5105 m hararet

arkadaslar 2016 model traktor sıfır aldım ama hararet sıkıntısı var ıbre kırmızıya gırıyor sonra traktör kendını korumaya alıyor bunu nasıl çözebılırız

arkadaslar 2016 model traktor sıfır aldım ama hararet sıkıntısı var ıbre kırmızıya gırıyor sonra traktör kendını korumaya alıyor bunu nasıl çözebılırız

Öncelikle bulunduğunuz bölgenin iklim şartları nasıl? Soğuk çalıştırılan bir traktörde birkac dakika beklemeksizin harekete geçilirse yağlanma yeteri düzeyde olmadığı için frenler şişebilir,aktarma organları zarar görebilir,direksiyonda sertleşme,soğutma sisteminde büyük arızalar ve bunların hepsine bağlı olarak elektronik arızalar görülebilir.
John deere in 5e ve 5m serilerinde yağ karteri kapasitesi yetersiz olduğu için motor çabuk ısınır, hararet ibresi kırmızıya yaklaşır ve vizkos fan devreye girer dolayısıyla yüksek devirlerde kullanılması istenmez.
Yapmanız gereken
soğutma sıvısının kontrolünü yapın
Turbo-intercoller ve radyatör hortumlarini iyice sıkın
Fan kayışına bakın gevşek olmamalı
Göstergedeki gibi gerçekten motor ısınıyor mu?
Bunların hepsine rağmen olumsuzluk devam ederse derhal servisi çağırın.
Son bir öneri '6 serilerine geçin ki john deere sahibi olduğunuzu anlayısınız.

Fabrikadan su koyma unutulur mu.. unutulur..

Birak suyu..

Pervaneyi ters takarlar mi takarlar..

Tum markalar icin gecerli insan olan her yerde insan hatasi vardir..

Mesela Komple kalite bi antifiriz doldur dene bakalim bise degiscek mi..

1-devirdaim pompası yüksek devirlerde su pompalama işini yapmadığı için bloktaki harareti yükseltiyor ve motor yüksek hararetten korumaya geçip stop ediyor.
2- hararet müşiri normalden yüksek gösteriyordur
3 -radyatörde veya su kanallarında tıkanıklık vardır.

Sayın hocam benim şahsı fikrim herkes başından gelen farklı olayları anlatıyor ama senin traktör 0, geçen yaz benimde radyatör çatladı ama 15 yaşında motor olabilir, kul yapısı sonuçta ama sen şimdi birşey yaparsın servis gelir sen bunu yapmışsın bu garanti kapsamına girmez vs vs bür sürü meşgale çıkarmasın sana sen büyük servisi çağır ne derdi varsa çözsünler