FARMALL C 75 DÖNERLİ 4 LÜ 12 İNÇ

casenınde var 12+12 vıtes opsıyonu ama bıraz tuzlu oluyor surungen vıtes hızlarında bır ısın var ıse 12+12 alabılırsın. etrafında 12+12 olan td varsa sor ıstersen hıc kullanıyrlarmıymıs o vıtesıı
Benim alacağım traktörde yok tabi orası da ayrı bir konu birde bu serideki şimdi debrajsiz kullanılmıyor değil mı

Td nin 12x12 si ile farmall C nin 12x12 si farklı.daha önce bu konu ile ilgili pek çok defa açıklama yapıldı. TD nin şanzimanı tarla çalışmalarına daha uygun benim görüşüm.fakat kullanılacak ekipmanı çok iyi seçmelisiniz.

jxc serisi 2150kg yazıyor ama bence daha fazla kaldırıyor yada hidroliğin dizaynı güçlü sağlam.bende daha önce 96 54c vardı kaldırma kapasitesi 2200kg 28 lik ızgarayla 5 km yol gittim bitarafı koparacak diye ödüm patladı ağır ağır gittim korkumdan iş yapmadan geri döndüm. 75c ile aynı ızgarayla yolda tam gaz gidiyorum lakalardan geçiyorum banamısın demiyor.tarlada 2nci vitesle denedim hidrolik sonda gene çekti sıkıntı yok almak isteyen alsın bir depoyla sert tarlada ve derin sürümde 55 dönüm yer sürdüm maşallah..

Daha önce yazdım ama yine yazayım,20 li merdaneli 1140 kg satın aldım.ekipman ilçemız ile köyün arası 13km.yardımcı piston olmadan getirdim.üzerine hidrolik yağ basıncını arttırdım.ayrıca hidrolik kanca kolların aşkı kısımlarında 2 şertane delik var o deliklerin yerlerini değiştirdim dış taraftaki delikleri taktım.

jxc serisi 2150kg yazıyor ama bence daha fazla kaldırıyor yada hidroliğin dizaynı güçlü sağlam.bende daha önce 96 54c vardı kaldırma kapasitesi 2200kg 28 lik ızgarayla 5 km yol gittim bitarafı koparacak diye ödüm patladı ağır ağır gittim korkumdan iş yapmadan geri döndüm. 75c ile aynı ızgarayla yolda tam gaz gidiyorum lakalardan geçiyorum banamısın demiyor.tarlada 2nci vitesle denedim hidrolik sonda gene çekti sıkıntı yok almak isteyen alsın bir depoyla sert tarlada ve derin sürümde 55 dönüm yer sürdüm maşallah..
Bende 75c nin yakıtiyla ilgili pek çok yorum okudum kimse şikayetçi değil herkes yakıtın dan memnun gibi

İntercooler a ihtiyaç duyacağını zannetmiyorum ama isteğe bağlı taktırılabilir.ayrıca 8x8 şanzıman yetersiz gibi görünsede aşırı bir ihtiyaç duyulmuyor.ama yinede olmuş olsaydı iyi olurdu.60 70 80 hp sınıfında çok ama çok güçlü,seri,dayanıklı ve tabiki çok konforlu bir traktör.inanın 2014 dacıa duster arabam var müzik ses kalitesi farmall 75c nin daha iyi.

Üzerindeki radyo 250 dolars yaklaşık 900 TL. :)

kaldırma konusunda bi şüpheniz olmasın toprağın içinden söküp çıkarıyor hiç zorlanmadan ilave piston olsa fena olmaz pulluk sallı olduğu için lakalardan geçerken serpmeyi engeller ve hidrolik sistem korunmuş olur ama dikkatli kullanıldığında bi sorun çıkarmaz hidroliğin gücünü bugün yeterince gördüm. bu siteden bi arkadaş demişti önünü diker gene kaldırmıycam demez diye gerçekten doğruymuş ...
hayırlı olsun hemşerim güle güle kullan sen hangi ilçedensin

Daha önce yazdım ama yine yazayım,20 li merdaneli 1140 kg satın aldım.ekipman ilçemız ile köyün arası 13km.yardımcı piston olmadan getirdim.üzerine hidrolik yağ basıncını arttırdım.ayrıca hidrolik kanca kolların aşkı kısımlarında 2 şertane delik var o deliklerin yerlerini değiştirdim dış taraftaki delikleri taktım.
Helal iskender abi bu arada maksimum kaç km hız yapıyor senin ki ve arkada agır ekipman varken hızlanınca tehlikeli zıplama falan oluyor mu.

arkadaşlar bugün en sonunda dönerli pulluğu denedim gerçekten çok şaşırdım ne kaldırmada bi sıkıntı yaşadım nede sürümde çevirirkende çok hızlı .kaldırmada sorun yaşarmıyım diye merak ediyordum ama düşündüğümün aksine hiç umruna bile takmadı pulluk 1tona yakın sadece ön biraz hafif kalıyor 2ağırlık gerekiyor seri bir ve takviye dörtle gayet güzel gidiyor videoda çektim ama bi türlü yüklenmiyor neden oluyor anlamıyorm resim yükleyebildim sadece...Ekli dosyayı görüntüle 16037Ekli dosyayı görüntüle 16038

Maşallah hayırlı bereketli olsun :) kaldırır hidrolikleri iyi çok çırpmaz ise sorun olmaz. Videoyu önce youtube'ye yükleyip lınki buraya yapıştırsan daha kolay olur.

Farmall C serisi kullanan arkadaşlar hidrolik kolların aşkı deliklerini değiştirmek çok kolay kesinlikle yapılmasında fayda var.ayrıca yardımcı piston çalışmasıda yaptırın hidroliğın ve sistemin ömrü uzar.

Resimler ve ekler

• 20161229_162008.jpg
    20161229_162008.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 114
  • 20161229_162027.jpg
    20161229_162027.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 118
  • Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
Farmall C serisi kullanan arkadaşlar hidrolik kolların aşkı deliklerini değiştirmek çok kolay kesinlikle yapılmasında fayda var.ayrıca yardımcı piston çalışmasıda yaptırın hidroliğın ve sistemin ömrü uzar.

Delikleri değiştirmek benimde aklıma geldi baharda bi deneyelim bakalım. Yardımcı piston aklımda servise sorayım biraz inattır ayak direrse ana bayi ile iletişim kurarım.

Dün akşam yabancı sitelerde Farmall 55c nin hp sinin 58 hp olduğunu yazıyor.ayrıca hidrolik kaldırma kapasitesi 55c,65c,75c,2800 kg yazıyor.ek Piston ile 3500 kg tartması lazım oda az geliyorsa. 85c satınalınabilir

Başka çareside var.Alt çekiye sabit bir sehpa yaptırın.Sağa ve sola birer piston takın.
Sistem basıncı:190 kg/cm^2 'dir.
4cm kalınlığında piston takarsak
Alan=3,14*(r^2)=3.14*2*2=12.56 cm^2
190*12.56=2386 kg
5 cm kalınlık 190*(3.14*(2.5*2.5))=190*19,62=3728 kg
6 cm kalınlık 190*(3.14*(3*3))= 190*28.26=5369 kg
Kol bağlantıları göz önüne alınırsa iki pistonla
4 cm likle 1200 kg 5 cm likle 1900 kg 6 cm likle 2700 kg kapasite elde edilir.
2300+2700=5000 kg kapasiteye ulaşabilirsiniz.Yalnız motorun önüde ağırlık ister.
Yalnız freze,kol,döküm bağlantıların kapasitesini bilmiyorum.Malzeme ne kadar yüke dayanır? bilemiyorum.
Tercih sizin piston kapasitelerini anlamanız için arz ederim.

bu yardımcı piston kaldırma kuvvetini nekadar arttırıyor ?bağlantısı kolaymı nasıl yapılıyor detaylı bilgi verebilirmisiniz artı kaldırıp indirirken dengesizlik varmı, normal hidrolikle uyumsuzluk varmı yani ikisi eşit çalışıyormu ve cızırtı gibi herhangi rahatsız edici ses çıkarıyormu yani kısacası orjinal gibi çalışıyormu iskender bey bu sorularım size saygılar...

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Kesinlikle zararı yok.piston orjinal made ın İtaly tamamen avrupa newholland T4.75 powerstar serisinin kataloglarindan bulunupda parça siparişi verildi.Konya monya yapımı değil.hidrolik hassasiyet piston takılmadan önce neyse takıldığın sonra da aynı hassasiyet ile çalıştı.
Kesinlikle tavsiye ederim.kanaatimce 3000-3500 arası bir ağırlık kaldırır.ama traktörün kapasitesini düşünürsek çokta standartları zorlamanın manası yok.