir. Ha kurt boğma ihtimalleri tabi ki de var. Ama emin olun bu köpek kurt boğmuş olsaydı, kurdun ölüsü de yanında olurdu. Kangal veya çoban köpeği üreticileri arasında kurtçu diye tabir ettiğimiz, kurt boğan köpekler üretmek övünç kaynağıdır ve fotoğraflarla, videolarla belgelenir. Burada sadece kan içinde bir köpek görüyoruz.

• Beğen
Tepkiler: meskisehiri

yukarıda da dediğim gibi foto bana ait degil öyle yazılmış bende paylaştım köpek dövüşü işine gelince oldum olası karşıyımdır bu tğr işlere, ama dediğim gibi arkadaşların çiftliği var orada üretim yapıp ticaretini yapıyorlar eger kırma köpekler üretseler bitanesine 5-6 bin lira verirmi insanlar..
artık koyan kişinin sütüne vicdanına eger bu köpek dövüşten çıktıysa sadece yazık diyebilirim

Doğrudur. Ben sadece köpeğin kangal olmadığını belirtmek istemiştim. Kangal konusunda gerçekten bilgi kirliliği var. Bu tarz kırma köpekler kangal diye satılıyor. Kangal ile alakası olmayan çiftlikler "kangal çiftliği" diye isim alıyorlar. Kangalın ismi değerli, bir marka olmuş. Ama ne yazık ki kangalın kendisi ismi kadar değer görmüyor. Belki bu dediğim size şaka gibi gelebilir ama bu tarz kırma köpekler kangaldan daha fazla para ediyor :D. Hele ki dövüş turnuvalarında 1. 2. filan olduysa 15.000-20.000 TL isteyenler var. Daha fazlası da vardır eminim. O fiyatlara alan da var tabi. Yabancılara da kangal diye bu tarz kırma köpekler çok satılıyor. Yani bir şekilde piyasası var.

İsmail hocam enik iyi yalnız resimde mi öyle çıktı bilmiyorum ama biraz bakımsız gibi geldi bana bi ademin vursan çok iyi olur, kulaklarını şimdi kestirsen çok iyi olur hem sinek filan olmaz hem de duyusu daha da keskinleşir, kulağının katlanma yerinden kes önden bakınca ayı gibi duruyor çok yakışıyor.

• Beğen
Tepkiler: Mltyusuf