JOHN DEERE YENİ 5M

02.01.2016
2,334
3,121

https://m.youtube.com/watch?v=li65GJsHCWk

2.30 cm aks araligiyla john deere in en uzun 5 serisi traktörü.
75-85-100-115 beygir gücündeki traktörlerin tamamı euro 4 ve elektronik enjeksiyonlu olması, klasik 5m serilerinden daha az yakıp daha çok çekmesi anlamına geliyor.
175 litre yakıt deposu ve 3.900 kg kaldırma kapasitesi ile iyileştirilmiştir.
Ayrıca modern kaporta dizaynı üzerinde yer alan ön farları ve yarım döküm şasi ile eşsiz bir görünüm sunmaktadır.
Opsiyonel ön aski sistemi (1800) pto ile birlikte tercih edilebilir.
Açılır tavan ve geniş kabin tam bir john deere mühendisliği oldugunu,ergonomik kumanda kolları ve yeni ön gösterge paneliyle dogrulamaktadir.
Tabi ki traktorumuz bununla sınırlı değil. Elektronik çeki kontrol ve çamurluk üstü kumanda ile kolay ekipman kontrolü.
Elektronik ileri geri levye koluna ek olarak elektronik diferansiyel ve 4×4 düğme kontrol.
Arttırılmış çalışma lambaları ve scv yağ çıkışları ile birlikte bir çok ekipmanla çalışmaya imkan vermektedir. Arttırılmış tork değerleri bize klasik 32 iler 16 geri sanzimanla geniş bir tarım yelpazesinde çalışma seçenekleri vermiştir.
4.5 litre hacmindeki motorumuz zor anlarda 4 tekerden frenlemeyi sağladığı gibi,ayrıca Şanzıman park kilidi ile güvenli bir park sağlamaktadır. Yüksek yol süratine sahip 5m de düz bir platform ve yana alinmis egzs borusu ile ve birde yolcu koltuğu ile yepyeni bir M serisi.

Arkadaşlar john deere böyle yazdığım gibi herzaman abartiyor. Ama bu yeni seri vukuatli eski 5m serilerine oranla bazı iyilestirmelerden geçmiş gibi görünüyor.

Yani bilmiyorum trakklup te bazı arkadaşlar "Türkiye'nin 2018 ya da en geç 2019 da euro 4 standartlarına geçeceğini söyledi"
O zaman "dunyanin bütün güzel seri traktörleri ülkemize gelir" diye düşünüyorum. Valla ercan kardeş şu sıralar kabinli bir traktörü insan arıyor. Fakat bu saatten sonra bana göre alınacak bir traktör
1-euro4'e
2-common rail
3-ve birde olursa hani tls gibi özelliklere sahip olması gerekir.

Yani bilmiyorum trakklup te bazı arkadaşlar "Türkiye'nin 2018 ya da en geç 2019 da euro 4 standartlarına geçeceğini söyledi"
O zaman "dunyanin bütün güzel seri traktörleri ülkemize gelir" diye düşünüyorum. Valla ercan kardeş şu sıralar kabinli bir traktörü insan arıyor. Fakat bu saatten sonra bana göre alınacak bir traktör
1-euro4'e
2-common rail
3-ve birde olursa hani tls gibi özelliklere sahip olması gerekir.

Evte abi aynen öyle euro 4 standart olsun fiyatlar 3-5 değil 15 bin birden atar bunu anlayan cevabını verebilecek yerlere sorun derim.firmalar satar satmaz değil 15 bin daha motor euro4 farkı verirler.
Eoru 3b filan şuan neredeyse güncel son hal Common rail için, euro 4 az kaldı. Kabin şart olmazsa olmaz bizde.
TLS de olur inşallah Allah gönlüne göre versin abi inşallah bi 6115 R TLS filan :)

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96