Bu Köyde Sigara içmek Ayıptır..!

06.12.2012
4,450
2,132
ISPARTA

Yer Batman merkeze bağlı 110 haneli ve bin 500 nüfuslu Yaylıca köyü...

Neredeyse bütün vatandaşların sigarayı bıraktığı köyde sigara içmek yasaklanırken, köyün girişine "Sigara içmek ayıptır" tabelası asılmış.:)

sikiyorsa-icsinler-bu-koyde-sigara-icene-kiz-yok-h1483950822-0aede3.jpg

Hal böyle olunca köyde sigara içen bir kaç kişi de sigara içecekleri zaman köyden dışarı çıkıp gizlice içip geliyorlarmış.

İşte böyle.... Köylü sigara içmek ayıp diyorsa ayıptır.
İçenlerde bıraksın artık.:D

Canı gönülden isterim kimse içmesin babam günde 2.5 paket içerdi birden bıraktı. Doktora gitti bir sürü ilaç yazdı kolestrol nefes doktor kepekli ekmek yiyecen dedi ekmeği aldı bi paketi tek oturuşta yiyor üstünede tereyağı sürüyor şişko babam benım. :)Arada tek tük içmeye başladı hareketlerimden kızdığımı anladı kilo almamak için içiyorum diyordu. Bu şirkette lokalde kapalı alanlarda araçlarda sigara içmek kesinlikle yasak,oh mis gibi.

Canı gönülden isterim kimse içmesin babam günde 2.5 paket içerdi birden bıraktı. Doktora gitti bir sürü ilaç yazdı kolestrol nefes doktor kepekli ekmek yiyecen dedi ekmeği aldı bi paketi tek oturuşta yiyor üstünede tereyağı sürüyor şişko babam benım. :)Arada tek tük içmeye başladı hareketlerimden kızdığımı anladı kilo almamak için içiyorum diyordu. Bu şirkette lokalde kapalı alanlarda araçlarda sigara içmek kesinlikle yasak,oh mis gibi.

Baban yemekten sonra devamlı içmek isteyecektir. Babana "karanfil" al. Yemekten sonra sigara içmek isterse bir tane azına atsın. Belki faydası olur. Zaman içinde karanfilde almaz unutur.

Tabi zor biraz ben aynı durumu rahmetli dedemde yaşadım. Dedem aynı baban gibiydi. Özellikle yemekten sonra çok ihtiyaç duyardı. Ben bir paket sigara alırdım ve babamdan gizli dedeme yemekten sonra bir tane verirdim... Zaten başka içmezdi:D

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
S.a 14 yıl içtiğim sigarayı 31 aralıkta bıraktım soluğum filan düzeldi, şimdiye kadar sadece yemek sonra ve çay içerken arıyorum onu , çayı azalttım, yemekten sonra da karanfil çiğniyorum inşallah devamında yeniden başlamam :)

• Beğen
Tepkiler: ENES4422
S.a 14 yıl içtiğim sigarayı 31 aralıkta bıraktım soluğum filan düzeldi, şimdiye kadar sadece yemek sonra ve çay içerken arıyorum onu , çayı azalttım, yemekten sonra da karanfil çiğniyorum inşallah devamında yeniden başlamam :)

Allah yardım etsin, arkadaşların ikram edince alma sabırlı ol. Bir yaşlı amca bana şöyle demişti; "Ben sigarayı bırakalı 15 yıl oldu. Fakat sigaranın en kötü tarafını o zaman anladım. İçtiğim son sigaranın tadı şu an dahi ağzımda. Şimdi sigaraya başla deseler aynı devam edecek hiç bırakmamışım gibi..."

Allah yardım etsin, arkadaşların ikram edince alma sabırlı ol. Bir yaşlı amca bana şöyle demişti; "Ben sigarayı bırakalı 15 yıl oldu. Fakat sigaranın en kötü tarafını o zaman anladım. İçtiğim son sigaranın tadı şu an dahi ağzımda. Şimdi sigaraya başla deseler aynı devam edecek hiç bırakmamışım gibi..."

Teşekkür ederim abi babam da eskinin iyi tiryakilerindendi 12 yıl filan önce biraktı, o da şöyle der; sigara kapının önündeki düşman gibi onca yıldır beni bekliyor, 1 tane içeyim devamı gelir diyor, bende ikram filan almıyorum inşallah muaffak oluruz.

Baban yemekten sonra devamlı içmek isteyecektir. Babana "karanfil" al. Yemekten sonra sigara içmek isterse bir tane azına atsın. Belki faydası olur. Zaman içinde karanfilde almaz unutur.

Tabi zor biraz ben aynı durumu rahmetli dedemde yaşadım. Dedem aynı baban gibiydi. Özellikle yemekten sonra çok ihtiyaç duyardı. Ben bir paket sigara alırdım ve babamdan gizli dedeme yemekten sonra bir tane verirdim... Zaten başka içmezdi:D

Yok şükür 2/3 yıldır eline bile almıyor. O kadar tiryaki adam ramazanda ne iftarda ne sahurda içmezdi bayramın 1. Günü geri başlardı. Evde içen yok şu anda

• Beğen

Yaptığım kaputu paylaşmadan edemedim.

86137671b151d5ca97e39a23d7c1a744.jpg

Böyle uğraşlar güzeldir bi zaman bende maket uçak yapıyordum bi bıraktım arkası gelmedi. Küçüklükten beri elektrik/elektronik meraklısıydım askerden gelince elektronik cihaz tamircisinin yanında takıldım. Mekanik merakım ağır basıyor orayı bıraktım benimki kaynak sök tak işleri olacak hiç usanmam.

İyiymiş Enes abi zaten sigara ne işe yarar ki :(
Bende bi sevemedim şu sigarayı.
Vardır bir söz sigara öldürür çikolata güldürür.
Ben de o yüzden çok gülüyorum çünkü çikolata fabrikasında çalışıyorum :)
Tavsiyem çikolata yiyin ha sigara içmeyin..

• Beğen