T5 115

Valla arkaşlr ilk aldığımızda biraz duman atıyordu biraz daha iyi olmasını istedik bi yol var dedi usta Euro 2 ye geçirecez dedi bize söylenen bu sonra gittim bi baktım motor ordan ikiye ayrılmış neyse hallettiler servisten aldım kara duman falan kalmamış ve daha zor boğuluyordu

Hakkı nın yendiği düşüncesindeyim Ülkemin Ustalarının, Alman neye verir o kadar parayı Arge-ye Mühendise, biz bu işi çok biliyosak neden hala kendi motorumuzu üretemedik? Gidip adamların yaptığı motorların emisyon değerleri ile oynuyoruz, hadi oynadık diyelim bize göre güç arttı :D yakıt düştü, bunu nerde ölçecez, hani laboratuvar, hani test ünitesi?

Hakkı nın yendiği düşüncesindeyim Ülkemin Ustalarının, Alman neye verir o kadar parayı Arge-ye Mühendise, biz bu işi çok biliyosak neden hala kendi motorumuzu üretemedik? Gidip adamların yaptığı motorların emisyon değerleri ile oynuyoruz, hadi oynadık diyelim bize göre güç arttı :D yakıt düştü, bunu nerde ölçecez, hani laboratuvar, hani test ünitesi?
Konuyu çok iyi özetlemişsiniz. Deneme yanılma yöntemiyle iş çözüyor bizim türk ustaları. Usta olana sözüm yok ama çoğu usta onu değiştir olmadı bunu değiştir olmadı. Sanki parça parası cebinden..

Aklima 1927 yilinda Atatürk ün acilisini yaptigi ucak ve motor uretim fabrikasi geldi, hey gidi heyy

• Beğen
Tepkiler: srtys
Selamün aleyküm arkadaşlar td110 verip john deere m5105 almıştık ben çok memnunum çekişi falan çok iyi sadece yakıt biraz fazla 4 litre yakıyor ve mazot seçiyor babam da koyu bi mavici ben zorla aldırdım şimdi de ben satacam bunu diyor t5 115 almayı düşünüyor bu traktör hakkında bilgisi olan var mı

8 ayda 4 defa hidrolik arızası vermiş sonunda mf ile değiştirmiş arkadaşımız T5 115 i.Linkten bakabilirsin [MENTION=53897]YYCİNAR[/MENTION]
http://www.trakkulup.net/showthread...ya-da-bilgisi-olan-arkadaslarin-yorumla/page4

• Beğen
Tepkiler: 'Ahmet ARSLAN'
Filtreler motor yeniyken bazen çabuk dolabiliyor.Başımıza geldi.Direk motorun yakıtı artıyor.Büyük motorda mümkünse her 100 saatte 500 saate kadar hidrolik yağ filtrelerini değiştiriniz.
Alınan motor turbo intercooler ve SCR Ad Blue yakıtlı. Comman rail EGR DOC DPF yok.
FPT motorlardaki EGR sistemi azot oksit gazlarını Ad Blue yakıtı kullanmadan soğuk ateşleme dediğimiz yöntemle temizliyor.
EGR olmadığı zaman motora SCR(seçici katalitik indirgeme) DOC(dizel oksidasyon katalizörü) DPF(dizel partikül filtresi) bağlanırsa anca EGR nin yaptığı işi yapabiliyor.
Ad blue yakıtını egzos temizlemek için kullanıyorsunuz.
Comman rail mazot püskürtme basınçlarını mekanik enjeksiyona göre iki kat arttırıyor.Fakat her markanın ulaşabildiği değerler farklıdır.Bazılarıda ek olarak 4 valf teknolojisi kullanıyor.
Mekanik enjeksiyon ve Comman rail enjeksiyonda BOSCH lider markadır.
Bunun için motor testlerinde yük altında FPT motor birinci çıkıyor.Karma kullanımlarda ve motor son devirde yakıt fazla gibi görünsede stabil (durgun) kullanımda sabit devirde motor diğer motorlara göre yüksek tork (çekiş) verebildiği için beygir gücü başına 243 gr.kw/h gibi düşük yakıt tüketim değeri var.
Ayrıca Ad Blue derdiniz yoktur.
İyi çalışmalar dilerim.Arz ederim.Köylü milletin efendisidir.