Tümosanı 8175 gönderdik FARMALL 115C Geldi :D

ön takımda ileriye doğru sıkıntı çıkarabilir dediler
ben 115c aldım
Tekerlere su koymak traktöre zarar vermez. Lastik vede Su toprağa bastığı için traktörün herhangi bir mekanik kısmına zarar vermez. Yanlız suyu lastiğe %70 koymanız lazım. Esneme payı vermek gerek. Fazla olursa lastik yerinden çıkabilir. Kafası çalışan bir lastikciye danışın. Fiyat super. Bu bayi ve de liste fiyatını hiç anlamıyorum.170 TL, 160 TL, 150tl, 140 TL hepside aynı marka ve model için. Hepside para kazanıyor. Hımmm en fazla ile en az ara farkı 30 TL. Ya bunların pek Allah korkusu yok galiba. O fiyat farkına bir traktör daha alabilirsin. Yani ne diyeceğini şaşırıyor insan. Sanırım piyasaya yeni giren bir traktör olduğu için rant yapıyorlar. Çünkü fiyatını bilen pek yok. Aynısını jx 100 için yapabileceklerini sanmıyorum. Traktör firmalarında bunda payı var bence. Herkes paraya bakıyor. İşte bizim ülkede bu. Avrupada böyle fiyat farkı olabileceğini sanmıyorum. Sebebi hem esnaflığı ne olduğunu bilmeleri hemde bunun yanlarına kalmayacağını bildikleri için. Bizim ülkede pek öyle hak arayan yok. Ne diyelim ya da ne diyorlar ben kandırım sen de kanmasaydın. Ne diyeceksin Allah.

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85
Arkadaslar herkesten allah razı olsun yorumlariniz icin tesekkurler yorumlarin hepsini okudum biraz gec cevap verdim kusura bakmayın. Şimdi bu traktor hic hesapta yokken alındı. Alınırken traktor fiyati 170 kabul edip pazarlıgı tümosan ustunden yaptik sebebi: tumosan 2011 model aldigimizda cok ucuz gelmisti bu yuzden aldik 2500 saat kullandik ancak kullanim cok rahatsizdi traktoru 750 saatte aldik bazen traktor tarladan eve hic gelmedi gercekten cok is yapti ama o şoför koltuguna oturup 8 saat(vardiyalı çalışma 3 kişi) inmeden calışan biri olarak indigimde uyumaya gidiyordum traktor halen kafamda çalışıyor baş agriları o bu derken konforu bizi baya yıprattı 2500 saatteyken ilk arızası 2 bin lira ardindan ayni yil tarlada 2 defa daha arıza verdi toplam 5500 lira bir yılda arızaya para verildi. Parayı gectik traktordur olucak ama iş yarım kaldı ve zaman cok onemlidir baskasindan traktor bulmalar felan derken bizi ugrastirdi. Tarlaları sürerken 5 li 11 var arksinda case jx75 de 5 li 12 ikiside 17 gazda case arkadan yetisiyordu traktoru casenin performansina uydurmaya calısincada hararet yapiyordu vites 2 nin 2 si bazen 2 nin 1 diger basit sorunlari saymiyorum isteyen olursa özelden bilgi verrim. Babam satıcam dedi sonra bu 115c getirmisler bizim istedigim buyuk traktor olsun ama "canım sıkılır sıkışırsam onuda kullanabileyimdi" bu yuzden az yakit yakabilcek kucuk ama guclu traktordu. 115 beygir 3400cc shutlle herşey var yani amacimiz gidip bu paranin ustune para koyup 125 puma almak da olabilirdi ama traktor zevk icin degil tamamen iş odakli alindi. Ayrica elimde birsuru ekipman var ve degistirmek istemedigimz dogru ve hespi bu traktore uygun bu konuda dogru secim olarak bunu gördük. 2 tane 9115 tumosan alirdima gelirsek biz daha oncede boyle dusunduk o yuzden elimizde iki tane 75 beygirlik traktor vardı. Biz pişmanlıgını yaşadık bidahada yaşamak istemiyoruz insallah bu traktor hayirli olur hepimiz kazaniriz ciftci kazanir millet kazanir vatan kazanir inşallah herkese tesekkurler

ön takımda ileriye doğru sıkıntı çıkarabilir dediler
ben 115c aldım
Kardeş farmall c nin operatör kılavuzu adı altında el kitabını gördüm. İncelediğimde sayfa 6-76 ve 6-77 noldu sayfasında lastiklere suyun nasıl doldurulacağını anlatan yazıyı gördüm. Siz bu traktörden aldığınızda göre bu kılavuzda vermiş olmaları lazım. Bir göz atın bence. Adamlar kullanma kılavuzunda anlattıklarına göre zararlı birşey değil. Yoksa uyarı adı altında kesinlikle su koymayın derlerdi. Hımm işte bizler pek okumayı sevmiyoruz. Yoksa traktör alıp onun kullanma kılavuzunu hele böyle elektronik donanıma sahip olmasına rağmen okumazmı insan. İnsanlar yeni çıkan bir traktörün teknik özelliğini tartışıyorlar ama firmanın internet sitesindeki katoloğunu incelemiyor. Eh uçak gelip arabaya çarpan bir memlekette yaşıyoruz. Kemal sunal filmlerinde aslında kendimize gülüyoruz bence. Saygılar.

Arkadaslar herkesten allah razı olsun yorumlariniz icin tesekkurler yorumlarin hepsini okudum biraz gec cevap verdim kusura bakmayın. Şimdi bu traktor hic hesapta yokken alındı. Alınırken traktor fiyati 170 kabul edip pazarlıgı tümosan ustunden yaptik sebebi: tumosan 2011 model aldigimizda cok ucuz gelmisti bu yuzden aldik 2500 saat kullandik ancak kullanim cok rahatsizdi traktoru 750 saatte aldik bazen traktor tarladan eve hic gelmedi gercekten cok is yapti ama o şoför koltuguna oturup 8 saat(vardiyalı çalışma 3 kişi) inmeden calışan biri olarak indigimde uyumaya gidiyordum traktor halen kafamda çalışıyor baş agriları o bu derken konforu bizi baya yıprattı 2500 saatteyken ilk arızası 2 bin lira ardindan ayni yil tarlada 2 defa daha arıza verdi toplam 5500 lira bir yılda arızaya para verildi. Parayı gectik traktordur olucak ama iş yarım kaldı ve zaman cok onemlidir baskasindan traktor bulmalar felan derken bizi ugrastirdi. Tarlaları sürerken 5 li 11 var arksinda case jx75 de 5 li 12 ikiside 17 gazda case arkadan yetisiyordu traktoru casenin performansina uydurmaya calısincada hararet yapiyordu vites 2 nin 2 si bazen 2 nin 1 diger basit sorunlari saymiyorum isteyen olursa özelden bilgi verrim. Babam satıcam dedi sonra bu 115c getirmisler bizim istedigim buyuk traktor olsun ama "canım sıkılır sıkışırsam onuda kullanabileyimdi" bu yuzden az yakit yakabilcek kucuk ama guclu traktordu. 115 beygir 3400cc shutlle herşey var yani amacimiz gidip bu paranin ustune para koyup 125 puma almak da olabilirdi ama traktor zevk icin degil tamamen iş odakli alindi. Ayrica elimde birsuru ekipman var ve degistirmek istemedigimz dogru ve hespi bu traktore uygun bu konuda dogru secim olarak bunu gördük. 2 tane 9115 tumosan alirdima gelirsek biz daha oncede boyle dusunduk o yuzden elimizde iki tane 75 beygirlik traktor vardı. Biz pişmanlıgını yaşadık bidahada yaşamak istemiyoruz insallah bu traktor hayirli olur hepimiz kazaniriz ciftci kazanir millet kazanir vatan kazanir inşallah herkese tesekkurler
Tümosanı 3 vardiyalı kullanmışsınız yani anlattıklarınıza göre yine iyi dayanmış. Tümosan günlük 10 saat sonrası için birşey diyemiyorum. Bana göre her yerinden yağ fışkırmadıysa iyi. Traktörü değiştirmek yerinde bir karar vermişsiniz. Hatta bu yoğunlukta çalışma için tümosan seçiminiz yanlış. Herhalde bu yanlışlıklar sonucu traktör kimyasındaki değişiklikler sonucu diğer bahsettiniz traktörün fark yapması normal. Yoksa çekiş yönünden baktığınızda aynı toprak ve alet kullanım şartlarında tümosana öyle kolay fark atamazsınız. Hele bu case veya nh. İse. Ama 24 saat ve yoğun işlerde tümosan uygun değil. Tümosanı ses seviyesi yüksek olduğu doğru. Ses yorgunluğun %60 ının sebebi. Ben kulaklık veya tıkaç öneriyorum. Bu sizi oldukça rahatlatacaktır. Öncelikle kullandığınız aracı iyi tanıyacaksınız. Tümosan çekiş güçlü, köpek gibi. Halk tabiri ile cırmalar ne yapar eder çeker. Fiyatları uygundur. Parçaları ucuzdur. Ama düz motor. Konfor yok. Dönüşleri ağır. Bakımını iyi eksiksiz ve zamanında yapmalısınız. Dediğim gibi öyle günlük maksimum 10 saatten fazla çalışmıyorsanız, konfor ikinci planda ise iyi. yoksa uygun olmayabilir.Zaten bizim burda a , b traktörün övmek değil niyetimiz. Sadece fikir vermek. Yoksa bana göre en iyi traktör massey ferguson dur. Onun boşluğu çok büyük. Uzel ailesi sağolsun. Burda vermek istediğimiz fikir sizin işiniz için en uygun olanı almanızdır. Yoksa bizi ne ilgilendirir a veya b traktörü almanız. benim için en iyi traktör 6460 Dyna 6 MF dur. Hiç bu formda MF övdüğümüz oldumu? Ben çiftçi değilim ama babam çiftçiydi. 44 yaşındayım. Babam ölünce tabiki tarlalar boş kalmaması için ata yadigarlarını emanetlerini Ekim işi bana kaldı.Ne traktörler gördüm.meşur boya kokuları olurdu. Hala burnumda. Stayir Ford 3610 MF 145 135 240s 266g daha neler. Edindiğim tercübe sonucu oluşan fikirden sizlerede fayda
Olması çabasındayız Yoksa tümosan olsa ne olur case olsa ne olur. Avrupa Avrupa diyoruz ama Avrupa bizim kadar çok traktör değiştirmiyor. Hala eski traktörler kullanıyor. Bakmayın televizyonlardaki o uzay mekiği gibi traktörlere. Amaç yönlendirme yani yeni ismiyle algı oluşturma. Pazarlama. Kimyanızı bozmayın. Burda amaç a işini yapmak. Ana düşünce budur. Gerisi hikaye. Yine dayanamadım. İyi akşamlar

merhaba işin gereği tümosanı baya sıkıştırmışsınız
yanlız merak ettiğim şey 75hp traktörün ekipmanları 115hp traktüre nasıl uygun oluyor
Romorklar ztn buyuk 13 lu kazayagı var 2.80 rotavator var 5 li 12 pulluk var gerekirse 5li 14 le degisilebilir makineler genel itibari uygun eger istenirse degistirmeden hepsiyle calişılabilir bence bi problem cikarmaz

Tümosanı 3 vardiyalı kullanmışsınız yani anlattıklarınıza göre yine iyi dayanmış. Tümosan günlük 10 saat sonrası için birşey diyemiyorum. Bana göre her yerinden yağ fışkırmadıysa iyi. Traktörü değiştirmek yerinde bir karar vermişsiniz. Hatta bu yoğunlukta çalışma için tümosan seçiminiz yanlış. Herhalde bu yanlışlıklar sonucu traktör kimyasındaki değişiklikler sonucu diğer bahsettiniz traktörün fark yapması normal. Yoksa çekiş yönünden baktığınızda aynı toprak ve alet kullanım şartlarında tümosana öyle kolay fark atamazsınız. Hele bu case veya nh. İse. Ama 24 saat ve yoğun işlerde tümosan uygun değil. Tümosanı ses seviyesi yüksek olduğu doğru. Ses yorgunluğun %60 ının sebebi. Ben kulaklık veya tıkaç öneriyorum. Bu sizi oldukça rahatlatacaktır. Öncelikle kullandığınız aracı iyi tanıyacaksınız. Tümosan çekiş güçlü, köpek gibi. Halk tabiri ile cırmalar ne yapar eder çeker. Fiyatları uygundur. Parçaları ucuzdur. Ama düz motor. Konfor yok. Dönüşleri ağır. Bakımını iyi eksiksiz ve zamanında yapmalısınız. Dediğim gibi öyle günlük maksimum 10 saatten fazla çalışmıyorsanız, konfor ikinci planda ise iyi. yoksa uygun olmayabilir.Zaten bizim burda a , b traktörün övmek değil niyetimiz. Sadece fikir vermek. Yoksa bana göre en iyi traktör massey ferguson dur. Onun boşluğu çok büyük. Uzel ailesi sağolsun. Burda vermek istediğimiz fikir sizin işiniz için en uygun olanı almanızdır. Yoksa bizi ne ilgilendirir a veya b traktörü almanız. benim için en iyi traktör 6460 Dyna 6 MF dur. Hiç bu formda MF övdüğümüz oldumu? Ben çiftçi değilim ama babam çiftçiydi. 44 yaşındayım. Babam ölünce tabiki tarlalar boş kalmaması için ata yadigarlarını emanetlerini Ekim işi bana kaldı.Ne traktörler gördüm.meşur boya kokuları olurdu. Hala burnumda. Stayir Ford 3610 MF 145 135 240s 266g daha neler. Edindiğim tercübe sonucu oluşan fikirden sizlerede fayda
Olması çabasındayız Yoksa tümosan olsa ne olur case olsa ne olur. Avrupa Avrupa diyoruz ama Avrupa bizim kadar çok traktör değiştirmiyor. Hala eski traktörler kullanıyor. Bakmayın televizyonlardaki o uzay mekiği gibi traktörlere. Amaç yönlendirme yani yeni ismiyle algı oluşturma. Pazarlama. Kimyanızı bozmayın. Burda amaç a işini yapmak. Ana düşünce budur. Gerisi hikaye. Yine dayanamadım. İyi akşamlar
Tumosan cok diyorsunuz ancak su varki diger casede 75 lik onuda ayni kullaniyoruz oda 3 bin saatte niye o ariza vermior veya boyle bizi magdur etmedi? Ne yani burdan tumosanin kötü bi motor oldugunumu cıkarmalıyız? Nh veya case yetisemez demissin ama bu sadece denilen siz hic ayni tarlada 3 unu hatta masseyle birlikte 4 unu test ettinizmi kullandinizmi? Bu konuda tumosani o kadar buyutmeyin oyle denildigi gibi Türk bogasi felan degil eskiden tek avantaji vardi ucuzdu artik onunda 75 ligine 90 binlira izmir fuarinda 115ligine 135 binlira istediler dogrusu bu sekilde kiyaslandiginda cok da bi avantaji kalmiyor..

bende onu diyorum zaten eski 75 hp traktör o ekipmanların hakkından nasıl gelebiliyordu
bizim buralarda o ekipmanları 95 100 hp traktörler ancak tam randımanlı kullanabiliyor
ben bulunduğum bölgede 5li 12 no pulluk çeken 75 hp makine hiç görmedim

• Beğen
Tumosan cok diyorsunuz ancak su varki diger casede 75 lik onuda ayni kullaniyoruz oda 3 bin saatte niye o ariza vermior veya boyle bizi magdur etmedi? Ne yani burdan tumosanin kötü bi motor oldugunumu cıkarmalıyız? Nh veya case yetisemez demissin ama bu sadece denilen siz hic ayni tarlada 3 unu hatta masseyle birlikte 4 unu test ettinizmi kullandinizmi? Bu konuda tumosani o kadar buyutmeyin oyle denildigi gibi Türk bogasi felan degil eskiden tek avantaji vardi ucuzdu artik onunda 75 ligine 90 binlira izmir fuarinda 115ligine 135 binlira istediler dogrusu bu sekilde kiyaslandiginda cok da bi avantaji kalmiyor..
Peki nh dın 2011 üretiminde tümosan motoru kullandığını bilmiyormusunuz?:) Yine hangi yıl olduğu aklıma gelmeyen zamanda yine tümosan motoru kullandı.Hımm peki nh ve case nin aynı fabrikada aynı üretim bandında üretildiğini ve kullanılan malzemelerin aynı olduğunu? Case ih markasının massey ferguson ile rekabet için çıkarıldığını? Fiyatının onun için nh dan aşağı olduğunu? Peki nh ve case nin önünün hafif olduğunu? Onun için alanların ya ağırlık bağlantısını uzattıklarını? Yada ağır bir tampon yaptırdığını? Hımmm tümosan iyimi peki? Hayır değil. Ama....Ama firma bence bilinçli olarak uzunluk ve ağırlıkla oynadığını. Sonuçta iyi bir çekim elde ettiklerini? Biliyormusunuz? Peki ben örneğin tüccarım. Mal satıyorum. Peki sizce ben neye bakarım? Kar marjı mı? Sattığım miktarımı? Müşteri memnuyetinemi? (tabiki Türkiye için). Peki sizin aldığınız farmall c ithalmı? Fuarda birkaç dakika inceleme şansım oldu. Arka cam silecek motorunda türk ismi vardı. Yine cam suyu deposunda da. İçine baktınızMı? Kaynakları düzgün ama kaynak çapakları vardı. Bu Avrupa üreticisine pek mümkün değil. Kalite kontrole takılırdı. Siz herhalde internetten traktör çekme yarışlarını izliyorsunuz.Böyle birini tanımıştım. Adam YouTube den traktör çekişmeleri izleyip öyle traktör alıyordu. :) Peki hat yarışmalarına ne diyeceksiniz. Tabi unutmayın bir tane Michael Schumacher var.:)) ona göre. Bu dört traktörün hangidinde ki acaba. :) Ben size burda diğer traktörün diğerine nasıl fark atacanını bir sayfa dolusu sebep sayabilirim. Bence şöyle yapalım; bu dört traktör hiç durmadan sürekli çalışsın. Sadece yakıt dolumunda dursunlar. Bakalım hangileri havlu atacak. Ho ho ho keyfim yerine geldi. Valla kardeş bende tümosan 9115 ne 135tl vermem. Ama bilginiz olsun buralarda tümosan kabinli sıfır maxima 8195 niye 85tl ye alan oldu. Ve bucuklu. Bucukluymuş. Ya arkadaş hiç MF tutarmı. Yokuş çıkıyorsunuz arkada hatırı sayılır bir yük var ve motor bayılıyor. Bucugunu atıyorsunuz. Ne motor devrinde bir artış ne hızında bir değişiklik var. Sanki arkadan birşey itiyor. Gelde hasta olma. Ötekiler bunu taklit etmeye çalışsın. Adı bucuklu. Bir video izlemiştim. Millet arka kol hidroliğini bilmezken ip ile ekipmanı kaldırır iken ferguson arkasında dönerli pulluk var. Sene 1950 li yıllar galiba. Tümosana iyi demedik. Sadece kullanım amacına göre tercih edilebilir dedik. Eh tabiki case arıza yapmaz. Çünkü onun motoru (herhalde) avrupadır. Tümosan Türk. Eh aynen BİZİM gibi.:)) Ona iş yaptırırken mehter marşı çalarak yaptırın sonra izleyin bakalım. Bir eli yağda bir eli anahtarda. Deryada olsa herşey muzaffer. Dillerde tekbir, Allahü ekber. Allahü ekber, Allahü ekber. Ya traktörü değiştirdik Avrupa oldu. Ya biz ne olacağız. Biz yine Türk'üz. Vay Allah yine olmadı. :))Neyse canım idare edin artık. Şaka Biryana arkadaş yerli malı kullanın. Unutmayın bugün verdiğiniz her ödeme bir sonrasında daha iyi daha güçlü daha teknik daha modern olarak geri dönecektir. Herşey üst üste koyarak yükseliyor. Örneğin erkunt. Motoru hazır alıyor ama kuruluşundan bu yana çok yol katetti. Ben şahsen erkuntu çok beğeniyorum. Kabinde ses çok iyi. Motor genelde perkis ve oldukça uyumlu. MF kadar olmasada seri traktör. Neyse ben çay içmeye gidiyorum. Kimseyi kırmak maksadımız yoktur. Bir kusur işledikse af ola özür dileriz. Saygılar. İyi akşamlar.

bende onu diyorum zaten eski 75 hp traktör o ekipmanların hakkından nasıl gelebiliyordu
bizim buralarda o ekipmanları 95 100 hp traktörler ancak tam randımanlı kullanabiliyor
ben bulunduğum bölgede 5li 12 no pulluk çeken 75 hp makine hiç görmedim
Sizin bilmediğiniz bir olay var. Oda tümosan klasik serisinin 8075 8085 ve 8095 in herşeyiyle aynı olduğu. Motor dahil. Yani sadece pompa ve enjeksiyon sistemi ile oynayarak 75 bg lik traktörü 95 bg lik traktör yapabilirsiniz. Arkadaş ikinci el almış. Ya önceki sahibi yada kendisi bir değişiklik yapmış olması muhtemel. Yoksa dediğiniz doğru. Doğrusu bende görmedim.

• Beğen
Motor boyu kısa dönüş 3.8 m Sıra başlarında ve balya bağlamada neye yaradığını anlarsınız.5 yıl önce komşu aldı.Aynı saat kullandık.Satıyom dedi 40 lira satıyom desem 60 lira.Aldığım paraya satarım.Arıza çıkarsalar sezonda servisler vızır vızır geziyor.Bir gün beklesek hesaba -1000 LİRA yazıyor.İşten kaldığına mı yanarsın tamir masraflarına mı?2011 modellerde Tümosan debriyaj arızası oldu.Platformun altında debriyaj bağlantı kolu ayarı yapılamadığı için 1500 saatteki motorlar (garantide bitmişti) bilye kitledi, çatal ayak kırdı,balata bitirdi.Kullanıcı hatası oldu.Defransiyel dağıtanlar duyduk.Malzeme kalitesi tam yerli.
Ucuz etin ucuz yahnisi olur.Ucuz sayılırsa...

• Beğen
Bir düzeltme. Arkadaşın eski traktörü 8075 değil 8175 miş. Klasik ile terk farkları görünüş Kaporta. Ana şase ve motor aynı. Yani yukarıdaki söylediğim 75 ten 95bg çıkma olayı bunun içinde aynen geçerlidir. Eh düşünsenize 75 ten 95 bg kadar herşey aynı. Sadece yakıt sistemi ayarı farklı. Yani kaba bir deyişle gazını kısmışlar. :) Ve farklı fiyatlara satıyorlar. Şimdi ne demek istediğimi anlatabiliyormuyum? Bu ticaret arkadaşlar. Pazarlama tekniği.peki farmall c? Onunda 85 ten 115 kadar aynı motor. Bir farkı onunki elektronik. Yani yakıt kontrol sistemi elektronik kart ile yapılıyor. Bir düşünsenize bilgisayara bağlıyorlar ve kaç bg istiyorsunuz diye soruyorlar.:) Bir zaman gelecek traktör içerisinden bir tuş ile güç ayarı yapabilir hale gelecek. Tarlaya tırmık çekiçeğim bana 85 bg yeter. Buğün pulluk süreceğim 114 bg olsun. Peki 85 bg ile 114 bg de aynı motor olurmu?:) olursa nasıl olur? :) işte örneği burda. Yani bana göre bu traktör 114 bg traktör kalıbında değil. Dediğim gibi genel kullanım maksatlı üretilmiş bir traktör. Ha söyleyim kötü traktör demiyoruz. Yine tümosan gibi yanlış anlaşılmasın. Sadece neyi niçin aldığınızı bilerek alın diyoruz. Siz zaten ne istediğinizi biliyorsunuz. Sizin için en iyisi x traktör ise inanın en iyisi odur. Kimsenin sizi yönlerdemesine izin vermeyin. Biz sadece FİKİR veriyoruz. Sonuçta sizin düşünceniz önemli.

Beygir yükseltmeden anlamıyoruz.Ne mekanik ne elektronik.Bizim anladığımız fiyat/fayda, servis, ikinci el, arıza yapmama,yakıt ve imkan varsa kafa ağrıtmayan konforlu traktör.Hangisi bunlarda bir adım öne çıkarsa onu alırız.
Sanayiye iyi motor şanzuman ustaları yetişecek gibi gözüküyor.

• Beğen