Eşek Sütüne Ne Oldu?

06.12.2012
4,450
2,132
ISPARTA

Bir anda moda olmuştu;

Televizyonlarda, radyolarda, basında devamlı EŞEK SÜTÜNÜN FAYDALARI anlatılıyor ve reklamı yapılıyordu...Manşetlerden bazıları;

-Eşek sütünün inanılmaz faydası!-
-Eşek Sütü Karaborsada-
-Eşek sütü, altın değerinde-
-Eşek sütü rafa giriyor-
-Bir bardak eşek sütü 20 lira-
-Eşek Sütü Siparişi 1 Litre 100 TL‎-
-...
-...
-...

Veeee son manşet!?

-Eşek Sütü Üreticisi İflasın Eşiğinde-

http://www.tarimpusulasi.com/hayvancilik/esek-sutu-ureticisi-iflasin-esiginde/16497

headline_b7b4975d-b7c2-4bba-bfaa-a042fd95df21.jpg

Eşek bakılması en kolay hayvanlardandır...

Kaç tane vilayette açılan eşek çiftliklerinde sütleri litresi 100 liradan satıldı şimdi zarar ettiği için iflas deniyor?

İnsanın aklına şu soru geliyor şimdi, peki o kadar eşeklerden yapılan zarar nasıl çıkacak?

Yüzlerce hayvanlar ne olacak dersiniz?

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ
bazan bir reklam dalgası geliyor bi ara deve kusu maslı dinledik uzun uzun kusun tuyu tırnagı hercey para ediyordu hatat hatta ayak izi bile euro seklindeydi:) anlasıldıki deve kusu sadece alırken para ediyormuş satısı pazarı yokmuş . sonra ceviz reklemları hortladı cevizi siparis ediyorduk kargoda yolda ürün vermeye baslıyordu. esek işine hic girmeyecem bu aralar salma tavuk reklamı cok yapılıyor hadi hayırlısı diyelim..

• Beğen
Tepkiler: ENES4422
bazan bir reklam dalgası geliyor bi ara deve kusu maslı dinledik uzun uzun kusun tuyu tırnagı hercey para ediyordu hatat hatta ayak izi bile euro seklindeydi:) anlasıldıki deve kusu sadece alırken para ediyormuş satısı pazarı yokmuş . sonra ceviz reklemları hortladı cevizi siparis ediyorduk kargoda yolda ürün vermeye baslıyordu. esek işine hic girmeyecem bu aralar salma tavuk reklamı cok yapılıyor hadi hayırlısı diyelim..

En büyük vurgun cevizde yapıldı. En büyük ve tanınmış firmaların ceviz ve kiraz fidanları sahte çıktı. Halen devam ediyorlar fakat bizim buralarda insanlar uyandı. Kimi köyler karar aldı hiç fidan almıyor, sadece tohumdan ekip sonra aşılama yaptırıyorlar.

Haklisin salma tavuk birde benim duydugum solucan gubresi

• Beğen
Eşekler sucuğa deyince hepimizin miğdesi kalkıyor korkuyoruz demi peki bunun sutunu nasıl içeceğiz saçma bi şey eşek sütü öyle faydalı böyle faydalı yalan eti haram olanın sütü de haramdır bu işe girenin aklına şaşarım Müslüman mahallesinde salyangoz satmak gibi bu iş

Bu eşşek sütü çok abartıldıydı.

Geçen sene bir vatandaş İstanbul dan beni aradı; Annem pankreas kanseri ileri aşamada, eşek sütünün faydası var dediler, Ne dersiniz " diye
Faydası olmaz fakat sonra neden yapmadım diye pişman olursan dene dedim.
3 ay sonra aradım vefat etmiş annesi.

Boş işler ama ne yaparsın.

İnek sütünden çok ta bir farkı yoktur.

Çocukluğum da bazı annelerin sütü az olunca eşek sütü faydalı diye çocuklara içirmişler. Sadece böyle bir gelenek olmuş. Yaşıtım bazı insanlar söylediler eşek sütü verildiği rivayetini. Onlarda senin benim gibi insanlar değişen bir şey yok.

• Beğen