Solucan gübresi üretimi

Allah hayırlı uğurlu etsin abi. Dikkatli yapılması gereken bir iş. Çok furyası dönüyor piyasada. Yok köşe oldu yok hayatı değilti vs diye. Dikkat!! :) Birde piyasaya sürecekse denetim, izin tarzı konularda dikkatli olun. Piyasada bir çok kişi var. Bir ahır kiralayan bu işe girmiş :) çoğu merdiven altı diye tabir ediliyor. Faydası görülür mü evet görülür. Ama öyle 4-5 kg ile olmuyo malesef.
Burada üreten bir vatandaşla iddiasına girmiştik. En son benim telefonlarımı açmıyordu :) Tekrardan Allah bol bereket versin.

• Beğen
Tepkiler: şadan aysul
Allah hayırlı uğurlu etsin abi. Dikkatli yapılması gereken bir iş. Çok furyası dönüyor piyasada. Yok köşe oldu yok hayatı değilti vs diye. Dikkat!! :) Birde piyasaya sürecekse denetim, izin tarzı konularda dikkatli olun. Piyasada bir çok kişi var. Bir ahır kiralayan bu işe girmiş :) çoğu merdiven altı diye tabir ediliyor. Faydası görülür mü evet görülür. Ama öyle 4-5 kg ile olmuyo malesef.
Burada üreten bir vatandaşla iddiasına girmiştik. En son benim telefonlarımı açmıyordu :) Tekrardan Allah bol bereket versin.
Bu işte dikkat edilmesi gereken nedir?

• Beğen
Tepkiler: şadan aysul

Hümikcan :) idda konusu neydi bencede 50-60 kilo İle farkı olmaz ama uzun vadede farkı ortaya çıkar taban gübresine rakip olabilir doğan hümikleri yerlere dökme içim acıdı :))

Hümikcan :) idda konusu neydi bencede 50-60 kilo İle farkı olmaz ama uzun vadede farkı ortaya çıkar taban gübresine rakip olabilir doğan hümikleri yerlere dökme içim acıdı :))

Ağam iddia konusu şuydu. Sadece bu solucan günresini kullanacan başka bişey kullanmayacan dedi zat-ı muhterem. Bende dedim olmaz o iş öyle. Bende bir şey söyledim. En son mahsül toplanırlen adamı aradım gelde bak rezilliğine demek için. Ama muhterem açmadı telefonları :)

Muhakkak faydası görülür ama değer mi bilemem. Bende düşünmüştüm bir ara. Ciddi ciddi. Sonra bi baktım adamlar gübre üretmek yerine solucanları satıyolar :) birde hazır tesis kurulur diyorlar. Demekki o iş daha karlı :D

Dikkat edilmesi gereken hususlar bakanlık izinleri ve hayvancıkları zayi etmemek.

Bidonun dibi abi onlar. Normalde çamurdur pek bi işe yaramaz ama HUMİKCANıMIN çamuru bile bi başka be :p Baharın senin Humikcancukların hazır olacak nasipse daha da içerik zenginleşecek.
Hadi konuyu pek kirletmeyeyim :) Allaha emanet olasın.

Bu iş sıkıntılı iş arkadaşın dediği gibi millet solucan satma derdinde kimse gübre üretmiyor çok kar çok köşelik deniliyor hileyle hurdayla evet oluyor ikna kabiliyeti yüksek olan ve işten anlamayanları gözüne kestirenleri hemen kucaklayıp sarılıyorlar [emoji4]
Gübresini alıp sıvılaştırıp tarlaya uygulamak en uygun ucuz yolu katı olarak aldığınız günreyi nasıl sıvılaştırılır videoları bir çok yerde var

Keyifli formlar

• Beğen
Tepkiler: megahakan