Fiat 640 _&_ CoLt StArT (K I Z D I R M A S I Z)

İsmail kardeşim kırklarelinin soğunu sen bana sor askerliğim oradaydı daha önce de söylemiştim ya. maşallah 640 laf söz yok on numara
Biliyorum Serdar abi, senin askerlik yaptığın yer çok daha soğuk. Bizim köy daha ılık kalıyor. Ama garajin kapıları olmayınca muhteşem bir hava sirkülasyonu var. Dışarıdan rahat 3 ila 4 derece daha soğuk. Yazın iyi geliyor ama serin serin yatıyor motorlar[emoji3]
Fiata maşallah cam gibi.bence iyi bi performans.bende 2 gun sutleri alamadılar casey le başka bieyere taşıdım -15 dereceydi dun hatta
Sağol İskender ustam, video zamanı şimdiye göre 5 10 derece daha sıcaktı. Rahat -10 vardı ama video çekiminde. Bu soğukta cesaret edemiyorum marşa basmaya.
Benim 640 marşı yarım yapınca kızdırıyor.
Bende de düğme yok, 415 gibi marş anahtarında yarım çevirince olmalı kızdırma. Belki de düğmeyi iptal edip hiç bir yere bağlanmamış olabilir.

• Beğen
Tepkiler: SERDAR TUNA
Biliyorum Serdar abi, senin askerlik yaptığın yer çok daha soğuk. Bizim köy daha ılık kalıyor. Ama garajin kapıları olmayınca muhteşem bir hava sirkülasyonu var. Dışarıdan rahat 3 ila 4 derece daha soğuk. Yazın iyi geliyor ama serin serin yatıyor motorlar[emoji3]

Sağol İskender ustam, video zamanı şimdiye göre 5 10 derece daha sıcaktı. Rahat -10 vardı ama video çekiminde. Bu soğukta cesaret edemiyorum marşa basmaya.

Bende de düğme yok, 415 gibi marş anahtarında yarım çevirince olmalı kızdırma. Belki de düğmeyi iptal edip hiç bir yere bağlanmamış olabilir.

Marşı yarım yaptığında kızdırma çalışıyorsa eğer göstergedeki ışıklar biraz sönüyor zaten.

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR
Cevap: Fiat 640 _&_ CoLt StArT (K I Z D I R M A S I Z)

Marşı yarım yaptığında kızdırma çalışıyorsa eğer göstergedeki ışıklar biraz sönüyor zaten.

Yok Eyüp, marş anahtarını yarım çevirdiğin zaman şarj ve yağ ikaz lambası hafif sönük yanmıyor. Kızdırma bağlı değil çok büyük ihtimalle..

• Beğen
Tepkiler: FENOMEN
Arkadaşlar Merhaba..
Tekrar bir colt start videosu ile konuya ekleme yapmak istiyorum..
Malum bugünlerde Trakyada kar ve kış yoğun bir şekilde devam ediyor. Bugün de tekrar deneme yaptım. Bu sefer sadece traktörün değil otomobilinde colt start performansını test ettim.

Kırklareli / Vize / Doğanca Köyü
14 Şubat 2021 Pazar

Keyifli seyirler..

Kolay gelsin ismail abi sabahları hiç uğraşmıyoruz kışın, direk vurduruyoruz nazlaniyor erken saatlerde soğukta, fiatlarin adı yeter canavar bunlar maşallah
Teşekkürler Mahmut, bir hafta oldu çalışmıyor bu 640, üşümüş bayağı uyumuş sanki.. Kızdırma devresi sanki düzgün çalışmıyor, geç aldı bayağı.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Kubota tek seferde aldı,70-56 çalışmadı bile.Gaza gelip Colt start diye video çekmeye kalkışmadım, rezil olurduk yoksa :)

Eksi kaç derece bilmiyorum ama su tesisatı komple donmuştu.
Bizde 98 model 70-56s DT vardı kara kafa çift çeker birkaç yıl önce.

Trakyanın kuru soğuğunda şimdikinde fazla karda kışta gece yarısı bile tek marşta alırdı. Acayip güzel çalışırdı soğukta, hep takdir etmiştim onu.

Demek ki her 70-56 güzel çalışmıyor soğukta..

• Beğen
Tepkiler: Yunus sarı
Trakya' nın kuru soğuğu ne kadar soğuk mesele onla alakalı sanırım.

Benim bahsettiğim yerde behsettiğim zaman 70-80 cm karda gece -29 dereceyi gördü termometre.
Fazla abartmadan -10 ila 15 civarında benim bahsettiğim Colt start performansı. Lakin öyle tahmin ediyorum hissedilen derece daha fazladır. Yağan kar buz tutuyor, soğuk rüzgar içinize işliyor, kar yağsın ortaklık yumuşasın diyorsunuz olmuyor.

Bir kere malûm 70-56 neredeyse yarıdan fazlası yani pedallara kadar kar altında yine benzer performans gösterdi. -29 derecede ne yapar bilemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: apsiL ve Blackview