Landini ararken case 110 aldım arkadaşlar nasıl bir traktör iyimi yaptık kötümü

landini derdim ama alınanın kötüsü olmaz hayırlı olsun:)

fiyatı uygun gözüksede şimdi bu traktöre gelirsek;
motor kısmında sorun olmadığını varsayalım,
lastikler bitmiş (4 lastik değiştirmessiniz muhtemelen) 4lastik en kötü markadan alsanız dahi 5-6 lira
şanzuman kısmında veya arkasında sorun olsa muhtemelen en dip 5 lira belkide daha fazla cnh ın en çok sorunlu olduğu kısım
2400 saat olduğundan eminiz diyelim yılda 800 saat civarı çalışmış
ne tür işlerde çalışmış? eski sahibinin değiştirme nedeni ne? siz hangi işlerde kullanacaksınız ve yıllık kaç saat yaparsınız bu motorla?

lastikler bitmiş (4 lastik değiştirmessiniz muhtemelen) 4lastik en kötü markadan alsanız dahi 5-6 lira
şanzuman kısmında veya arkasında sorun olsa muhtemelen en dip 5 lira belkide daha fazla cnh ın en çok sorunlu olduğu kısım
ne tür işlerde çalışmış? eski sahibinin değiştirme nedeni ne? siz hangi işlerde kullanacaksınız ve yıllık kaç saat yaparsınız bu motorla?

ilk önce hayırlı olsun . ancak yeğenim her işte bir kısmet vardır. yeni traktör alan arkadaşlarda da aynı sorunlar çıkabilir. hesabı tuttuysa mesele yok demektir. birde sana iyi olan bana kötüdür.

ilk önce hayırlı olsun . ancak yeğenim her işte bir kısmet vardır. yeni traktör alan arkadaşlarda da aynı sorunlar çıkabilir. hesabı tuttuysa mesele yok demektir. birde sana iyi olan bana kötüdür.

Tabiki her işte bir hayır vardır sorun çıkması şans işi fakat milletimiz 2.el motoru bedava görüyor buna değindim.
İkinci elde bana kalırsa yaşlı motor daha avantajlı yaşı az motorun 2.elde bir özelliği yok yenisi daha karlı.
Mesela sallıyorum nh l95 diyelim 40-45 liraya bulunur, maksimum 20 lira yer 60-65 e gelir, he dersin ben bu işten karlıyım ucuza kapattım işi diye diye sevinirsin.
Bu motoru alan abiyede tekrardan hayırlı olmasını diliyorum inşallah verdiği paranın karşılığını alır...

Arkadaşlar çok sağolun hepinize teşekkür ederim bilmem iyimi yaptık kötümü kullanmaya başlayınca belli olacak kısmet işi birazda bu işler sıfır tümosan aldım 300 saatte zorla sattım tümosandan iyi ise mesele yok

Sonunu düşünen kahraman olamaz

Helal, ne diyeyim[emoji23][emoji23]

[emoji23][emoji23][emoji23]şaka bi yana sizin söyledikleriniz çok kafamı kurcalıyor gidip traktörede bakmadım yarın gelicek ama sorun varsa case servisi arkadaşım oluyor şu var dediğinde bayiiye söylerim nasılsa daha kuruş vermedim yarın traktör gelince öbür gün servisteyim şase nodan geçmişine bakıcaz ne olmuş ne gitmiş şu an ne arızası var rahatlığım ordan geliyor anlıyacağınız

[emoji23][emoji23][emoji23]şaka bi yana sizin söyledikleriniz çok kafamı kurcalıyor gidip traktörede bakmadım yarın gelicek ama sorun varsa case servisi arkadaşım oluyor şu var dediğinde bayiiye söylerim nasılsa daha kuruş vermedim yarın traktör gelince öbür gün servisteyim şase nodan geçmişine bakıcaz ne olmuş ne gitmiş şu an ne arızası var rahatlığım ordan geliyor anlıyacağınız

Bi rahatlık var belli hocam :D
Yanlış anlaşılmasın kötülemek değil amacım, yardımcı olmak yoksa bana nee senin motorundan, şanzumanından, tekerinden ;)

25c1218f0f0bddd4da49ef5edfafad53.jpg

Ayrıca arka lastikleri iyi önlerde bana 3 yıl gider en az sorunu yoksa evvelinde ne iş yapmış beni hiç ilgilendirmiyo ben 90.000 tl ye sıfır tümosan alıp 60.000 e satmış adamım[emoji16]

Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin. Bazı markalarda traktör büyüdükçe fiyat düşüyor . 100 hp olan 60/80 hp traktörden ucuz yada fiyatlar yakın oluyor.