Case JX115C FARMALL (pulluk performansı)

merhaba ben 5li 12no ile 2nin 3ü kaplumbağada yaklaşık 1600 1700 gazda 2,8 litre civarı yakmıştım
ama daha sonra sürdüğüm tarlada 2000 e yakın kullandaım tam ölçmedim ama 3 litreyi geçmiş olabilir
ancak 600 700 saatten sonra yakıt ciddi düşüyor dediler

muhakkak düşüyorduk ancak bilemiyoruz şimdi 115 beygir motor daha önce 75likden büyügünü hiç kullanmadık 5 li 12 noyu 75lik caseye takıyoruz toprak tavını denk getirdigimzde 2 nin 3 ünde gidiyor bunada 6 lı 12 takabiliriz böyle sert toprakta pek sürmemeye gayret ediyoruz bazen toprak o kadar sert oluyorki 75 lik 2 nin 1 inde çekmiyor tümosan sürekli hararet yapıyordu :D zorlanmıcagı için çok yakcanı düşünmüyorum

hayırlı olsun guzel paylasım ılerleyen zamanlarda daha detaylı bılgıler verecegınıze emınım ılk ızlenımlerınız nasıl pekı konfor surus rahatlıgı gıbı

ilk bizi baya şaşırttı çok zıplıyordu sonra farkettik tekerler 45 psi tekerin maksimum 35 olması gerekirken 45 basmışlar onu 30 a indirdik on numara oldu yolda hızlı koltuk ayarı çok iyi havalı koltuk ve sağ tarafa dönüş yapabiliyor yan konsol kullanımı çok kolay ve rahat traktörden inince koltuktan kalktıgınızı hissedip rölantı 1 gaz düşürüyor geri bindiginizde 1 gaz yukseltıyor sebebını bılmıyorum? traktörden inip elfrenını çekmediginde uyarı verıp ekrande 'P' el frenın lambası yanıyor kendi fren cekiyormu tam bilemedim. radyo çok kullanışlı blutooth baglantısı felan derken. ileri geri hassasşyet ayarı çok iyi düşünülmüş. direksiyın aşagı yukarı öne geri hareketi de kullanıcıya çok faydası oluyor

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
hayırlı olsun güle güle kullanın hassasiyeti ayarlayamadım demişsin farmall serilerinde hassasiyet içerdeki kolda oturaktan tarafta değil mi farklı bir ayar yeri mi var
aynen sag taraf ta bi kaç hassasiyet ayarı var sert toprak yumuşak toprak ayarı gibi hidrolik kaldırma hızı hassasiyetin uygulama hızı ve bildigimiz elle ayarlanan yukarı aşagı işte biz ilk bindigimizde bunların ne işe yaradıgını bilmiyorduk traktör pullugu sürekli gömüyordu oda traktörün zorlanmasına sebeb oluyordu hatta ilk seferinde oldugu yerde o kadar patinaj attıki kazdıgı çukurdan kendi zor çıktı :D acemilik pullugu kaldırıyom diye iyice aşagı indirmişim :D

Hayırlı olsun güle güle kullanın.farmall c teknolojisi ideal traktor vites sayılırı oldukça iyi.diğer arazileriniz sertmi bilemiyorum ams videoda 6 lılarda bayağı tutmuş motoru 5 li bir pullukla daha rahat randımanlı işçilik yapar gibime geliyor

allah razı olsun sağolun bu kadar değil bu tarlaya yetişemedik kalmıştı aslında bahara sürülecekti motoru denemek için oraya gidildi 5 li 14lüyle denedik 2nin 3ü tavşanda gerçekten çok hızlı gidiyor 6lıya bakınca bayada rahat gidiyor o videoyuda atıcam

ilk bizi baya şaşırttı çok zıplıyordu sonra farkettik tekerler 45 psi tekerin maksimum 35 olması gerekirken 45 basmışlar onu 30 a indirdik on numara oldu yolda hızlı koltuk ayarı çok iyi havalı koltuk ve sağ tarafa dönüş yapabiliyor yan konsol kullanımı çok kolay ve rahat traktörden inince koltuktan kalktıgınızı hissedip rölantı 1 gaz düşürüyor geri bindiginizde 1 gaz yukseltıyor sebebını bılmıyorum? traktörden inip elfrenını çekmediginde uyarı verıp ekrande 'P' el frenın lambası yanıyor kendi fren cekiyormu tam bilemedim. radyo çok kullanışlı blutooth baglantısı felan derken. ileri geri hassasşyet ayarı çok iyi düşünülmüş. direksiyın aşagı yukarı öne geri hareketi de kullanıcıya çok faydası oluyor

merhaba valla sen baya iyi incelemişsin ben koltuk dönüyormu acaba diye düşündüm ama nasıl döndüğünü bulamadım birde tekerlekleri indirince zıplama gerçekten bittimi tekerlerin hepsinimi indirdiniz

Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız. hidrolik sistemi hassasiyet ayarı aynen sağda arkaya yakın 3 çevirmeli butondan en üsttekisi. işe başlarken derinliği ayarla sonra traktörü hassasiyeti sona getir stabil oluncaya kadar kıs hidrolik yağı biraz ısındığında biraz daha kısarsın zaten sık sık kullandıkça çözeceksin veya çözmüşsündür de. kullanımı çok rahat ve pratik. tekrardan hayırlı olsun.

Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız. hidrolik sistemi hassasiyet ayarı aynen sağda arkaya yakın 3 çevirmeli butondan en üsttekisi. işe başlarken derinliği ayarla sonra traktörü hassasiyeti sona getir stabil oluncaya kadar kıs hidrolik yağı biraz ısındığında biraz daha kısarsın zaten sık sık kullandıkça çözeceksin veya çözmüşsündür de. kullanımı çok rahat ve pratik. tekrardan hayırlı olsun.
Allah razı olsun aynen baya baya oturdu ilk kullandigimizda hassasiyeet sıfır olarak kullanmışız motoru o yuzden bizi baya zorlamıs oluyor arada acemilik 😀 yakinda ayrintili video cekip atmayi dusunuyorum tekrar tesekkurler

merhaba valla sen baya iyi incelemişsin ben koltuk dönüyormu acaba diye düşündüm ama nasıl döndüğünü bulamadım birde tekerlekleri indirince zıplama gerçekten bittimi tekerlerin hepsinimi indirdiniz
Bilmedigin gercekten iyi dusunulmus ozellikler var bu kadar beklemiordum 😀 sinyallerı acık unuttugunda bile uyarı vermesi guzel olmus tekerleri 28 hava yaptik servis önerisıyle şuan normal kullanım seviyesinde. servis geldi traktoru kontrol etti tekrar tanitti anlatti sagolsunlar denediler onede iki adet agirlik alininca eksigı tamamlicaz

Bilmedigin gercekten iyi dusunulmus ozellikler var bu kadar beklemiordum 😀 sinyallerı acık unuttugunda bile uyarı vermesi guzel olmus tekerleri 28 hava yaptik servis önerisıyle şuan normal kullanım seviyesinde. servis geldi traktoru kontrol etti tekrar tanitti anlatti sagolsunlar denediler onede iki adet agirlik alininca eksigı tamamlicaz
28 hava cok yuksek degilmi ben td65d var dortceker arkalar 15 onleride 17 havada kullaniyorum. Hicbir problem yok.