Trakkulüp Bereket Tv ye Konuk Oluyor Yeniden

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

Değerli trakkulup üyeleri değerli arkadaşlarım Bereket televizyonları olarak çiftçilerimizin,üreticilerimizin sesini doğrudan onların diliyle onların çözüm önerileriyle ekrana taşımak istiyoruz.Trakkulup içinde uzman,önder çiftçi üreticilerimizi Bereket Tv de iki yıldır ekranlarda olan benim hazırlayıp sunduğum Benim Çiftliğim programına canlı yayına davet ediyoruz.
Konukları ve konuları bu konu üzerinden organize edeceğim.Trakkulubü temsil eden bölgesini bölge çiftçilerini temsil eden maksimum 3 konuğun katılacağı programlar organize edelim.Acilen konuşulmasını istediğiniz tarım ve hayvancılıkla ilgili,gübre elektirik mazot fiyatlarıyla ilgili yada konuşulması gerekli dediğiniz spesifik konularla ilgili programlar organize edelim.
Belirlenen konularla ilgili trakkulup içinden gelen soru ve görüşleride şahıs ismi vererek ekrana taşıyıp biz üreticilerin yararına tarım politikalarını doğru yön verme adına önemli konularda kamuoyu oluşturalım

Çok güzel konulara değiniyorsun mehmet abi üyelerimiz ile program yapmak ayrı bi güzel olur bölgemiz adına konuşacak olursak sulu tarım yapıyoruz en büyük girdilerimizden biri olan elektrik gübre mazot girdilerine ürettiğimiz ürün fiyatlarının düşüklüğüne küçükbaş hayvancılığa verilen desteklerin yetersizliği çoban sıkıntısı küçükbaş hayvanlardaki fiyat dengesizliği mera sorunları en önemlisi geleceğimiz olan su kaynaklarının dengeli kullanımı birçok konuya değinilebilir

• Beğen
Tepkiler: hacimmet
Gerekli ve büyük bir ilgi bulacak bir program olur bu düşünceniz.
Çiftçilerin sorunlarını çiftçiler den duymak, tarımala ilgili sorunlara en güzel yaklaşım ve çözüm şeklidir.
Cümle çiftçilerimiz için başarılar ve bereketli ürünler dilerim.

• Beğen
Atilla abigi bulmuşken 26 lık ve 33 lük yerine üre ve şekeri ne kadar atmamız hangi tarihlerde kullanınsak daha iyi verim olur birde çiftci malları koruma birliğini çalışmadığı hatırlatsanız abi kolay gelsin :)
e64ecaf51fff2b311863f99707d4970e.jpg

Sorunu aldım programda soracağım isminle.

Çok güzel konulara değiniyorsun mehmet abi üyelerimiz ile program yapmak ayrı bi güzel olur bölgemiz adına konuşacak olursak sulu tarım yapıyoruz en büyük girdilerimizden biri olan elektrik gübre mazot girdilerine ürettiğimiz ürün fiyatlarının düşüklüğüne küçükbaş hayvancılığa verilen desteklerin yetersizliği çoban sıkıntısı küçükbaş hayvanlardaki fiyat dengesizliği mera sorunları en önemlisi geleceğimiz olan su kaynaklarının dengeli kullanımı birçok konuya değinilebilir
Özellikle Kop bölgesindeki su sorununu daha önceki haftalarda canlı yayında iki defa işledik ve su sorununa yönelik pratikte uygulanabilir çözüm önerileri sunduk ama ilerleyen bölümlerde bu sorunları kenfi konularında işlerken senin sesinide ekranda duyuralım.
https://youtu.be/2tT7v0JVIyE
https://youtu.be/1O2nLaFGQx8

Hacı abi programda sorarsan sevinirim bugday yada arpa ekiminde tohumluk miktarını nasıl ayarlıycaz yani bizim burdan örnek vereyim -20leri görüyoruz kimi zaman toprak karla örtüyken kimi zamanda direkt toprak -20lere maruz kaliyor ekim ortası ekiyoruz temmuz 20 de biçiyoruz ben 24-25kg bugday 26 -28kg arpa ekiyorum hala tarla seyrek 19kg bugday 23kg arpayıda denedim yine seyrek

• Beğen
Hacı abi programda sorarsan sevinirim bugday yada arpa ekiminde tohumluk miktarını nasıl ayarlıycaz yani bizim burdan örnek vereyim -20leri görüyoruz kimi zaman toprak karla örtüyken kimi zamanda direkt toprak -20lere maruz kaliyor ekim ortası ekiyoruz temmuz 20 de biçiyoruz ben 24-25kg bugday 26 -28kg arpa ekiyorum hala tarla seyrek 19kg bugday 23kg arpayıda denedim yine seyrek
Tamamdır Fatih sorunu ileteceğim 👍

• Beğen
Tepkiler: fatihcastle
Değerlendirmeye başlayalım Ahmet konu ve konukları istek ve talepler gelsin buradan

Hacı Abi benim programda dile getirmenizi istediğim konu devletin ürettiğimiz ürünü alım devlet bildiğiniz üzere arpayı almıyor Ve bizi tüccarin inisiyatifine bırakıyor tüccar da bizim mahsülümüzü istediği fiyattan almaya çalışıyor.2 yıl tüccara sattığımız 10 bin liralık mahsülün parasını hala alamadık. Konuk olarak da Şaban Özdemir abinin katılmasını istiyorum...

Hacı Abi benim programda dile getirmenizi istediğim konu devletin ürettiğimiz ürünü alım devlet bildiğiniz üzere arpayı almıyor Ve bizi tüccarin inisiyatifine bırakıyor tüccar da bizim mahsülümüzü istediği fiyattan almaya çalışıyor.2 yıl tüccara sattığımız 10 bin liralık mahsülün parasını hala alamadık. Konuk olarak da Şaban Özdemir abinin katılmasını istiyorum...
Tamam Ahmet sorunu olduğu gibi ilrtiyorum isminle bu hafta
Tabiki neden olmasın Şabangil bölgesiyle ilgili yada özel bir konuda program konusu belirledinler ama buradan devam etsinler programa konuk alırım onları senin sorunu bu hafta atilla abiyle olan programda dile getireceğim

• Beğen
Tepkiler: 'Ahmet ARSLAN'
Tohumluk buğdayın desteğini hesaplarken dönümé 20 kg den hesaplıyorlar acaba tohum üretme çiftliklerinde tohumluk buğday yetiştirirken de 20kg mı kullanıyorlar?ayrıca Ağustos ayında tohumluk alıyorum Mart yada Nisan ayında destekleme veriyorlar.tohumluk buğday fiyatından ofise buğday alım fiyatını çıkarınca aradaki parayı kim yiyor?bunuda sorun helalmi? Diye.
Hamitabat köyü lüleburgaz/kırklareli. Trakklüb ün 10 yıldan beri üyelerinden...

Hacım; Atila Abi ye bir sorum olacak; Buğdayların pas hastalıklarına yakalanma sebeblerinden en önemlisinin 'erken ekim' olduğu söylendi. Bunu gözlemledik ve bu yıl kasım 15 den sonra ektik, bu arada ekim tavı kayboldu, kış başlamadan çıkış gerçekleşmedi.
Aralık ayı başında aralıksız 24 saat yağmur oldu ve 2 gün sonra hava -10 a düştü. Bu nedenle şu an toprak 20 cm kalınlıkta donmuş vaziyette, üzerine kar yağmasına rağmen hala aynı. Bizim buğdaylar 'uykudamı'dır? yoksa donmuş ve çimlenme özelliğini kaybetmişmidir.

Kütahya-Merkez-Mahmudiye Köyü'nden Selamlar. Nail Yetek

Kolay gelsin, Bu sene itibariyle bir çok yerde arpa ve buğday kuraklık nedeniyle çimlenme olmadan kışa girdi
Atilla abiye soramısımız ? Çimlenme olurmu? olursa nasıl bir besleme yapmalıyız böyle Extrem durumlarda.