5 e serisi john deere

O nasıl bişey oluyo sonradan takılırmı

Transmission_01_09_02_535155_426x288_jpg.jpg

Sonradan takılabilir.

Bu o kadar abartılacak bir şey degil bu yüzden traktör değiştirmek doğru değil. 55 ila 75 segmentinde hepsi aynı. Td65,mf2630_mf3625,tümosan 6165 gibi hepsi aynı hiçbiri diğerinden üstün değil. Burda bunların yaptıkları arızaları saysam bitmez.

Bencede ya hareket halinde yani traktör durmadan park vitesine taktınız yada yanlışlıkla başka vites yerine ona takıldı yoksa kırması mantıksız. Aslında bu park vitesi diğer traktörlerin çoğunda olmayan güzel bir özellik. Birde arkadaşların da dediği gibi diğer traktörlerde de öyle sorunlar var ki... bunların yağlarına dikkat et eksik veya farklı yağ olduğunda hemen ses yapıyor veya fren diskini kırabiliyor. Geçmiş olsun

Bencede ya hareket halinde yani traktör durmadan park vitesine taktınız yada yanlışlıkla başka vites yerine ona takıldı yoksa kırması mantıksız. Aslında bu park vitesi diğer traktörlerin çoğunda olmayan güzel bir özellik. Birde arkadaşların da dediği gibi diğer traktörlerde de öyle sorunlar var ki... bunların yağlarına dikkat et eksik veya farklı yağ olduğunda hemen ses yapıyor veya fren diskini kırabiliyor. Geçmiş olsun
Arka yağın önemli olduğunu duydukta ,motor yagida oylemidirki.ben bu defa castrol un yağını aldım sorun yaratirmi sizce .kendim degistiricem baharda işler başlamadan

Bu bogulma e serilerinde hep var bizim burda 4,5 tane aldilar bu yil hepsi ayni yemiyo motor. Yakitda oyle fazla neymis pompalar avrupaya goreymis 50,100 saatten sonra ayarlanacakmis ee ayarlattirdilar ta mersine yolladilar adamlar yine ayni diyor

O aparatı tam olarak anlayamadım nasıl bişey
Benim anlatmamla olmaz.
Bi tane 5085m nin kabin içine bak görürsün,bunu kendinde yapabilirsin ya da bayide olur.
Kardeşim ben hiçbir traktörün sahibi değilim yalnız senin traktörün kabin ici kendi segmentinde sayılı makineler arasındadır. Bu yaz biçerde mf 3625 fransız üretimi bir traktör vardı sahibi arızalar dan dolayı delirecekti kendi kendine çalışıyordu, dört çekere gecmiyordu,frenleri tutmuyordu parça bulamadılar.
Arkadaşımin new holland td65i benim elimde bozuldu td75 le değiştirdi onunda frenleri sıkıntılı. John deere de arıza verir. Benim 5065 600 saatte yağ karteri cuntası değişti şimdi sızdırma yok. Kuyruk mili keçesi değişti çok iyi oldu. Her traktör arıza verir. Egerki değiştirmek istersen üst segmente biraz cikmalisin.
Mesela 90 hp lik john deere yeni 5r parası olan için çok iyi bir tercihtir
Massey 5430 tam bir harika
Claas New arion 410 bir şaheser
Case farmall-c
Tek engel euro nun pahalı olması yoksa bende td yada jd 5e serisi tercih etmezdim.

5065 2015 model bizdede var 12 ileri 12 geri.Sorun yaşamadık şükür.Park vitesi. Traktör tamamen durduğu zaman.Takılır.Eski John deere lerdede vardır.Hareket halinde Yanlışlıkla o vitese takmaya çalışırsanız ve zorlarsanız tabiiki kırılır.Kullanma kılavuzu okumadan veya iş makinesinin özelliklerini öğrenmeden kullanırsa tabiiki bu arızalar kaçınılmaz olur.Boğulma bayılma olayı zaten uygun vitesle uygun ekipmanın kullanılması ile alakalı.Motor gücünüze göre ekiman takmazsanız o işmakinesinden verim alamazsınız.