Traktör tercihinde ilk 5

Şuanda marka model olarak şöyle söyleyeyim 50 100 dönüm arası Case jx 75 c ideal 100 dönüm üzeri bir çok marka var bunların başında Türkiye için konuşuyorum fiyat performans olarak new Holland td 100 civari ama 300 400 dönüm oluncana john deere 6r serisi ve fendt 3 serisi ve 5 serisi arası ideal olur. Tabi şu da var nasıl bir iş yapılacağıda önemli. Saygılar

• Beğen
Tepkiler: yevis
1971 model ford 3000 al düz pompa olanından ortalama 5-6bin lira 10 bin tl yede komple revizyon ve bakım yaptır.sonrada o motor şimdiki sıfır motorları 10 a katlar allah ömür verirsede 15 yıl arkana bakmadan devam edersin

Traktor tercihi adi ustunde yapilacak islere ve uygunluga gore dizayn edilmis traktorler olmali bana gore seri olmasi lazim yukte susmamasi lazim en once dayanikliligi birinci kalite olacak yok motor yedi yok disli kirdi derdi olmicak benim tercihim sifir traktorden ziyade kaliteli ve sifir motorlarin yaptigi islerden assagi is yapmayacak motorlar. Ben kırmızi fiat new hollandin tamami .2010 a kadar olan landini mc cormick ford traktorleri john deere 1000 ve 2000 serisi mf 260 266 3060 165 ingiliz kare far kovan. Ariza bilmeyen motorlar lazim kisacasi

• Beğen
Tepkiler: Mavzer99 ve yevis
Markadan ziyade
1. Yedek parca durumu ve servis agi ( parcanin ekonomik ve sürekli bulunur elde olmasi servis sıkıntısının anında müdahale edilebilmesi )
2.Yakıt sarfiyati ve yapılacak islere el verisli bir makina olmasi ( yol hızı ve iş kapasitesi )
3.Arıza olayının en az seviyede olmasi (parça kırma ve fiziki yapısının sallı ve genis olmasi )
4.Ikinci el piyasasinin canli olması
5.Özellik bakımından yeterli ve güç kapasıtesinin yeterli olmasi
Türkiye pazarinda
1.New holland Case Fiat grubu
2.Massey Ferguson uzel agco grubu
3.John deere
4.Erkunt
5.Başak steyr grubu
6.Sdf grubu.

• Beğen
Tepkiler: egemena ve Bave